Pomáháme e-shopům růst

Podpora kampane Remoska – spolupráca s YouTuberom

Spolupráca s Youtuberom Remoska

Pred nejakým časom sme vám priniesli informácie o tom, ako môže spoločne fungovať Influencer marketing a Affiliate marketing – jednalo sa o spoluprácu s influencermi v rámci kampane Remoska.

Tentokrát sme sa v rámci podpory ďalšej výkonnosti kampane Remoska zamerali na spoluprácu s YouTuberom. 

Aj v tomto prípade sme si chceli vyskúšať, ako takýto formát spolupráce môže fungovať a aké výsledky z nej inzerenti môžu očakávať. 

Čo bolo potrebné na jej realizáciu a aké výsledky z nej doteraz vyplynuli?

Výber vhodného YouTubera

Ako prvé sme si stanovili požiadavky na tvorcu, ktorý by bol na propagáciu Remosky a teda samotnú spoluprácu vhodný.

Keďže sa jedná o tradičný český produkt, zamerali sme sa na niekoho z ČR, kto sa venuje príprave receptov a zároveň aj napríklad grilovaniu, záhradným tipom, montáži a pod.

Tieto atribúty nám v spojení s Remoskou prišli vhodné, keďže ju pokojne možno používať aj na záhrade alebo chate, a zároveň sme chceli vyskúšať spoluprácu s niekým, kto má väčší zásah do mužského publika. 

Na základe týchto faktorov nám do konceptu spolupráce zapadal YouTuber bradmantom. Na Tomovi nás zaujalo aj to, že jeho kanál je príjemne ľudský, prepracovaný a celkovo pôsobí veľmi kvalitne.

Kroky zo strany inzerenta a propagácia

Po odsúhlasení spolupráce a stanovení podmienok zo strany tvorcu, teda v tomto prípade YouTubera Toma, sme oslovili samotného inzerenta s návrhom, ako by mohla spolupráca vyzerať a čo by mohla priniesť.

Hlavným cieľom teda bolo predstavenie Remosky ako produktu a značky v spojení s prípravou tradičného českého receptu (PIVOUS / Buřty na pivě), ktorý sa hodí skôr pre mužov.

Čo sa týka odmeny pre YouTubera, tá v tomto prípade zahŕňala obdržanie Remosky podľa vlastného výberu, dohodnutú finančnú odmenu a taktiež zľavový kód, ktorý si môže zákazník pri nákupe uplatniť – ak sa použije v objednávke, tvorcovi sa pripíše provízia z nákupu (10 %), ktorá je pri kampaniach štandardne nastavená.

Je dôležité spomenúť, že pri nastavovaní spolupráce vždy dochádza ku schvaľovaniu, konzultácii a prípadnej úprave podmienok zo strany inzerenta aj tvorcu tak, aby bola pre obe strany vyhovujúca.

To v skratke znamená, že je všetko na individuálnej dohode.

Po odsúhlasení všetkého potrebného bol zo strany inzerenta zaslaný tvorcovi produkt podľa vlastného výberu a taktiež vytvorenie zľavového kódu na propagáciu – v tomto prípade bol stanovený na 10 % zľavu na www.remoska.eu.

Obdržaný produkt Tom nejaký čas testoval a následne zverejnil na svojom kanáli video podľa dohodnutých podmienok a, samozrejme, aj s označením, že sa jedná o spoluprácu.

Do popisu videa taktiež uviedol vytvorený zľavový kód a svoj affiliate odkaz vedúci na e-shop Remosky.

Propagačné video Remosky, respektíve výsledok spolupráce, si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Aké výsledky nateraz spolupráca priniesla?

Video spolu s affiliate odkazom a zľavovým kódom bolo zverejnené dňa 10. 10. 2021. 

Od tohto momentu až do dnešného dňa (15. 12. 2021) v propagácii evidujeme

 • 4 434 zhliadnutí videa
 • 443 unikátnych návštev eshopu
 • 15 objednávok Remosky
 • privedený obrat inzerentovi 41 421 CZK (objednávky ešte nie sú schvalené)
 • konverzný pomer 3,4 % 

Zvyšte obrat svého
e-shopu až o 30 %

Pomůžeme vám růst díky affiliate marketingu. Nezávazná konzultace je u nás zdarma.

Ako na spoluprácu s YouTubermi v našej sieti?

Ak by ste aj vy, teda váš e-shop, radi vyskúšali a zrealizovali spoluprácu a propagáciu vašej značky alebo produktov prostredníctvom YouTube, zahŕňa to tieto základné kroky:

 • stanovenie si typu ideálneho tvorcu na nadviazanie spolupráce 
 • stanovenie si konceptu výstupov, budgetu a taktiež výšky zľavového kódu – môže sa jednať o zľavu na nákup, na produkty, dopravu zadarmo a pod. (na základe tohto kódu budeme aj vyhodnocovať výkonnosť spolupráce)
 • obdržíte brief (stručné zhrnutie spolupráce) na schválenie, ktorý obsahuje všeobecné info, koncept výstupov, odmenu, počet výstupov atď.
 • po vašom odsúhlasení informácií v briefe sa pustíme do oslovenia konkrétnych YouTuberov a opäť vám na schválenie pošleme zoznam tých, ktorí o spoluprácu prejavia záujem
 • napokon zabezpečíte odoslanie dohodnutých produktov a vytvorenie zľavového kódu pre daného YouTubera
 • s odstupom času si nadviazané spolupráce vyhodnotíme

Za nás má takýto typ spolupráce rozhodne zmysel, pretože skrz ňu dochádza k zvyšovaniu povedomia o značke, podpore predajov, tvorbe recenzie a v konečnom dôsledku aj k podpore vašej kampane v našej sieti. 

Máte záujem niečo podobné vyskúšať? 

Stačí napísať na iveta.mencakova@affial.com a všetko potrebné dohodneme a doladíme.

Iveta Mencáková
 

Ako Affiliate manažérka siete Affial.com sa starám o spokojnosť inzerentov a publisherov. Oblasti, ktoré ma ešte v rámci online marketingu (popri affiliate) bavia, sledujem ich a vzdelávam sa v nich, sú Copywriting, Influencer marketing a Social Media marketing. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: iveta.mencakova@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: