Pomáháme e-shopům růst

Podpora kampane Remoska® – spolupráca s influencermi

V rámci ďalšej podpory výkonnosti kampaní sme začiatkom roka 2021 odštartovali prepojenie našej siete s influencermi. 

Do pilotnej spolupráce sme zapojili kampaň RemoskaTáto tradičná, známa a mimoriadne obľúbená značka s našou sieťou spolupracuje od septembra 2020 a keď sme plánovali prvú spoluprácu s influencermi, Remoska bola perfektnou voľbou. 

Na tejto spolupráci sme si chceli vyskúšať ako bude Influencer marketing a Affiliate marketing fungovať a čo od toho môžu naši inzerenti očakávať.

Hlavné ciele a kroky spolupráce

Hlavný cieľ spolupráce s infleuncermi bol jasný – win-win (dlhodobá) spolupráca, ktorá bude mať pridanú hodnotu. 

Kroky, ktoré boli v tomto procese nevyhnutné a samozrejmé, boli:

 • stanovenie si skupiny/typu influencerov, ktorých na spoluprácu oslovíme
 • výška budgetu
 • finálny počet influencerov na spoluprácu
 • koncepty propagácie
 • výška zľavového kupónu
 • časové obdobie spolupráce

Tieto aj ďalšie body sme priebežne konzultovali so samotným inzerentom, ktorý všetko potrebné ešte pred spustením schvaľoval.

Prípadné zmeny, návrhy či pripomienky sme spracovali vždy tak, aby došlo k spokojnosti na oboch stranách.

Výber/oslovenie influencerov a propagácia

Pre každú kampaň vyberáme relevantných influencerov, ktorým sa propagácia daných produktov/služieb hodí do konceptu ich tvorby. 

Na spoluprácu so značkou Remoska® sme, pochopiteľne, oslovili foodblogerov z Českej republiky i zo Slovenska. Na začiatok ich bolo 20.

Tí, ktorých prvotný návrh na spoluprácu zaujal, od nás obdržali prehľadne spracovaný brief, ktorý obsahoval informácie o samotnej Remoske, o konceptoch a nápadoch na propagáciu, informácie o zľavovom kóde a výške provízie z nákupu, ale aj informácie o správnom označení spolupráce, časovom horizonte jej zverejnenia a ďalších podmienkach.

Dbáme o to, aby bolo označenie spolupráce v súlade so zákonmi a aby bola spolupráca férová – preto má pre influencerov naša sieť taktiež prehľadne spracovaný Affial Kódex, s ktorým boli oboznámení.

Z influencerov, ktorí o spoluprácu prejavili záujem, sme vybrali dvoch zo Slovenska, a to konkrétne @coolinari a @chlop_v_kuchni.

Po odsúhlasení informácií v poskytnutom briefe bola v podstate spolupráca zahájená.

V tomto prípade sa jednalo sa o barterovú spoluprácu – na propagáciu obdržali Remosku® podľa vlastného výberu

Okrem Remosky influenceri obdržali 15 % zľavový kód použiteľný na e-shope www.remoska.sk, ktorý promovali. Z každého uskutočneného nákupu s použitím daného kódu im bola pripísaná 10 % provízia z objednávky – čiže presne taká, aká je pre danú kampaň nastavená.

Nižšie prikladáme príkladné fotografie samotnej propagácie prostredníctvom IG Stories aj so zľavovým kódom.

Propagácia Remosky

IG Story: @chlop_v_kuchni

IG stories spolupraca remoska

IG Story: @coolinari

Propagácia Remosky

IG Story: @chlop_v_kuchni

IG story spolupraca Remoska

IG Story: @coolinari

IG Stories propagácia Remosky

IG Story: @chlop_v_kuchni

IG story Remoska spolupráca

IG Story: @coolinari

Okrem propagácie prostredníctvom IG Stories influenceri zverejnili post vo svojom IG feede, ktorý obsahoval recept a opäť zľavový kód: 

@coolinari_IG post
@chlop_v_kuchni IG post

7 krokov, ako na spoluprácu s influencermi v našej sieti

Ak aj vy - teda váš eshop, má záujem o spoluprácu s influencermi, k spusteniu vedú tieto kroky: 

 1. stanovenie si budgetu (v akej výške môžete na propagáciu poskytnúť vaše produkty)
 2. stanovenie si finálneho počtu influencerov na nadviazanie spolupráce
 3. stanovenie výšky a neskôr aj vytvorenie zľavového kódu na nákup vo vašom e-shope – môže sa jednať o zľavu na nákup, na produkty, dopravu zdarma a pod.  Na základe tohto kódu budeme aj vyhodnocovať, ktorý predaj vám priniesol influencer.
 4. obdržíte brief (stručné zhrnutie spolupráce) na schválenie, ktorý obsahuje všeobecné info o spolupráci, info o tom, akých influencerov na spoluprácu oslovíme, počet výstupov a pod.
 5. po vašom odsúhlasení informácií v briefe sa pustíme do oslovenia konkrétnych infleuncerov a opäť vám na schválenie pošleme zoznam tých, ktorí o spoluprácu prejavia záujem
 6. napokon zabezpečíte odoslanie dohodnutých produktov a vytvorenie zľavového kódu pre daného influencera 
 7. s odstupom času si nadviazané spolupráce vyhodnotíme – štatistiky, počet uverejnených výstupov, počet konverzií a pod.

Ako vidíte, úloh, ktoré budete musieť spraviť, nie je vôbec veľa. Stačí v podstate len zadefinovať kupón, schváliť vybratých influencerov a poslať im dohodnuté produkty.

O to ostatné sa už postaráme my.

Pár slov na záver

Aktuálne uvedenú spoluprácu v rámci kampane Remoska z pohľadu čísel vyhodnocujeme, no už teraz môžeme povedať, že to dáva zmysel – už len z pohľadu podpory danej značky.

Ak máte aj vy záujem o tento typ podpory vašej kampane a taktiež vašej značky, kontaktujte ma na iveta.mencakova@affial.com a určite niečo takéto (rovnako skvelé) vymyslíme. 🙂 

Iveta Mencáková
 

Ako Affiliate manažérka siete Affial.com sa starám o spokojnosť inzerentov a publisherov. Oblasti, ktoré ma ešte v rámci online marketingu (popri affiliate) bavia, sledujem ich a vzdelávam sa v nich, sú Copywriting, Influencer marketing a Social Media marketing. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: iveta.mencakova@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: