Experti na affiliate marketing

​Affiliate ​TIP TÝDNE

​Každý týden zveřejníme na našich sociálních sítích affiliate tip, který Vám pomůže rozvinout Váš projekt a dosáhnout lepších výsledků.

TIP #1 - Nezapomínejte na sběr emailů

Sbírejte emaily. Pomůžou vám udržet kontakt se čtenáři a zvýšit příjem z reklamy. Například MailChimp máte do 2000 kontaktů zdarma. Pokud budete potřebovat rozšířit svoji databázi kontaktů a získat více vzorů pro emaily, můžete přejít na placenou verzi. Nejnižší placený plán začíná na 10 dolarech měsíčně a ten nejlepší končí 299 dolarech za měsíc (pro 99% affiliate projektů je zbytečný).

-> MailChimp

-> Videonávody I Jak pracovat s Mailchimpem 

TIP #​2 - ​Rychlost webu má vliv na SEO

​​Rychlý web má pozitivní vliv na SEO a zároveň potěší Vaše návštěvníky. Především stránky, které běží na redakčním systému, nemají tak čistý kód, jako když Vám programátor naprogramuje web na míru. ​A cachovací plugin WP ROCKET je ideálním řešením pro všechny, kteří potřebují ​optimalizovat web bez znalosti kódování. Plugin je placený: 1 stránka/$49 za rok,  3 stránky/$99 za rok a neomezeně/$249.

->​ WP ROCKET

-> ​Návod, jak nastavit WP ROCKET
 

TIP #​​3 - ​Jak najít stránky ​pro linkbuilding?

Služba kamdatodkaz.cz

Linkbuilding je důležitou součástí optimalizace webových stránek​. Pokud chcete, aby se Vaše články přirozeně (bez PPC) dostaly na první stránky vyhledávačů, tak to bez linkbuildingu nepůjde.

​K vyhledávání vhodných webů pro PR články a zpětné odkazy vyzkoušejte tuto bezplatnou službu, kde můžete hledat weby podle klíčových slov a nastavit si "chytrý filtr."

-> ​Kam dát odkaz

TIP #​​​4 - ​​​Canva, online grafické studio pro Vaše projekty

Potřebujete​ grafický program, který bude jednoduchý a zároveň zdarma? Vyzkoušejte online grafické studio Canva. Jeden z nejpopulárnějších nástrojů pro grafiku na světě. ​

​Můžete si vytvořit jednoduché logo, infografiku, prezentaci nebo grafiku pro sociální sítě​. Canva myslí samozřejmě i na offline podn​ikání. 

Příprava letáku, vizitky a dalších návrhů není problém. Základní verze zdarma, pro otevření bonusových funkcí a databázi fotek za měsíční poplatek $9,95 - $12,95.

-> ​Canva

TIP #​​​​5 - ​WP Smush: optimalizace obrázků

wp smush

​Optimalizace obrázků a fotografií na Vašem webu ​​pomůže zvýšit rychlost načítání. To má pozitivní vliv na SEO a UX (uživatelskou zkušenost).

Plugin automaticky optimalizuje všechny obrázky, které nahráváte. ​Můžete ho ale použít i zpětně u starších obrázků (Média -> Bulk Smush.it). Komprese​ může dosáhnout až 30%.

-> WP Smush

-> Návod

TIP #​​​​​6 - ​​Nejlepší FREE fotobanky, které sami využíváme

​​Součástí plnohodnotných projektů je i správná grafika. Tím se nemyslí pouze fotografie, ale i další grafické prvky (video, vektory a ilustrace).

Podívejte se náš článek 9 nejlepších FREE fotobank, které sami využíváme pro naše projekty. I když jsou ​zdarma, tak pro většinu projektů j​sou naprosto dostatečné. Stačí jen chvíli hledat 🙂

-> ​Článek o FREE fotobankách