Pomáháme e-shopům růst

Affiliate TIP TÝDNE

Každý týden zveřejníme na našich sociálních sítích affiliate tip, který Vám pomůže rozvinout Váš projekt a dosáhnout lepších výsledků.

TIP #1 - Nezapomínejte na sběr emailů

Sbírejte emaily. Pomůžou vám udržet kontakt se čtenáři a zvýšit příjem z reklamy. Například MailChimp máte do 2000 kontaktů zdarma. Pokud budete potřebovat rozšířit svoji databázi kontaktů a získat více vzorů pro emaily, můžete přejít na placenou verzi. Nejnižší placený plán začíná na 10 dolarech měsíčně a ten nejlepší končí 299 dolarech za měsíc (pro 99% affiliate projektů je zbytečný).

-> MailChimp

-> Videonávody I Jak pracovat s Mailchimpem 

TIP #2 - Rychlost webu má vliv na SEO

Rychlý web má pozitivní vliv na SEO a zároveň potěší Vaše návštěvníky. Především stránky, které běží na redakčním systému, nemají tak čistý kód, jako když Vám programátor naprogramuje web na míru. A cachovací plugin WP ROCKET je ideálním řešením pro všechny, kteří potřebují optimalizovat web bez znalosti kódování. Plugin je placený: 1 stránka/$49 za rok,  3 stránky/$99 za rok a neomezeně/$249.

-> WP ROCKET

-> Návod, jak nastavit WP ROCKET
 

TIP #3 - Jak najít stránky pro linkbuilding?

Služba kamdatodkaz.cz

Linkbuilding je důležitou součástí optimalizace webových stránek. Pokud chcete, aby se Vaše články přirozeně (bez PPC) dostaly na první stránky vyhledávačů, tak to bez linkbuildingu nepůjde.

K vyhledávání vhodných webů pro PR články a zpětné odkazy vyzkoušejte tuto bezplatnou službu, kde můžete hledat weby podle klíčových slov a nastavit si "chytrý filtr."

-> Kam dát odkaz

TIP #4 - Canva, online grafické studio pro Vaše projekty

Potřebujete grafický program, který bude jednoduchý a zároveň zdarma? Vyzkoušejte online grafické studio Canva. Jeden z nejpopulárnějších nástrojů pro grafiku na světě.

Můžete si vytvořit jednoduché logo, infografiku, prezentaci nebo grafiku pro sociální sítě. Canva myslí samozřejmě i na offline podnikání. 

Příprava letáku, vizitky a dalších návrhů není problém. Základní verze zdarma, pro otevření bonusových funkcí a databázi fotek za měsíční poplatek $9,95 - $12,95.

-> Canva

TIP #5 - WP Smush: optimalizace obrázků

wp smush

Optimalizace obrázků a fotografií na Vašem webu pomůže zvýšit rychlost načítání. To má pozitivní vliv na SEO a UX (uživatelskou zkušenost).

Plugin automaticky optimalizuje všechny obrázky, které nahráváte. Můžete ho ale použít i zpětně u starších obrázků (Média -> Bulk Smush.it). Komprese může dosáhnout až 30%.

-> WP Smush

-> Návod

TIP #6 - Nejlepší FREE fotobanky, které sami využíváme

Součástí plnohodnotných projektů je i správná grafika. Tím se nemyslí pouze fotografie, ale i další grafické prvky (video, vektory a ilustrace).

Podívejte se náš článek 9 nejlepších FREE fotobank, které sami využíváme pro naše projekty. I když jsou zdarma, tak pro většinu projektů jsou naprosto dostatečné. Stačí jen chvíli hledat 🙂

-> Článek o FREE fotobankách 

TIP #7 - Nastavení sponzorovaných odkazů

sponsored links

Není to až tak dlouho, co Google přidal novou možnost u odkazů. K atributu "nofollow" se přidal i nový atribut "sponsored." Poctivě to využívejte a v budoucnu se vyhnete penalizaci.

Měl by tak být označený každý odkaz, který je placený/sponzorovaný. Mezi to patří PR články, koupené odkazy, anebo třeba i affiliate odkazy. Podle Googlu nemusíte tyto odkazy označovat zpětně, ale u nových by to měla být samozřejmost.

-> Článek o sponzorovaných odkazech (EN) 

TIP #8 - Důvěryhodnost affiliate projektu

GDPR

Mnoho affiláků na to zapomíná a my to chceme změnit. Úspěšný affiliate projekt by měl obsahovat 5 základních prvků. Kontakt, affiliate disclaimer, GDPR, autora a podstránku "O nás." Zvyšujete to důvěryhodnost celého webu a hlavně... Google to má rád!

Navíc absencí kontaktu se můžete připravit o zajímavé nabídky a spolupráce.

-> Náš článek o 5 prvcích úspěšného affiliate projektu 

TIP #9 - Správné meta descriptions

seo meta description

Nezapomínejte na přidávání originálních meta descriptions na vstupní stránky vašeho webu. Fungují jako reklama. Když už si dáte tu práci a dostanete vaši stránku na přední pozice ve vyhledávačích, tak je škoda, pokud vás čtenář přehlídně z důvodu nepoutavého popisku.

Názory ohledně meta descriptions na SEO se liší. Převládá ale názor, že meta descriptions mají pozitivní vliv a jsou součástí komplexní optimalizace pro vyhledávače.

-> Jak na meta description? 

TIP #10 - Broken Link Checker

Broken Link checker plugin

S WordPress pluginem Broken Link Checker jednoduše najdete již nefunkční odkazy na Vašem webu. Pokud cílová stránka neexistuje nebo chybí obrázek, plugin na to upozorní.

Kontrola nefunkčních odkazů je důležitá z hlediska optimalizace pro vyhledávače. Vyhledávače doporučují stránky, které jsou aktualizované a relevantní (to se týká i zmíněných odkazů).

-> Broken Link Checker (krátký návod)

TIP #11 - Objektivní a osobní recenze

recenze

Co v affiliate marketingu nejvíce funguje? Z naší zkušenosti to jsou kvalitní recenze, za kterými stojí konkrétní osoba, která se nebojí sdělit plusy, ale i zápory daného produktu či služby. 

My jako síť Affial, ale i naši inzerenti to dobře vědí a proto nabízíme produkty k recenzím zdarma. Máte zájem? Napište nám na hello@affial.com.

TIP #12 - Záloha webu

updraft plus

Zálohování dat by mělo být součástí každého internetového projektu. Nikdy nevíte, kdy Váš web může být "pod útokem." Někdy naopak stačí špatná aktualizace pluginu a celý web přestane fungovat.

Pro tyto případy existují pluginy pro snadné zálohování. Jedním z nich je i WordPress plugin Updraft Plus, který je zcela zdarma a navíc jednoduchý k nastavení.

-> Oficiální stránka pluginu

-> Návod

TIP #13 - Plugin Instagram Feed

logo instagramu

Potřebujete zobrazit svoje fotografie z Instagramu na svých webových stránkách? Vyzkoušejte nejpoužívanější WordPress plugin Instagram Feed od Smash Balloon.

Ten má již přes 1 milión stažení, je intuitivní a pravidelně aktualizovaný. Nad zobrazením navíc máte plnou kontrolu a feed si můžete přizpůsobit podle toho, jak vy chcete.

-> Oficiální stránka pluginu

TIP #14 - Heatmapa Hotjar

hotjar nástroj

Služba Hotjar je skvělým nástrojem, jak získat data ohledně vašich návštěvníků. S ním můžete vyladit konverzní poměr nebo zvýšit čas, který stráví na stránkách vaši čtenáři.

k tomu vám pomůže funkce heatmap, která ukáže, jak se uživatelé pohybují na stránkách (pohyb myši, kliknutí a skrolování). Hotjar je zdarma do 2000 zobrazení stránek za den, poté si musíte zaplatit měsíční plán.

-> Oficiální stránka služby

-> Více o službě Hotjar

TIP #15 - SEO nástroj Ahrefs

ahrefs logo

Chcete svoje projekty posunout dál? Bez SEO a systematického linkbuildingu to nepůjde. K tomu doporučujeme službu Ahrefs, která patří mezi nejlepší SEO služby na trhu. 

Analýza klíčových slov, analýza URL, hlídání existence zpětných odkazů a vyhledávání podobných webů. To je pouze část toho, co Ahrefs nabízí.

-> Oficiální stránka služby

TIP #16 - POP-UP okna

optninmonster služba

Chytré využití POP-UP oken může zvýšit konverzní poměr stránek až o 30%. Ale pozor, cílem není zahltit návštěvníka otravnou reklamou, po které opustí váš web a už se nevrátí. Musíte poskytnout něco zajímavého, nejlépe fungují slevy a časově omezené nabídky.

Vyzkoušet můžete službu OptinMonster, která vám poskytne technické řešení. Pomáhá také se sběrem emailových adres.

-> Oficiální stránka služby

TIP #17 - Plugin Revive Old Posts

revive old posts plugin

Oživte své staré posty a nové automaticky sdílejte na sociálních sítích. K tomu vám pomůže například plugin Revive Old Posts. Nastavení je jednoduché a do 10 minut už můžete sdílet první příspěvek.

Pluginů na repostování starých příspěvků je pro WordPress hned několik. Pokud vám z nějakého důvodu nebude plugin vyhovovat, můžete zkusit jiný.

-> Oficiální stránka pluginu

TIP #18 - Content is KING?

Content is KING. Pravidlo, které prostě platí. Víte, že podle analýzy, kterou provedli programátoři z Backlinko se nacházejí na první straně Google články s průměrnou délkou zhruba 2000 slov?

Google se dlouhodobě snaží nabídnout nejrelevantnější výsledky, které s krátkým článkem nemůžete nabídnout. Ponaučení? Pište obsahově zajímavé a informační články.

-> Detail analýzy