Kontaktujte nás:  hello@affial.com  |  +421 915 207 827

FAQ
Často kladené otázky

Zde naleznete odpovědi na nejčastěji kladené otázky.
A pokud ne, tak nám neváhejte napsat na hello@affial.com ;-)

POJMY A ZÁKLADNÍ OTÁZKY

1. Co je to affiliate marketing a jak funguje?

Affiliate marketing je forma výkonnostního/provizního marketingu. Na jedné straně je inzerent, který chce zvýšit svůj obrat a na druhé straně jsou affiliate partneři, kteří mu s tím pomáhají za provizi z prodeje. 


V online prostředí se affiliate marketing sleduje velmi jednoduše pomocí unikátních trackovacích kódů, které mají partneři přiděleny. Dá se tak jednoznačně určit, kdo přivedl zákazníka a komu bude provize vyplacena. 

Affiliate marketing je férový a efektivní, protože partneři dostávají provize jen za opravdu uskutečněné objednávky.

2. Kdo je inzerent? 

Inzerent je e-shop, firma nebo prodejce online produktů, který chce zvýšit své prodeje pomocí affiliate marketingu. Za zprostředkované prodeje je ochoten zaplatit odměnu (nejčastěji jako procentuální podíl z objednávky).  

3. Kdo je partner / publisher / affilák? 

Partner je majitel webu, bloger nebo online podnikatel, který pomocí affiliate marketingu monetizuje své projekty a návštěvnost. Vybere si kampaně, které chce propagovat, umístí reklamní prvky a affiliate odkazy na svém webu a získává provize ze zprostředkovaných objednávek.

4. Co je to affiliate síť a jak funguje?  

Affiliate síť spojuje inzerenty s affiliate partnery na jednom místě. Výhodou pro partnery je, že si mohou vybírat z různých kampaní na jednom místě a pracovat v jedné administraci. 


Výhodou pro inzerenty je, že se affiliate síť postará o technické řešení a správu partnerů, komunikaci s partnery a řešení problémů. Inzerent rovněž získá přístup k velkému množství zkušených partnerů, kteří jsou v síti registrováni.

Úkolem inzerenta je jen schvalovat provize pro partnery. 

Affiliate partneři si mohou vybrat z mnoha kampaní, které budou propagovat na svých webech. 

PRO INZERENTY

1. Kolik stojí služby affiliate sítě?

Odměna sítě představuje procentuální podíl ze zprostředkovaného obratu. Takže pokud vám žádný obrat nezprostředkujeme, nic nám neplatíte. Spoluprací s naší sítí tedy nic neriskujete a nemusíte nic investovat. 

Můžete jen získat, protože odměna se počítá jen z dodaného výkonu a reálných výsledků – objednávek.


Neplatíte nám tedy za kliky a přivedenou návštěvnost, ale jen za získanou objednávku.

2. Kolik stojí registrace do sítě?  

Registrace a následné používání naší sítě jsou zdarma.

3. Pomůžete mi všechno nastavit?  

Rádi vám vysvětlíme, jak si vše nastavíte. Je to jednoduché a zabere to jen pár minut.

4. Jak probíhá schvalování konverzí?  

Pravidelně vám budeme posílat export konverzí s údaji objednávek. Vy si tyto objednávky porovnáte se svým systémem a označíte nám, které můžeme schválit a které zamítnout.

5. Víme se podívat, jaké weby naši kampaň propagují?

Ano, ve statistikách si můžete prohlédnout odkazující URL adresy, které přivádějí zákazníky na váš eshop. Další možností je nastavit vaši kampaň jako soukromou a schvalovat každý web, který vás chce propagovat.

6. Jakým způsobem budou partneři kampaň propagovat?

Partneři budou kampaň propagovat především na svých webech (magazínech, blozích, portálech) formou článků, recenzí či bannerů.
Podle toho, co jim v kampani dovolíte mohou na propagaci využít například i sociální sítě, emailing či PPC kampaně.

6. Kolik objednávek můžeme z affiliate marketingu očekávat?

To je velmi individuální. Obecně trvá rozběh nové kampaně 6-12 měsíců, než začne generovat větší počet objednávek.

7. Jaké materiály budete od nás potřebovat?

Z vaší strany je potřeba dodat propagační materiály, které mohou affiliate partneři využívat. Například bannery, slevové kupóny, fotky produktů či vzorky produktů na recenze. Vše si dohodneme před spuštěním kampaně.

8. Bude výstupem kampaně i nativní reklama? Bude to mít nějaký vliv na SEO?

Ano, výstupem kampaně může být nativní reklama, tedy různé články a recenze vašich produktů. Nemusíte si tedy platit drahé PR články nebo linkbuilding, místo toho získáte množství článků a odkazů na partnerských webech, díky kterým se zvýší povědomí o vašich produktech a může to mít také pozitivní vliv na SEO.

9. Podle čeho poznáme objednávky pocházející z affiliate kampaně?

Affiliate odkazy obsahují UTM parametry, které označují naši síť. Kromě toho si objednávky získané přes Affial.com víte prohlédnout i ve svém účtu inzerenta.

10. Na co si je potřeba dát při nastavování kampaně pozor, co případně povolit / zakázat?

Každá kampaň má individuální podmínky, které si s inzerentem přesně nadefinujeme. Ve všeobecnosti mají naši partneři zakázáno spamovat, zavádět a propagovat kampaně na webech s nelegálním či nemravným obsahem. 


Dále se můžete rozhodnout, zda chcete partnerem povolit emailové kampaně, PPC reklamu či propagování kampaně na sociálních sítích.


Kromě toho si můžete nastavit speciální pomínky pro PPC kampaně a zakázat brandové a klíčová slova, na které mohou partneři cílit. Vše s vámi podrobně projdeme a nastavíme.

11. Můžet nám ukázat nějaký příklad affiliate partnera?

Příkladem affiliate webu je například magazín www.slimming.cz. Zde si můžete prohlédnout i konkrétní příklad affiliate recenze na produkt.

PRO PARTNERY

1. Kolik stojí registrace?  

Registrace a následné používání naší sítě jsou zdarma. Navíc od nás při registraci získáte bonus 8 €, který se připočte k vašim provizím. Stačí vyplnit náš registrační formulář, který naleznete zde.

Po vyplnění registračního formuláře můžete hned začít využívat naši affiliate síť.

2. Mohu se registrovat i když jsem ze Slovenska a nemám IČ DPH? 

Slovenským partnerům nabízíme možnost spolupráce přes naši slovenskou firmu, takže DIČ nepotřebujete. Stačí nás kontaktovat před vystavením první faktury a my vám zašleme naše slovenské fakturační údaje.

3. Mohu se registrovat i když nejsem živnostník nebo firma?   

Ano, do naší sítě se můžete registrovat jako fyzická osoba z České republiky nebo Slovenska.

4. Jak probíhá vyplácení?    

Pokud jste podnikatel, vystavíte nám za schválené provize klasickou fakturu, kterou vám proplatíme. Můžete fakturovat na naši českou nebo slovenskou firmu. Faktury proplácíme expresně, maximálně do 3 dnů.


Pokud jste fyzická osoba, zašleme vám formulář, který je třeba podepsat a fyzicky poslat na naši adresu. Na základě tohoto dokumentu vám budou provize vyplaceny.


Více o tom, jak funguje vyplácení provizí najdete také v tomto návodu.

5. Jak dlouho trvá schvalování provizí?     

Schvalování provizí probíhá u většiny kampaní průběžně na týdenní bázi, maximálně však do jednoho měsíce od vytvoření konverze. 

6. Jaké fotky produktů můžu použít na svém webu?       

Všechny fotky, co jsou na webu + jsme speciálně pro affiliate partnery připravili fotky produktů (amatérské i profesionální), které si můžete stáhnout po přihlášení.

V administraci najdete výběr propagačních materiálů a bannerů.

7. Jak mám nasadit reklamní prvky na web?        

V našem systému máme různé reklamní prvky, které jsou vhodné pro váš web, od klasických odkazů přes bannery až po slevové kupóny. Nasazení reklamních prvků zvládne každý, kdo alespoň trochu ovládá základy s počítačem.


Reklamní prvky jsou pro každou kampaň jiné, proto se musíte proklikat ke kampani pro získání reklamních prvků. 

Podrobný postup naleznete v tomto návodu.

8. Jak mám propagovat vaše kampaně?         

Každá kampaň je jiná a od toho se odvíjí i možnost propagace. Nám se nejvíce osvědčilo SEO – Optimalizace pro vyhledávače, kdy získáváte návštěvnost z vyhledávačů (Google, Seznam) a tím doporučujete produkty.


Velmi dobře nám fungují i e-mailové kampaně placená reklama(především Sklik a Facebook Ads). Pokud byste potřebovali poradit se způsobem propagace, neváhejte nás kontaktovat.

UŽITEČNÉ INFORMACE

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz nebo potřebujete vědět víc?
Napište mi na 
livia@affial.com


Lívia, Affiliate manager

"Affial.com spojuje e-shopy se zkušenými affiliate partnery a blogery, kteří se za provizi z prodeje postarají o zvýšení povědomí o značce a zvýšení zisků. Je to efektivní a férové pro obě strany."  

Registrace zdarma + 8 € vstupní bonus!

2018 © eMarkest, s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.