Pomáháme e-shopům růst

Petr Žemlička z Nustore.cz: Vyzdvihnout musím zejména skvělou kooperaci při výběru influencerů

Nustore rozhovor

Nustore kampaň jsme spustili pro naše affiliate publishery v únoru roku 2021. A jak probíhá naše společná cesta? Za tu dobu jsme zprostředkovali řadu obsahových recenzí, vyzkoušeli sílu influencerů a nabrali zpětné odkazy.

Jak se na spolupráci dívá inzerent? A co doporučuje publisherům?

Začátek rozhovoru

Zdravím Petře, můžete na úvod představit váš e-shop a kdo u vás nejčastěji nakupuje?

Předem moc děkuji za Vaše otázky. Naše společnost je primárně zaměřená na B2B business. E-shop nustore.cz si tak trochu hýčkáme a jeho prostřednictvím s radostí komunikujeme s našimi koncovými zákazníky. Nustore nabízí výběr z potravin i doplňků stravy, v řadě případů v BIO a RAW kvalitě.

Naší neutuchající touhou je nabízet našim zákazníkům ty nejkvalitnější suroviny. I proto testujeme každou šarži všech surovin, které dovážíme ze třetího světa. Toto stále dělá velmi malé procento prodejců. Naším důkazem místo slibů je navíc možnost stažení výsledných protokolů v PDF kdykoliv z našich webovek. A surovinu, kterou nakoupíme v rámci EU, taktéž kontrolujeme. Od dodavatele vždy požadujeme analýzy, ideálně provedené v rámci EU. 

Magazín je samozřejmě standard, ale poradnu s šikovnou výživovou poradkyní, navíc zcela zdarma, dnes stále ještě nenabídne kdejaký e-shop. 

Nezanedbatelná je velmi solidní ziskovost Nustore. Meziročně stabilně obratově rosteme, k čemuž nám spolupráce s Vaším projektem výrazně napomáhá. Máme s e-shopem i s Vámi poměrně velké plány :-).

Kolik lidí pracuje na celém projektu Nustore? A kolik z nich se věnuje čistě samotnému e-shopu?

Včetně mě máme 4 lidi na fulltime, a pak řadu brigádníků a externistů třeba na grafický design apod. stabilních externích kolegů máme 7. E-shopu se aktivně a velmi dobře věnuje kolegyně Lucie, ale k tomu zvládá třeba i B2B business s polovinou našich obchodních partnerů. Zásilky pak vyřizuje a odesílá kolega Honza.

Sklad Nupreme

Sklady značky Nupreme.

Vyrábíte si vlastní produkty, i když je v čechách výroba nákladná. Proč jste se k tomuto kroku rozhodli?

V případě doplňků stravy nakupujeme surovinu a následně ji balíme do maloobchodních obalů, kapslujeme, sypeme, kompletujeme. Nákup suroviny, kterou následně zabalíme až zde v ČR většinou vychází výrazně levněji, než dovážet finální produkt. Jiné je to v případě potravin.

Je zajímavé, že defakto všechny potraviny v naší nabídce vyrábíme u našich partnerů na Slovensku. Důvodem je nejen kombinace dobré ceny, ale třeba i úzká spolupráce při vývoji.  

Jaké produkty jsou nejprodávanější?

Mezi topky patří “zelenáče”, tzn. chlorella, spirulina, mladý ječmen a další. Velmi dobře se nám prodávají medicinální houby TČM či liposomální vitamíny. Z potravin jdou na odbyt tyčinky, pralinky, oříškové krémy a další funkční pamlsky, které obsahují kvalitní suroviny, ale zároveň nabídnou skvělou chuť. 

nejprodávanější produkty

Zelené superprotraviny patří k dlouhodobým trhákům.

Jaké máte zdroje návštěvnosti a které jsou pro vás nejdůležitější?

Vzhledem k tomu, že náš e-shop je pro nás spíše takovým doplňkem či výkladní skříní našich produktů, tak prozatím neinvestujeme mnoho na Googlu ani na Seznamu. Největší zdroj návštěvnosti je z našich stránek nupreme.com, dobře nám fungují newslettery, dobře také kampaně s Vámi, nezanedbatelné jsou prokliky ze sociálních sítí. 

Co se vám osvědčilo při získávání zákazníků a udržení těch stávajících?

Jednoznačně kvalita produktu a souvisejících služeb našeho e-shopu. Mnoho našich zákazníků také oceňuje transparentnost a důkaz místo slibů formou laboratorních analýz, které si mohou kdykoliv stahovat, a to ke každé šarži dovezené ze třetího světa, tedy mimo EU.

Narazil jsem na vaši značku i v kamenných obchodech. Je pro vás důležitější offline nebo online? Čemu se více věnujete a proč?

Jak jsem řekl na začátku, jsme zaměřeni na B2B. Ale když to vezmu celkově včetně všech našich obchodních partnerů, jsme primárně značkou, která se nabízí online. S celou řadou našich produktů se sice setkáte třeba v síti drogerií dm, ale i zde se zajímavá část prodejů realizuje přes jejich vlastní e-shop.

Bylo náročné se dostat do nabídky drogerie DM? Co k tomu jako výrobce/e-shop potřebuje?

Jednoduché to rozhodně nebylo a trvalo to delší dobu. Klíčové jsou dobré kontakty, ale ani tak ještě nemusí být vyhráno. Drogerie dm dbá, tak jako málokterý řetězec, na kvalitu nabízených produktů. Na naší spolupráci mě baví jejich profesionalita a opravdu férový, lidský přístup, což se v obchodní branži bohužel již moc nevidí. 

Ovlivňuje vás sezónnost nebo jsou prodeje víceméně stejné po celý rok?

Ano, každá produktová kategorie má svá specifika a vrcholy a propady v průběhu roku. Asi nejviditelnější je to třeba u chlorelly, která dokáže trhat rekordy na jaře a na podzim, kdy je ideální období pro detoxikaci. Podobné je to třeba i s houbami. Snažíme se však portfolio produktů nastavit tak, abychom měli stabilní obraty pro celý rok.  

Jaké pozorujete trendy v doplňcích výživy a zdravé stravě?

Každý rok jsou “módní” nějaké suroviny jako např. protein, kolagen, vitamín D3+K2 apod. Obecně však pozoruji neustále rostoucí trend, kdy zákazníci požadují, aby zdravé potraviny či doplňky stravy byli zároveň nejen chutné, ale přímo lahodné. Obecně tedy roste tlak na kvalitní složení a skvělou chuť. 

tyčinka s kolagenem

Kolagenová tyčinka s nadprůměrným obsahem kolagenu (6100 mg).

Už přes rok u nás máte spuštěnou affiliate kampaň. Jak zatím hodnotíte spolupráci a výstupy, které naše síť zprostředkovala?

Hodnotím je celkově velmi pozitivně. Vím, že z pohledu provizí nejsme pro Vás kasovním trhákem, ale i přesto se nám věnujete a neváháte se s námi vrhnout do leckteré kampaně či aktivity, do které vkládáte energii, čas i peníze a to jen pro možnou provizi z budoucích nákupů. Spolupráci s Vámi považuji za velmi profesionální, férovou a plodnou.

V čem vás affiliate marketing příjemně překvapil a co jste si naopak představoval jinak?

Jste první partner, se kterým realizujeme affiliate program na takové úrovni. Realita spolupráce předčila naše očekávání, v mnohém je pro nás inspirací. Vyzdvihnout musím zejména skvělou kooperaci při výběru influencerů, se kterými spolupracujeme. To nás velmi baví. 

*Jak jsme hledali influncery a celkové zhodnocení spolupráce najdete zde.

Blíží se nám také konec roku. Plánujete nějaké novinky na 2023?

Ano, a to jak v produktové oblasti, ale to bych si nechal jako překvapení pro zákazníky, nicméně se bude jednat o rozšíření portfolia v segmentu potravin, ale i doplňků stravy.

Šlápnout do pedálů se však chystáme i v oblasti marketingu, a to větším využitím sociálních sítí, zejména Instagramu. 

A na závěr, máte doporučení, na co nebo jaké produkty by se měli naši publisheři zaměřit?

Prozatím se nepovažujeme za tak zkušené, abychom mohli s jistotou radit. Doporučil bych však možnost zprostředkování spolupráce s influencery či realizaci recenzí a článků.  


Na závěr

Děkujeme Petrovi za rozhovor.

E-shop Nustore nabízí našim affiiate publisherům produkty k recenzím. Pokud máte zájem se do kampaně zapojit a zrecenzovat některé produkty, obraťte se na naše affiliate manažery nebo email hello@affial.com.

Čeká vás nadstandardní konverzní poměr a skvělá průměrná provize.

Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: