Pomáháme e-shopům růst

Podpora kampane Nustore – spolupráca s influencermi

Spolupráca s infleuncermi Nustore

V uplynulých týždňoch bola zrealizovaná ďalšia spolupráca s influencermi, tentokrát v rámci podpore kampane Nustore.

Pre inzerenta bol takýto spôsob propagácie svojej značky a produktov (a napokon aj kampane v našej sieti) novinkou, o to viac sme boli zvedaví, ako spolupráca dopadne a aké prinesie výsledky. Všetko potrebné ale prebehlo hladko a bez akýchkoľvek komplikácií. Poďme sa teda na to pozrieť bližšie. 🙂

Výber vhodných influencerov a stanovenie komunikačnej linky

Ako to už zvyčajne býva, aj v tomto prípade sme si predovšetkým stanovili, akých influencerov bude najideálnejšie na spoluprácu osloviť – cieľom vždy býva spolupracovať s tvorcami, ktorí zapadajú k samotnej značke, jej komunikácii, produktom a pod., aby propagácia bola maximálne prirodzená nielen pre samotných tvorcov, ale aj pre ich followerov.

V tomto prípade bolo stanovené, že sa nadviaže spolupráca s dvoma väčšími tvorcami (nad 10k sledovateľov na IG) a s dvoma menšími tvorcami (pod 10k sledovateľov na IG) – okrem iného bolo takto možné porovnať prinesené výsledky. 

Komunikačná linka sa v podstate niesla v znamení predstavenia nových produktov Nustore z kategórie "SuperSnacks" a ich zaradenia do bežného života.

Kroky zo strany inzerenta a propagácia

Influencerom boli zaslané úvodné balíčky mix produktov vo vopred stanovenej hodnote, ktoré mali hrať hlavnú úlohu pri propagácii – jednalo sa o produkty zo skupiny Supersnacks, ktorá zahŕňa proteínové tyčinky, čokoládové bonbóny s kolagénom a pod.

Inzerent taktiež vytvoril zľavový kód, ktorý pri propagácii influenceri používali – jednalo sa o kód na 10 % zľavu.

Ukážky výstupov, ktoré, samozrejme, zahŕňali označenie spolupráce, dohodnutú komunikačnú linku a aj vytvorený zľavový kód:

IG-stories-nustore

Zdroj: @nellusaa

IG-stories-nustore

Zdroj: @nellusaa

Okrem dohodnutého počtu IG Stories influencerky zverejnili na svojich profiloch aj Reels, ktoré zachytávajú a zároveň predstavujú produkty zo skupiny "Supersnacks", na ktorých propagáciu sa spolupráca predovšetkým zameriavala. Tie si môžete pozrieť priamo na IG profiloch zapojených influenceriek:

V čase spolupráce a publikovania výstupov prebiehal aj Black Friday, na ktorý influencerky taktiež upozornili. Ukážky z týchto výstupov:

Aké výsledky nateraz spolupráca priniesla?

Propagácia podľa dohodnutých podmienok prebiehala primárne počas mesiacov november a december. 

Čo sa týka doterajších výsledkov propagácie, všetky 4 spolupráce priniesli spolu: 

  • 1405 affiliate preklikov 
  • 1053 unikátnych návštev e-shopu
  • 45 objednávok
  • privedený obrat inzerentovi 22 133 CZK (niektoré objednávky ešte nie sú schválené)

Ako spoluprácu hodnotí inzerent?

Pán Petr Žemlička, Marketing Director:

„Spolupráci s influencerkami hodnotíme velmi kladně. Část spoluprací byla placená, část formou barteru. Výkonnostně na tom byly placené spolupráce lépe co se návštěvnosti, reakcí a zejména konverzí týká. Na základě této zkušenosti jsme se rozhodli do podobných aktivit investovat více času i financí v roce 2022, věříme, že se to v dlouhodobějším horizontu jednoho roku vyplatí a to nejen co se konverzí týká, ale i zvyšování povědomí o značce NUPREME prostřednictvím emocí a zkušeností.“

Mali by ste záujem niečo podobné vyskúšať?

Stačí napísať na iveta.mencakova@affial.com a všetko potrebné dohodneme a doladíme – stanovíme si predovšetkým ideálny typ tvorcu, koncept výstupov, výšku zľavového kódu a budget.

Všetko je, samozrejme, možné prispôsobiť tak, aby bola spolupráca pre každú stranu ideálna. Tešíme sa na váš záujem. 🙂

Iveta Mencáková
 

Ako Affiliate manažérka siete Affial.com sa starám o spokojnosť inzerentov a publisherov. Oblasti, ktoré ma ešte v rámci online marketingu (popri affiliate) bavia, sledujem ich a vzdelávam sa v nich, sú Copywriting, Influencer marketing a Social Media marketing. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: iveta.mencakova@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: