Pomáháme e-shopům růst

Katka Svobodová: Notifikuj zvyšuje množství objednávek o 7-18 %


 

Ahoj, Katko. Můžeš nám představit službu Notifikuj, a také co obnáší tvoje pozice ve firmě?

Notifikuj je online aplikace, která pomáhá zvyšovat konverzní poměr tím, že na webu ukazuje dění, které byste v kamenném obchodě viděli, například lidi, kteří si prohlíží zboží, nakupují nebo už spokojeně odchází od pokladny. Tohle všechno vnímáte a váš mozek s tím pracuje, ať chcete nebo ne.

Táhne vás to tam, kde vidíte, že se něco děje, kde už někdo jiný před vámi prověřil správnost rozhodnutí, které se chystáte udělat.

Říká se tomu sociální důkaz a v online prostředí se běžně používá ve formě recenzí, čísel nebo doporučení známou osobností.

Notifikuj, které na webu aktivně zobrazuje notifikace s těmito informacemi, je proto skvělým doplněním do marketingové mozaiky.

Moje role ve firmě má několik vrstev. Ta viditelná je přes písmenka. Ať už jsou to texty na webu, sociálních sítích nebo v e-mailech, ale také na podpoře, kde jsem hlavní spojka na e-mailu. Kolegu Petra naopak můžete zastihnout na telefonu.

 

Služba je určena především pro e-shopy, ale u nás se také osvědčila. Máte i další klienty, co nespadají pod klasický internetový obchod?

E-shopy Notifikuj ocení nejvíc a je to také největší skupina našich klientů, ale notifikace, které zobrazují lidskou aktivitu v on-linu, se hodí pro jakýkoliv web, blog nebo prezentaci.

Důležité je mít návštěvníky, kterým můžete notifikace ukázat a navést je tak k požadované akci, což nemusí být vždy jen objednávka.

Například registrace se hodí i pro poptávky nebo newslettery. Top nabídky mohou návštěvníka poslat na sociální sítě, podcast nebo nějaký workshop či seminář, který pořádá úplně jiná firma.

Ale to je jen několik příkladů, protože tato notifikace čeká na jakýkoliv váš text a může nahradit krátké zprávy v různých oznamovacích lištách nebo pop-up oknech. Meze možností jsou opravdu široké.

Kromě e-shopů máme mezi klienty například realitní makléře nebo online podnikatele různých oborů (online psí škola, kurzy cvičení nebo marketingové vzdělávání).

 

Řekněme, že vlastním e-shop. Jaké notifikace si pomocí Vaší služby mohu nastavit?

Máme 6 tipů notifikací a e-shopař může zapojit všechny. Kdyby ten pomyslný e-shop byl můj, nastavila bych si v kampani Poslední objednávky a Recenze, ať už z Heuréky nebo i ze Zboží.

Podle návštěvnosti bych pak přidala notifikaci Aktuálních návštěvníků, ať lidé ví, že na webu nejsou sami.

Pokud bych měla e-shop s menší návštěvností nebo začínala a neměla ani žádné recenze, vybrala bych raději Souhrnné statistiky návštěvnosti stránek, kde bych nastavila minimálně 7denní časové období pro zobrazení.

Na co bych rozhodně nezapomněla? TOP nabídky. Jak už jsem zmínila, můžete si s nimi opravdu marketingově vyhrát a na to bych vsadila.

Vzhledem k tomu, že si v každé kampani mohu určit, kde se notifikace zobrazí a kde případně ne, mám tak možnost vytvořit si úzce zaměřené kampaně třeba pro určitou kategorii zboží a promovat skrz TOP nabídky nejprodávanější zboží, speciální slevy, balíčky nebo výprodeje jen té určité kategorie.

Je jasné, že takto zacílené notifikace dostanou úplně jiný švih, který se projeví na obratu.

 

Máte data o tom, která notifikace nejvíce zvýší počet objednávek?

Máme výsledky z A/B testů, kde byly kombinace notifikací, většinou objednávky s referencemi nebo i souhrny návštěv. Občas ale klienti zapojí jen jeden typ notifikace a pak nám napíší, že např. použili samostatné recenze Heuréky a mají 10% nárůst objednávek.

Jiný klient z oblasti auto-moto přes Souhrnné statistiky návštěv získal až o 34 % více poptávek na svůj produkt.

Poslední reference, kterou ještě ani nemáme na webu, je nárůst objednávek o 430 % při zobrazování Souhrnů návštěv v kombinaci s Aktuálními návštěvníky.

Chci tím říct, že není žádná nejlepší či nejkonverznější notifikace, protože ta může být pro každý e-shop jiná. Mnohem důležitější je pohrát si s možnostmi, které Notifikuj nabízí, například personalizace notifikací nebo kampaně pro kategorie e-shopu.

Je dobré zapojit nejen prodejního ducha, ale i cit a znalost svého zákazníka, a servírovat mu přes notifikace informace, které ho k nákupu opravdu motivují, ale třeba mu i usnadní výběr a rozhodování.

 

Jak zjistím, který tarif je pro mě ten správný?

Tarif určuje množství unikátních návštěv měsíčně na vašem e-shopu. Každá návštěva během 30 dní je vždy 1 kredit. Podle množství kreditů si vyberete ten nejlepší tarif pro sebe.

Rychlým orientačním místem je také uživatelský účet v aplikaci, kde v ovládacím panelu na konci vidíte, kolik kreditů bylo během 14 dní zdarma vyčerpáno a zohledníte to při výběru placeného tarifu.

Je ale třeba vzít v úvahu i sezónnost, aby vás pak návštěvnost nezaskočila a notifikace se bez přerušení zobrazovaly celý měsíc. Nicméně posíláme informační zprávy a dokoupit vyšší tarif je pak otázka pár kliknutí.

 

Pomocí notifikací můžete upozornit na slevový kupón

 

Pokud si na začátku spolupráce zvolím tarif Start (zaplatím ho na 1 rok) a po půl roce mi již nebude stačit. Mohu přejít na vyšší tarif a doplatit pouze poměrnou část?

Přesně tak. Stačí nám napsat a domluvíme se, co a jak je potřeba, aby tarif rostl pohodlně spolu s vaším podnikáním.

 

Bát se není třeba, rádi pomůžeme. Přes většinu českých e-shopových řešení se dá Notifikuj přidat velmi snadno a klienti to zvládnou i bez nápovědy nebo další pomoci. Pokud si neví rady a napíší, navedeme je.

U nezmapovaných řešení je potřeba nejdříve zjistit, kde je v administraci e-shopu možnost vložit vlastní kódy do hlavičky stránek. V ideálním případě vše funguje. V opačném případě doladíme napojení buď s IT nebo přímo s podporou daného řešení.

Běžná podpora je samozřejmě k dispozici v rámci našich služeb pro všechny uživatele Notifikuj, tedy i pro testovací účty. V případě větších úprav s nutností dalšího programování, je to vždy na vzájemné dohodě.

 

Na stránkách jsem našel, že nemáte možnost nastavení falešných notifikací. To chválím a doufám, že se to do budoucna nezmění. Stává se, že by to po Vás někdo chtěl?

Ano, několikrát se to stalo. Museli jsme tyto klienty zklamat, v Notifikuj to prostě nejde. Do budoucna se to nezmění, protože jde o jednu ze základních hodnot, na které stavíme naše podnikání a kterou chceme šířit se značkou Notifikuj.

Já věřím, že lze podnikat férově a současně ziskově. Proto bylo hned na začátku, když jsme aplikaci vytvářeli, jasné, že lidem neumožníme nahrávat žádné seznamy objednávek ani nedáme možnost zvolit si minimální číslo pro zobrazení návštěvníků nebo rozmezí čísel, která by se dynamicky, bez ohledu na skutečnost, na webu zobrazovala.

Notifikace ze Zbozi.cz

Jaké nové funkce/vylepšení plánujete v tomto roce přidat?

Aktuálně připravujeme A/B testování, aby i e-shopaři bez velkých marketingových znalostí a dalších nástrojů, mohli pohodlně zjistit reálný přínos Notifikuj pro jejich podnikání. Hned v závěsu je pak Slovenská verze notifikací, kterou rozhodně potěšíme rozrůstající se klientelu slovenských e-shopařů. Co nás čeká dál se uvidí.

 

Můžete nabídnout odměnu našim čtenářům, kteří si přečetli rozhovor až do konce? 🙂

Určitě. Speciální slevu na placené tarify mohou čtenáři využít, pokud se registrují přes tuto stránku > https://notifikuj.cz/affial/

Ale pozor, slevvý kód, který zasíláme po registraci na e-mail, platí jen do 10. 4. 2020

Na závěr

Notifikace jsme vyzkoušeli a jsme spokojeni. Přesto plný potenciál této služby využijí právě e-shopy. Tímto rozhovorem chceme e-shopům ukázat, že je možnost zvýšit konverzní poměr a počet objednávek. Navíc téměř bez práce.

Do 5 hodin zvládnete nastavit a otestovat všechny notifikace. Následně na to, si vybere pro tu nejlepší. Vyzkoušejte to, prvních 14 dní máte zdarma a za tu dobu stihnete otestovat 1-2 druhy notifikace.

Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: