Pomáháme e-shopům růst

3 moderní techniky linkbuildingu, které zviditelní váš web

Moderni linkbuilding techniky

Při určování pořadí webových stránek na stránkách výsledků (SERP) berou vyhledávače v potaz celou řadu faktorů. Jedním z nejdůležitějších kritérií je počet zpětných odkazů směřujících právě na webové stránky. Zlepšení hodnocení stránek vyžaduje vybudování maximální kvalitní a důmyslné síti zpětných odkazů (tj. linkbuilding).

Zkuste být kreativní a nedržet se striktně tisíckrát použitých rad a tipů. Občas se vyplatí vybočit ze směru a myslet “out of the box”. Tak například už není příliš účinné, pokud posíláte e-mail jiným majitelům webových stránek a žádáte je o zpětné odkazy na vaše stránky. 

V tomto článku se zaměříme na moderní linkbuilding, co to vlastně je a proč je tak důležitý. Poté si projdeme tři velice účinné techniky linkbuildingu sloužící ke zlepšení hodnocení vašich stránek. Pojďme na to!

Co je to linkbuilding a proč je důležitý


Téměř každá webová stránka, kterou otevřete, obsahuje méně či více odkazů na další a další stránky. Některé odkazy směřují na jiné články na tomtéž webu, jiné odkazují na úplně cizí weby.

Počet zpětných odkazů směřujících na vaše stránky patří mezi zásadní kritéria, které dnes ovlivňují pořadí na SERP.

V ideálním případě se linkbuilding stane přirozeným procesem vznikající tak, že váš web obsahuje zajímavé informace, které stojí za to sdílet a posouvat dál.

Čím více zpětných odkazů směřuje na váš web, tím lépe pro vás. To je také důvod, proč je získávání nových zpětných odkazů jedním z nejúčinnějších způsobů optimalizace obsahu pro vyhledávače (SEO). Tento proces je nazýván jako linkbuilding.

To však neznamená, že stačí mít pouze ohromné množství zpětných odkazů a dostanete se na vrchol výsledků vyhledávání (SERP). Primární je kvalitní a zajímavý obsah a používání vhodných klíčových slov. Dobré SEO vyžaduje hodně práce, odměnou vám však bude vyšší návštěvnost.


3 nejlepší techniky linkbuildingu, které zaručeně zlepší hodnocení

Pokud jde o linkbuilding, hodně lidí doporučuje stále stejné techniky. Jedná se o využívání blogů, zasílání e-mailů se žádostmi o zpětný odkaz vlastníkům jiných stránek a další stejné či podobné strategie.

Chcete-li ale být nejlepší a vyniknout, musíte prostě začít myslet jinak než celá konkurence. K tomu poslouží následující méně známé ale stejně efektivní techniky linkbuildingu.


1. Tvořte obsah pro aktuální rok

Velké množství stránek obsahuje zastaralé informace. Vybíráte-li si například nový smartphone, nebude vás zajímat podrobné srovnání nejlepších telefonů pro rok 2013. Samozřejmě si raději přečtete článek na toto téma nejlépe z aktuálního roku.

Publikujete-li na svých stránkách novinky či recenze, můžete tento fenomén využít tak, že  aktualizujete veškerý obsah. Nestačí ale pouze upravit názvy starých článků například z “Nejlepších 10 smartphonů pro rok 2013” na “Nejlepších 10 smartphonů pro rok 2019”, je samozřejmě třeba aktualizovat informace a nejlépe přijít s něčím zcela novým.

Právě teď se nacházíme v první třetině roku 2019, a proto je nejvhodnější čas na publikování příspěvků, které pokryjí to nejlepší z konce roku 2018, ale především se zaměříte na vývoj v novém roce. Počítejte s tím, že k podobnému kroku se již uchýlila nebo přinejmenším chystá také vaše konkurence. Buďte mezi prvními.

Linkbuilding_technika_1

Publikujete-li na svých stránkách novinky či recenze, můžete tento fenomén využít tak, že  aktualizujete veškerý obsah.


2. Infografika - všeříkající obrázek je někdy více než text

Fantastickým způsobem, jak jednoduše uchopit nějaké rozsáhlejší téma, je infografika. V některých případech by totiž text byl příliš dlouhý, nezáživný a nudný. Typickým příkladem jsou texty obsahující spousty dat, číslic, statistických údajů apod. Infografika je zábavný způsob, jak tyto údaje předat zajímavě a hlavně přehledně. Navíc se tyto “obrázky plné informací” s oblibou sdílí, a tudíž jsou perfektním nástrojem pro linkbuilding.

Může se stát, že někteří uživatelé infografiku nasdílí bez uvedení zpětného odkazu ať už omylem nebo úmyslně. Vyplatí se proto přidat URL adresu vašeho webu i dovnitř infografiky, čímž si zaručíte, že se zájemci o více informací dostanou zpět na vaše stránky, budou-li mít zájem.

Navrhování ohromujících infografik samozřejmě zabere více než 5 minut, to je jasné. Naštěstí existuje spousta bezplatných velmi šikovných aplikací a nástrojů, která vám pomohou vytvořit atraktivní infografiku bez najmutí drahého grafika. Aktuálně je jedním z nejvíce využívaných nástrojů online aplikace Canva. Samozřejmě vám nikdo nebrání najít si zkušeného grafika či webdesignera, který vám vytvoří infografiky přímo na míru.

Infografi

Fantastickým způsobem, jak jednoduše uchopit nějaké rozsáhlejší téma, je infografika.


3. Naučte se používat techniku “Skyscraper”

Uživatel určuje, který z nabídnutých zdrojů mu poskytl ty nejlepší informace. To se neobejde bez toho, aniž by otevřel několik odkazů, zkontroloval je a určil, které webové stránky se daným tématem zabývají nejdůkladněji a nejlépe.

Tento fenomén využívá technika nazývaná “Skyscraper”. Chcete-li ji spustit, zadejte klíčové slovo či téma a podívejte se na nejvyšší výsledky, abyste zjistili, které stránky jsou hodnoceny nejlépe.

Skyscraper neboli mrakodrap je vlastně článek nebo příspěvek obsahující mnohem lepší a kvalitnější informace než jakýkoliv jiný článek. Jde o to, abyste vy ze svých stránek vytvořili takový zdroj informací, který porazí konkurenci a dostane se tak na vrchol.

Technika “Skyscraper” je ideální pro stránky, které publikují zejména recenze a články, kterým předchází hodiny práce, výzkumu, hodnocení a porovnání různých produktů apod. Výsledkem je lepší, zajímavější, zábavnější a hodnotnější článek než podobné články na stejné téma. Nezapomínejte na uvádění zpětných odkazů, díky kterým se lidé snadno dostanou k dalším stejně kvalitním příspěvkům, ze kterých jste čerpali i vy.

Závěr

Je-li obsah vašich stránek pěkný, kvalitní a přínosný, postupem času se začne linkbuilding tvořit přirozeně bez vašeho většího zásahu. Než si ale vybudujete silnou čtenářskou základnu, která bude vaše články sdílet dál, bude to nějakou chvilku trvat. Chce to vytrvat v úsilí, nepolevit a být kreativní. Úspěch jako odměna za vaši píli se nakonec dostaví.

Chcete-li si vytvořit důmyslnou síť zpětných odkazů, držte se našich rad a k již používaným technikám přidejte tyto tři:

  1. Pište aktuální obsah
  2. Vytvářejte infografiky
  3. Používejte techniku Scysraper


Originál článku: https://www.a2hosting.com/blog/modern-link-building-techniques/

Autor: Brad Litwin

Lívia Šuľová
 

Affiliate manažérka siete Affial.com. Affiliate marketingu sa venujem už niekoľko rokov a vždy si rada prečítam témy o online marketingu, podnikaní a inšpiratívnych projektoch. Verím, že vám kopec užitočných informácií prinesieme aj na našom blogu. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: livia.bogarova@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 1 komentářů
9 nejlepších fotobank pro Vaše projekty | Affial.com - 18.11.2019

[…] přesně to, co potřebujete. Navíc ušetříte nemalé peníze, které můžete investovat do budování zpětných odkazů nebo PPC. Na ostatní návody se můžete podívat do naší “Affial […]

Reply

Váš komentář: