Pomáháme e-shopům růst

5 způsobů, jak získat nápad na článek v roce 2023

Jak získat nápad na článek

Přijít s nápadem na článek může být otázka i mnoha desítek minut. Proto si ukážeme 5 způsobů, jak se k takovému nápadu dostat. A jelikož je rok 2023 a svět "pohltila" umělá inteligence, můžete se těšit i na to. Podíváme se na to, co umí a jak ji používat. Zdarma.

U každého projektu si připravte obsah na pár týdnů až měsíců předem. Získáte tím hned 2 výhody. Obsah bude konzistentní, bude dávat smysl a nebudete se na poslední chvíli trápit s vymýšlením nového článku.

1. Využijte umělou inteligenci

S chatovací boty se roztrhl pytel a pro segment marketingu je to největší věc od doby vzniku internetu. Pokud přemýšlíte, jak umělou inteligenci využít ve svůj prospěch, jdete správnou cestou. 

Pro vymýšlení názvů článků, popisků, tvorbě perexů nebo i pro inspiraci je ChatGPT ta správná volba. Pokud jste btoa zatím nevyzkoušeli, doporučujeme náš článek o "Využití ChatGPT v affiliate marketingu."

Jak může vypadat prompt pro umělou inteligenci pro získání nápadů na články ohledně klíčové slova klouby:

Navrhni 10 článků na téma, které budou obsahovat klíčové slovo "KLOUBY"

Navrhni 10 článků na téma, které budou obsahovat klíčové slovo KLOUBY

Výstup z chatGPT.

Některé návrhy nejsou ideální a potřebují menší korekturu. Napsat tento prompt a nechat si vše vygenerovat ale zabralo zhruba 30 vteřin. Násobně méně, než v případě, kdy se snažíte přijít s vlastním nápadem.

Napiš mi 10 originálních nápadů na článek o kloubech

Napiš mi 10 originálních nápadů na článek o kloubech

Druhá verze promptu.

2. Nápověda od samotného Googlu

Vyhledávače vám mohou pomoci s přípravou a vymýšlením nových článků více, než si možná myslíte. Je to poměrně stará metoda, přesto mnoho našich publisherů ji nezná.

Do vyhledávacího políčka zadejte klíčové slovo, okolo kterého chcete "postavit" obsah.

Výsledek na klíčové slovo klouby

Výsledek na klíčové slovo klouby.

Google vám po zadání klíčové slova nabídne řadu výsledků (někdy je nutné se pohnout s kurzorem níže).

Vás nejvíce bude zajímat právě sekce "Lidé se také ptají." V nich vám Google ukáže, jaké dotazy na dané téma uživatelé nejčastěji hledají. 

Jaké jsou následující kroky:

  • Zkopírujte slovní spojení, které je možné obohatit. Například: "Co je nejlepší na klouby? 4 potraviny, které mohou zmírnit bolest."
  • Otevřete si jejich článek a ten váš napište lépe, než konkurence.
  • Nezapomeňte udělat interní prolinkování pro lepší SEO (získáte více návštěvníků z vyhledávání).

Pro starší publikum je možné využít také konkurenční vyhledávač Seznam.cz.

Pro inspiraci používejte i samotný vyhledávač, který vám dává návrhy v průběhu psaní vašeho vyhledávacího dotazu.

3. Google Trends

Přejděte na stránku trends.google.com a máte dvě možnosti, jak tento nástroj využít pro vlastní inspiraci.

Vyberte si záložku "Prozkoumat." V tom se vám otevře stránka, kde jsou aktuální vyhledávací dotazy a můžete zde napsat i vlastní klíčové slovo. Údaje jsou pro posledních 12 měsíců.

Google Trends - prozkoumat

Témata vyhledávání a Vyhledávací dotazy v Google Trends.

Další kategorií jsou "Aktuální trendy." Pokud provozujete informační nebo zpravodajský web, tak si tuto funkci zamilujete.

Zde jsou aktuální trendy, co lidé hledají seřazené podle jednotlivých dnů.

TIP: Vyberte si zde téma, o kterém chcete psát a rozklikněte si ho.

Po rozkliknutí se vám otevřou odkazy na články, které toto téma již zpracovali. Zkuste se inspirovat a napsat lepší a informativnější obsah. Díky němu můžete

Aktuální trendy Google Trends

Äktuální trendy v Google trends.

4. Reddit a Quora

Reddit je v našich podmínkách již po dlouhá léta poměrně využívaný, horší je to se sociální sítí Quora

Obě platformy slouží jako fórum, kdy se návštěvníci mohou zeptat úplně na cokoliv a zároveň odpovídat na otázky jiných lidí. Reddit má volnější atmosféru, Quora je více profesionální.

Reddit

Napište své klíčové slovo do vyhledávacího pole v horní části. Níže máte filtry, podle kterých můžete vyfiltrovat pouze příspěvky, komentáře, komunity (skupiny), nebo samostatné lidi.

Klouby reddit

Výsledky pro klíčové slovo klouby.

Quora

Pouz málo obsahu na této síti je v češtině. Budete tak muset oprášit angličtinu. Pokud se vám to povede, budete mít zdroj nápadů a kvalitního obsahu.

5. Konkurenční weby

Udělejte si přehled webů ve vašem segmentu. Mnoho z nich může mít na webu nejpopulárnější příspěvky. Jejich téma můžete vzít, přepracovat ho a svým čtenářům nabídnout ještě hodnotnější obsah.

Pokud takovou funkci nemají, můžete vyzkoušet SEMRUSH, Ahrefs nebo jiné SEO tooly.

Návrh kampaní

Pro příklad jsme použili klíčové slovo a téma "Klouby." Pokud máte zájem propagovat kloubní výživu, doporučujeme následující kampaně:


Na závěr

Získat nápad na článek není tak složité, pokud využíváte některý z uvedených tipů. Mezi nejrychlejší způsoby patří chatGPT a také vyhledávač Google. 

Máte návrh na příští článek? S čím se v affiliate marketingu nejčastěji potýkáte? Napište nám do komentářů a zkusíme pro vás zpracovat samostatný článek.

Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: