Pomáháme e-shopům růst

Aký bol rok 2019 pre affiliate sieť Affial?

Máme za nami prvý rok affiliate siete Affial, ktorú sme rebrandovali z pôvodného názvu Affiliatesit.cz a otvorili pre nových inzerentov aj partnerov.

Poďme sa trošku pozrieť na to, čo sa nám za ten rok podarilo spraviť a aké máme plány pre rok 2020. 


1. Čísla, čísla, čísla

Ja viem, že máte radi čísla. Však kto by nemal, že? 🙂 

My sme si v sieti zvolili transparentný prístup a každý mesiac uverejňujeme report, ako sa nám daný mesiac darilo. Reporty nájdete na našom blogu, kategória “Mesačné reporty”.

V tomto zhrnutí som vybral niekoľko čísel, ktoré vám priblížia výsledky siete za rok 2019:

  1. všetkým inzerentov v sieti sme v roku 2019 priniesli obrat 995 651 € (viac ako 25 mil. Kč)
  2. našim partnerom sme vyplatili 224 592 € (5,6 mil. Kč) na províziach
  3. najvyššie jednorazové vyplatenie partnera bolo 6 362,49 €
  4. v sieti je momentálne zaregistrovaných 831 partnerov
  5. najvyššia schválená provízia - 136 €, bola v kampani Ketomix.sk
  6. priemerná provízia v roku 2019 bola 11,89 € (300 Kč)

Ako vidíte, tak naše kampane prinášajú veľmi pekné výsledky a priemerná provízia 11,89€ (300 Kč) je na našom malom affiliate trhu určite nadštandartná. 


2. Tím

Minulý rok sa k nám pridali dvaja šikovní chalani - Aleš a Libor

Aleš pred tým pracoval v jednej firmičke na oddelení marketingu a bude sa starať predovšetkým o to, aby Affial bol čo najviac vidieť. 

Libor je aktívny affiliate partner, ktorý affiliate marketingu rozumie a som rád, že sa k nám pridal. Chceme inzerentom aj partnerom ukázať, ze sme skutoční experti na affiliate marketing a preto je dôležité, aby všetci v našom tíme mali s províznym predajom aj reálne skúsenosti, nielen teoretické. Libor sa stará o získavanie nových inzerentov pre Affial DIGIT@L (o tom trochu neskôr).

Affial tím

Tím Affial - Peťo, Libor, Juraj, LIvka a Aleš.

Veľké ĎAKUJEM patrí Livke, ktorá sieť od úplného začiatku rozbiehala a neviem si predstaviť, čo by sme si bez nej počali. Pravdepodobne by Affial ani neexistoval 🙂 Livka má na starosti predovšetkým komunikáciu s inzerentami a každodennú operatívu.

A na koniec veľká zmena v tíme, v pozícií CEO ma nahradil Juraj, ktorý je nielen skúseným affiliate partnerom (portál KOMBO), ale predovšetkým skúsený manager a leader. Juraj si berie na starosť celú sieť a ja mu týmto vyjadrujem plnú 100%-nú dôveru.

Ja budem stále “tvár siete”, budem aktívne riešiť stratégiu a občas aj niečo napíšem na blog 🙂 


3. Čo sa nám minulý rok podarilo?

Celý rok sme všetci pracovali na diaľku a sme dôkazom toho, že veľké veci sa dajú vybudovať aj remote.

V sieti máme k dnešnému dňu 72 kampaní a mierime na minimálne 100 kampaní tento rok. Taký pekný symbolický milník pre Affial. 

Stanovili sme si jasné HODNOTY, ktorých sa chceme držať, nech sa deje čo sa deje. 

Na našom blogu sme uverejnili vyše 40 článkov. Určite odporúčam dva peckové rozhovory - s jedným z našich TOP partnerov Patrikom Zapletalom a s prevádzkovateľom blogu Ecoblog.cz Radoslavom Černým.

Pre našich super partnerov sme otvorili starší, ale stále veľmi hodnotný kurz Autoritatívny web, v ktorom vás ja, Peter, prevediem tvorbou autoritatívnych portálov. Kurz je mega praktický a mám na neho výborné ohlasy. Ak vám náhodou neprišlo prihlásenie do kurzu, tak sa nám ozvite 🙂

Spustili sme novinku na trhu a tým je Affial DIGIT@L, kde chceme rozbehnúť propagáciu digitálnych produktov s oveľa vyššími províziami pre partnerov. Zatiaľ sa nám rozbieha pekne kampaň Onlinepsiskola.cz, ktorá už vygenerovala prvé konverzie. Stále verím, že digitálne kampane majú na českom a slovenskom trhu obrovský potenciál.

Dostali sme od vás, affiliate partnerov, výbornú spätnú väzbu, ktorá nás iba uisťuje v tom, že to robíme dobre a že v tom budeme pokračovať. Ďakujeme!


4. Plány na rok 2020

Tento rok bude pre Affial veľmi dôležitý. Už to nie je malý projekt v rámci firmy, ale stáva sa z nás affiliate sieť, ktorá na tom našom “československom” affiliate rybníčku má čo povedať.

Nechceme s nikým súperiť, nechceme sa “hejtovať” s konkurenciou (práve naopak, s konkurenciou máme výborné vzťahy) a ani nechceme byť najväčší ani najlepší na svete. 

Chceme robiť veci inak, poctivo a ľudsky. Chceme byť Affial. Chceme pomáhať partnerom aj inzerentom. Chceme, aby ste sa na nás mohli vždy spoľahnúť.

Pre rok 2020 máme v pláne poriadne rozbehnúť Affial DIGIT@L, zapracovať na marketingu a PR, rozšíriť tím, začať aktívne riešiť maďarský trh, spustiť viac motivačných súťaží pre partnerov a zoptimalizovať procesy.

Držte nám palce.

Týmto sa vám chcem veľmi poďakovať za rok 2019 a popriať vám všetko dobré do roku 2020.

Ďakujem, 

Peter Chodelka

Spoluzakladateľ siete Affial

Peter Chodelka
 

Affiliate marketingu sa venujem od roku 2012 a mám s ním skúsenosti zo všetkých strán, ako partner, inzerent a aj ako manažer siete. Preto sa vždy snažím o to, aby bola spolupráca výhodná pre všetky strany. Pre sieť Affial zháňam predovšetkým nových inzerentov, oslovujem nových partnerov a nastavujem procesy, ktoré pomáhajú sieti rásť.

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 2 komentářů
Radek - 13.1.2020

Držím palce a díky za transparentnost!

Reply

Váš komentář: