Pomáháme e-shopům růst

Patrik Zapletal o affiliate marketingu

„Vaše píle, odhodlání a vytrvalost promění vaše sny v realitu.“ Rozhovor s affiliate partnerem, který vydělává 100000 Kč měsíčně.

 

Přinášíme vám parádní rozhovor s jedním z nejlepších affiláků v Čechách. Přečtěte si co používá při práci, jak bojuje s prokrastinací, ale také tipy jak skutečně vydělávat online.


 

Ahoj Patriku, představ se nám trochu …

Ahoj, jmenuji se Patrik Zapletal, je mi 30 let, jsem vyučený elektrikář a affiliate marketingu se věnuji již od roku 2012. Máme s partnerkou jednoho syna, který rád sportuje a aktivně se věnuje hokeji. Díky affiliate jsem schopen se synovi věnovat naplno a předávat mu své nasbírané hokejové zkušenosti. 

Mým hlavním koníčkem je právě hokej a další sportovní aktivity, jako je tenis, cyklistika, thaibox a fitness. Mám samozřejmě i nesportovní koníčky, jelikož mám rád moderní technologické novinky. 

Doma si hraju s 3D tiskárnou, s virtuální realitou a chystám se koupit elektrickou jednokolku. Avšak na tyto koníčky není moc času a energie, protože všechno to pohltí můj syn 😊 A jen tak mimochodem, díky němu jsem zhubl 20 kg za rok a půl, což byl jeden z mých cílů. 

 

Jak dlouho se už věnuješ affiliate marketingu?

Affiliate marketingu se věnuji od konce roku 2012 a nevědomky od roku 2007. Nevědomky proto, že jsem se zaregistroval do xzone.cz a vytvořil na neplacené doméně projekty, kde bylo možné si stahovat hry přes torrenty. 

Již odmala mě lákaly možnosti výdělků na internetu. Vyzkoušel jsem si pirátský web. Sice z části nevědomky, ale nějak fungoval. Když to sprostě napíši, „kradl“ jsem si torrenty, obrázky a recenze ke hrám. Nahodil jsem tam reklamy a nějak to fungovalo. Samozřejmě ne dlouho. Naštěstí má činnost byla ukončena bez právních potíží. V té době jsem ani nevěděl, že už se věnuji nějakému affilu. 

Poté jsem měl odmlku až do roku 2012, kdy jsem zkoušel mnoho možností, jak vydělat peníze. Dělal jsem finančního poradce, zkoušel nesmyslné klikačky, multilevely a pyramidy. Hodně jsem narážel na affiliate, vědomě i nevědomě. Jednu dobu na internetu frčely možnosti výdělku v kasínech a sázkových kancelářích. Což jsem samozřejmě vyzkoušel a pochopil, že jde o další podvod, avšak jsem si začal uvědomovat sílu affiliate. 

Rozhodl jsem se o tom zjistit více. Bohužel v té době u nás byla jen hrstka informací, proto jsem se inspiroval v zahraničí, ale nevýhoda je v tom, že zahraničí funguje trošku jinak. I zákazníci a čtenáři fungují zčásti odlišně. 

Jakmile jsem věděl více o affiliate, rozhodl jsem se vytvořit svůj první web. Opět jsem v začátcích udělal chybu. I když jsem si přečetl asi 100x, že finanční trh je přehlcený a jen těžko tam amatér uspěje, přesto jsem si finanční web vytvořil. Byla to hrůza, ale byly to první kroky k úspěchu, protože jsem začal a měl jsem kde testovat nastudovanou teorii.

 

Kolik máš aktuálně projektů?

Protože jsem jako většina začátečníků tvořil weby jak na běžícím páse, než jsem pochopil, že je lepší kvalita než kvantita, moje portfolio disponuje 28 weby a z toho se věnuji aktivně pouze 14.

28 webů udržovat aktivních v začátcích je skutečně nereálné, ale moje vidina byla, že když mi vydělá jeden web 500 Kč – 1000 Kč, budu boháč a nebudu muset chodit do práce. Opět jsem se dočetl nesčetněkrát, že je mnohem ziskovější věnovat se naplno jednomu webu než se starat o 10 webů. 

Na druhou stranu mám weby s dlouhou historií, ale také se špatnými názvy. Část svého portfolia jsem předělal na podpůrné weby pro moje hlavní projekty, ale opravovat, co je od základu špatně i s obsahem a špatným názvem domény, je zdlouhavá a mnohdy neuvážená časová investice navíc.

Po svých zkušenostech doporučuji skutečně se věnovat maximálně dvěma webům, které dotáhnete k dokonalosti a následně už bude jen stačit web postrkovat odkazy a přidávat nové články. Později zjistíte, že je to nejen časově mnohem úspornější, ale také se za web nebudete muset později stydět.

 

Pamatuješ si na svou první provizi? 

První skutečná provize z affilu byla kolem roku 2007, ale to jsem nevěděl, že jsem vydělával přes affiliate. Pamatuji si spíše své začátky od konce roku 2012, kdy můj první rok byl tragický. Vydělal jsem cca 3 000 Kč a to jsem pracoval vždy po práci od 15 hod do 20-22 hod. Zde jsem ale udělal jednu velkou chybu, vyráběl jsem neustále nové a nové weby. Díky tomu jsem měl kvantitu, nikoliv však kvalitu, která by skutečně vydělávala.

 

Pamatuješ si ještě na doby, kdy jsi začínal? Kdybys to měl porovnat, co se změnilo v online byznysu? 

Určitě ano. Musel jsem se hodně vzdělávat a pak vše testovat. Online svět se mi zdá, že se mění rok co rok. Když jsem začínal, nějaký e-mailový marketing nebyl u nás ani pořádně známý, SEO bylo hodně o odkazech i klidně netematických a v té době byl i Google „hloupý“. 

 

Online svět se mi zdá, že se mění rok co rok.

Dnes je to vše výhradě o kvalitě a důvěryhodnosti. Dnes je zapotřebí se věnovat tomu, co čtenáři a zákaznici skutečně chtějí. Především je už dostupných opravdu hodně informací.

 

Co ti v affiliate marketingu nejvíc funguje?

Já se z 90 % věnuji SEO. PPC jsem pořádně na affiliate neokusil, protože vzhledem k provizi z affiliate není mnohdy PPC výhodné. Samozřejmě mám i projekty, kde mám PPC zapojené, ale je to často těžko měřitelné a úspěšné, co se týče provizí. 

Sociální sítě, e-mailový marketing atd., jsou pro mě doplňkové, protože já osobně vidím efektivitu hlavně ve vyhledávačích. V neposlední řadě mi i pomáhají kvalitní zpětné odkazy v tematických magazínech. Jsou přínosné jak pro návštěvnost a výdělečnost, tak hlavně pro vyhledávače.

 

Dá se affiliate uživiť?

No jistě, že se dá. Můj velký sen o tom, že budu svým pánem a budu vydělávat pomocí internetu, se splnil. Je to přibližně 3 roky, co si svůj sen užívám a mnozí kolem mě mi to nechtějí věřit. Pozor, začátky nejsou vůbec snadné a uspějí pouze vytrvalí jedinci. Budete muset hooooodně, číst, hodně testovat, pracovat více než ostatní. Narazíte na neúspěchy, které k tomu prostě patří, musíte to přejít, vydržet a poté můžete postoupit o schůdek blíže ke svým snům. 

 

Mým dalším cílem je mít průměrně 100 000 Kč měsíčně, což se pomalu plní.

Výdělečnost je mnohdy různorodá. Můj průměr měsíčně je nějakých 75 000 Kč, ale jsou i měsíce s obratem 100 000 Kč. Mým dalším cílem je mít průměrně 100 000 Kč měsíčně, což se pomalu plní. Je zapotřebí mít plán a cíl a především vytrvalost, bez ní se neobejdete.

 

Tvoří tvé přijmy jen peníze z affiliate, nebo hledáš i jiné zdroje přijmů? 

Affiliate marketing je spojen hlavně (aspoň pro mě) s tvorbou webových stránek. Z vlastní praxe vím, že webové stránky mají mnoho možností, jak výdělky monetizovat. Vždy mi jde výhradně o affiliate, ale následně k mnohým webům nabaluji další možnosti výdělků, jako je například prodej reklamy (PR články, bannery, odkazy, atd.) nebo občasná tvorba webové stránky na zakázku. Máme se ženou 3 ebooky, které také úspěšně prodáváme. 

Mít webové stránky jako zaměstnance, který pracuje 365 dní v roce, je opravdu k nezaplacení a nabízí vám možnost volně žít. Kdo dnes vydělává peníze, i když zrovna leží jen tak na pláži? Skutečně, jen pár lidí.

 

Jaké nástroje používáš denně při své práci?

Používám asi nejčastěji Office, eM Client, Trello, Google Analytics, Google WebmasterTools, Screaming Frog, SEO SpyGlass, Photoshop, Chrome, Firefox, Filezilla, RSS čtečka.

Placených nástrojů využívám opravdu minimálně, jelikož vím, že z 95 % to jde zdarma. Koupit si placenou verzi něčeho, co mi například kontroluje klíčová slova, pozice a odkazy, nahrává návštěvníky, se mi zdá zbytečné a předražené. 

Předražené proto, že mám 14 aktivních webů, kde informace slouží pro mě a ne k další výdělečnosti, oproti marketingovým agenturám.

Patrik Zapletal v akcii

Patrik v plném pracovním nasazení.

 

Kolik hodin denně pracuješ?

Dnes už pracuji poměrně méně (cca 4-6 hodin denně), než v začátcích a v době, kdy jsem pracoval jako zaměstnanec. Ne proto, že bych polevil, ale proto, že už jsem zkušenější než v začátcích, moc nových informací mě nepřekvapí a mnoho mám už vytvořeno. 

Navíc mám už nějaké spolupracovníky, kteří dělají práci, kterou zvládají lépe, nebo která mě tolik nenaplňuje. Avšak mám i týdny, kdy pracuji od rána do večera a mám volno jen v době, kdy jedu se synem na trénink. Víkendy si snažím udržovat volné.

Než jsem se však dostal do této doby větší pohodlnosti, skutečně jsem se hodně nadřel. Vracel jsem se z práce mezi 15.-16. hodinou domů a následně pracoval až do přibližně 22. hodiny. Víkendy jsem ani neznal, protože to byly pouze dva celé dny, kdy jsem mohl udělat ještě více práce. 

 

Víkendy jsem ani neznal, protože to byly pouze dva celé dny, kdy jsem mohl udělat ještě více práce. 

Nejvíce času jsem však strávil učením se například nových funkcí a vylepšení ve WordPressu. Mnohdy se mi stávalo, že jsem neuměl opravit nějakou prkotinu, která by zkušenějšímu zabrala 5 minut, ale mně třeba i 2 hodiny. Jako začátečník jsem také nevěděl, kam je vhodné čas i peníze investovat a kam ne. Takto bych mohl pokračovat hodně dlouho.

Začátky jsou v každém oboru těžké, a to nemusí jít jen o ty podnikatelské, ale zde vím, že když investuji čas, vše se mi vrátí za nějakou dobu ve větším měřítku. Jakmile můj online zaměstnanec bude nabitý hodnotnými informacemi a určitou prodejní kvalitou, já budu mít více volnosti a poznám, co to je skutečně žít.

 

Kdybys měl popsat svůj pracovní den, jak by vypadal?

Vstanu, doprovodím syna do školy a usednu k PC cca do 8:30 h. Následně si projdu e-maily a odpovím na ně. Zkontroluji, jak se vede kampaním. Tak poznám, zda vydělávám. V tomto případě mi hlavně jde o to, abych se namotivoval do práce. Když vidím, že jsem vydělal 1500 Kč v době, kdy jsem spal, hned mě to nabudí k další činnosti. I já se musím k práci namotivovat, protože časem přijde i stereotyp, který je zapotřebí překonat.

Pak už si jen otevřu Trello a vrhnu se na nejdůležitější úkoly. Dopoledne jsem omezen časem, protože do 13 hodin musím vyzvednout syna a jet s ním na trénink. Místo čekání, až syn skončí na tréninku, domluvil jsem se s trenérem a vypomáhám jim. To mě samozřejmě také z části unaví, takže po příjezdu domů si dám přibližně hodinku volno, popovídám si s partnerkou a pak někdy pokračuji v dokončování úkolů. 

To byl asi nejběžnější den, což je asi dvakrát až třikrát v týdnu tak nějak pravidelně. Zbytek se značně liší, zda má syn trénink, zápas, případně jede žena, nebo máme jinou sportovní či volnočasovou aktivitu.  

Hodně také využívám volných chvil, kdy není doma ani noha, a já mám možnost pracovat v kuse dlouhodobě. Ono pracovat z domu má i své velké nevýhody.

Dnes už si opravdu konečně užívám života a volného času, ale ještě před pár lety jsem ani nevěděl, co to je mít volno aspoň jedno odpoledne. Což se i projevilo v sociálním a partnerském životě. Pokud bych měl začít znovu a věděl bych, co vše mě čeká, určitě bych šel do toho. Vaše píle, odhodlání a vytrvalost promění vaše sny v realitu.

 

Dá se říct, že jsou tvé projekty už pasivním příjmem?

Pasivní příjem z affiliate projektů mám, ale nic nikdy nevychází z pasivity. Abych mohl mít více času, musím někomu zaplatit, aby to udělal za mě. Kdysi jsem si ani nedokázal představit, že bych někomu měl za něco platit, a ještě moje těžce vydělané peníze, když si to můžu udělat sám. Ale po dlouhodobější práci u PC jsem si musel přerovnat priority a udělat určitá rozhodnutí. 

Pokud bych se chtěl časem propadat s měsíční výplatou, pak můžu být pasivní, ale já chci růst, zabezpečit rodinu a užívat si života, a k tomu bohužel patří peníze, proto jsem stále aktivní nebo je aktivní někdo za mě. 

Patrik Zapletal

Rodina na 1.místě. Pro Patrika je nejdůležitější trávit čas se synem.

Jaký je tvůj názor na práci z domu?

Má to dvě stránky. Mezi jasné výhody patří volnost, možnost být svým pánem a pracovat, kdykoliv chci. Ale má to i své nevýhody. Doma nebývá dlouhodobě klid, mám rád sladké, takže často chodím mlsat a kolikrát i synovi sním jeho sladkosti. Bolí mě už dlouhodobě lokty, musím mít pod rukama polštář, ale co je nejtěžší, dokopat se k práci.

S prací doma osobně už dávno nemám žádný problém, ale mnoho začátečníků ano, protože je to svádí k jiným činnostem. K tomu si i přičtěte dítě doma. 

Je to podobné jako cvičení doma. Kdo kdy si řekl, že bude cvičit doma a dlouhodobě to dodržoval? Pokud si například zajdete do posilovny, donutí vás to už jen cvičit a neodvádí vás to tam k jiné činnosti.

V neposlední řadě bych zmínil i to, jak to vnímají ostatní. Když děláte z domu, je to, jako byste měli fůru času a nic nedělali, protože nikam nedocházíte a nejste nikde určitý počet hodin ze dne. Což je velký omyl. Pracujeme i více, protože my jsme sami zaměstnanci a zaměstnavatelé, i jen myšlenkami pracujeme celý den, protože naším cílem není jen například 8hodinová pracovní doba, ale celý proces součinností.

 

Jak bojuješ s prokrastinací?

Mám už několik metod, které se mi osvědčily, ale je to vždy těžké. Pro mě je zásadní (myslím, že je to důležité pro každého) si nastavovat velké cíle a k tomu navazovat menší. Konec velkého cíle by mělo být něco hmotného a především něco, co udělá radost vám. 

Ze začátku si nenastavujte téměř nereálné cíle, jako nový barák za 3 miliony. Reálnější cíl pro začátek by bylo ojetější auto do 200 000 Kč, rekonstrukce bytu či nová sedačka. Barák za 3 miliony může být váš dlouhodobý cíl například do 10 let.

 

Čím bude cíl větší a dlouhodobější, tím víc budete ztrácet motivaci.

Čím bude cíl větší a dlouhodobější, tím víc budete ztrácet motivaci. Pokud si nastavíte krátkodobější uspokojující a hmatatelný cíl, například koupit sedačku za 30 000 Kč do jednoho roku, bude motivace silná a nestihne vyprchat, než cíl dokončíte. Především mysl si jej bude představovat jako reálnější, než barák za 3 miliony.

Já mám například za cíl si našetřit na elektrickou jednokolku, a to mě donutilo překopat některé staré weby a vylepšit ty stávající. Je to jako hnací motor, který mě chce dovést k nějakému hmatatelnému a reálnému cíli. 

I když si mohu jednokolku pořídit hned, raději si ji dám za cíl a vydělám si přímo na ni, protože vím, že to není důležitá věc, kterou potřebuji, ale něco, co mi udělá radost a především k tomu nakopne moje pracovní nasazení.

Moje osobní tipy k prolomení prokrastinace: 

 • Koupím si nějakou hračku (VR, 3D tiskárna, lepší PC…), když dokončím určitý cíl
 • Když nepracuji například pár dní a mám už nechuť k práci, čtu nové články a rozhovory z oboru, které mě opět nakopnou
 • Hodně mi pomáhá pravidelný sport (hokej, thaibox, tenis, trampolíny, posilování)
 • Přečtu si nějakou životopisnou knihu od úspěšného člověka
 • Vzpomenu si na staré časy, kdy jsme si půjčovali na chleba
 • Pouze procházím weby a přemýšlím, jak je zlepšit nebo co dodělat (jen si zapisuji do Trella úkoly)
 • I celý den procházím Google Analytics a WebmasterTools a opět si píši úkoly, jak zlepšit weby a sleduji, jak si vedou
 • Zajdu si zablbnout se synem, abych se nabil pozitivní energií (RC letadla, elektrické jednokolky, trampolíny, kolo, aquapark/bazén, turistika aj.)

 

Jak odděluješ práci a rodinu? Máš to vybalancované?  

Už ano, ale v začátcích to bylo opravdu problematické. Měli jsme malého syna, sami jsme byli mladí a museli jsme se mnoho naučit a změnit. Pracoval jsem opravdu hodně, a to se také i všestranně odráželo a nedokázal jsem si udělat ani volno, protože můj cíl byl být vlastním pánem, zabezpečit rodinu a živit se tím, co mě baví. Tento cíl byl nejsilnější motivací, co jsem kdy měl, a jel jsem jako „zaslepená fretka“.

Je třeba si opravdu určit nějaké dny, kdy si uděláte volno a budete si například jen číst, zajdete si zasportovat… Zkrátka jděte dělat to, co vás baví, i když vás to bude táhnout k práci. Pokud máte děti, věnujte čas jim, předávejte jim zkušenosti, hrajte si s nimi a pomáhejte partnerce s výchovou, protože jednou už vás nebudou potřebovat a vám to bude líto. Čas už nevrátíte a rodina by měla být na prvním místě. Tento volný čas se vám odrazí i v pracovní výkonnosti.

Jelikož dnes už mám více času, práci odděluji tak, že většinou, když jsou všichni doma, nepracuji a věnuji se jim. S ženou si popovídáme, se synem si pohraji nebo děláme jiné činnosti.

 

Děláš si věci sám, nebo outsourcuješ?

Já outsourcuji pouze činnosti, ve kterých nejsem tak dobrý, jsem pomalý nebo mě dlouhodoběji dělat nebaví. Když jsem začínal, vše jsem si dělal sám, a proto jsem dřel jako blázen. V mém případě to ale nešlo jinak. Kdybych vydělané peníze investoval, nebylo by na jídlo. Bohužel i takové začátky jsou, proto si všeho dnes i tolik vážím. 

Pokud máte peníze navíc, určitě si někoho najměte a outsourcujte něco, v čem bude někdo lepší nebo rychlejší. Většinou se outsourcuje copywriting. Je lepší mít do měsíce 30 článků než 10 vlastními silami. Progres růstu bude značně rychlejší.

 

Pokud máte peníze navíc, určitě si někoho najměte a outsourcujte něco, v čem bude někdo lepší nebo rychlejší.

Osobně mám čtyři lidi, se kterými spolupracuji. Zejména jde o copywriting, z části publikaci a občas programování. Marketing a správu webů si už dělám sám, rád to mám pod kontrolou.

 

V dnešní době je důležité vzdělávání. Jaké jsou tvé hlavní zdroje – knihy, přednášky, videa, workshopy…?

Je toho hodně, odkud jsem se vzdělával, a mnoho zdrojů už není aktuálních. 

Za sebe bych doporučil:

 • Knihy od Roberta Kiyosakiho, především Bohatý táta, chudý táta
 • Ebook od Petra Chodelky a z Dognetu
 • Jak mnohem lépe prodávat – Brian Tracy
 • Samozřejmě internetové články o jednotlivých oborech (linkbuilding, obsahový marketing, SEO, PPC, atd.) V ČR a SR je mnoho zdrojů a informací, odkud je možné čerpat. Doporučuji si dát nějakou čtečku do telefonu a vaše nej zdroje do ní přidat. Budete mít pod kontrolou vše na jednom místě.
 • Podívejte se i do zahraničí. Pokud neumíte anglicky nevadí. Prohlížeč chrome dokáže snadno stránky přeložit.
 • Nezapomeňte využít i zdroje z Youtube. Nevíte například něco ohledně WordPressu? Na youtube to bude i ve videonávodu. Videonávody jsou dobré, protože většinu z nich pochopíte, i když nerozumíte anglicky.

V čem by se měl affilák orientovat:

 • WordPress
 • Linkbuilding
 • SEO
 • Trošku grafika – Nejlépe se mi dělá ve Photoshopu
 • Copywriting
 • Obsahový marketing
 • Finanční gramotnost – Práce s penězi
 • Podnikání
 • Prodej
 • Marketing na sociálních sítích
 • PPC
 • Doporučuji se časem naučit i CSS pro menší úpravy v šabloně

 

Pokud bys teď začínal s affilem, jak bys postupoval a kterou niku by sis vybral?

Určitě bych dnes začal tak, že bych se zezačátku věnoval jednomu, maximálně dvěma webům, na které bych přivedl návštěvníky, a značně bych si weby vymazlil. Samozřejmě bych se hodně vzdělával (ebooky, články, knihy, přednášky, apod.) a učil se pracovat nejlépe s Wordpressem, pokud bych neuměl vytvářet webové stránky jinak.

Jakmile bych byl ve fázi, kdy vím, co dělám, přidávám už jen nové články, pracuji na marketingu a dělám mírná zlepšení, najal bych si někoho na publikaci a psaní článků. Pokud by vše fungovalo, uvažoval bych o dalším projektu. 

Ze své zkušeností vím, že uživit se na jednom projektu je z 95 % nemožné a není to moc stabilní výdělečný systém. Pokud je provize z affiliate cca 1 000 Kč a více, pak je možné i jedním projektem značně vydělávat, ale z 98 % tam bude velmi vysoká a ostřílená konkurence.

Musíte myslet také na zadní vrátka, co když přijdu o celý web (i to se stává, sice ojediněle, ale je mnoho možností, jak přijít o web – Záloha a práva jsou velmi důležité) a ten jediný web mi vydělával na živobytí? Jeden web a jediná tématika je nestabilní výdělečná metoda.

Vybrat niku, tématiku nebo produkt je dost náročné a pro začátečníka bez praxe velmi obtížné. Začátečník by si neměl vybrat niku, která má velkou konkurenci a není mu tematicky blízká. Je těžké najít něco, co je provizně zajímavé, a kde se nevyskytuje velká konkurence. 

Určitě bych si pomáhal selským rozumem, pomohl si sklikem s navrhovačem klíčových slov a přemýšlel i nad tím, zda to budou lidé přes internet nakupovat. Kdo si třeba kupuje boty přes internet? Opravdu jen málokdo, protože boty vám musí sednout a zrovna u tohoto typu zboží si nechcete kupovat zajíce v pytli.

 

Kdybys měl něco poradit lidem, kteří chtějí začít s affilem, co by to bylo?

Základ je si nastavovat reálné cíle s termíny a mít silnou motivaci. Dále se neobejdete v jakémkoliv podnikání bez silné vytrvalosti. Budete se muset hodně vzdělávat. Přečtěte tisíce článků, několik knih, podívejte se na přednášky a rozhovory na youtube, ptejte se affiliate manažerů, ale hlavně s něčím začněte. Jedině tak otestujete to, co jste nastudovali. Pokud se nedokopete ke čtení knih a článků, pak bohužel v tomto oboru či jiném podnikatelském nemáte co dělat. Tohle není pro lenochy, i když je to práce z domova. Sedět u PC 5 až 8 hodin denně není nic příjemného, i tak je to fyzicky a zdravotně náročné.

 

Přečtěte tisíce článků, několik knih, podívejte se na přednášky a rozhovory na youtube, ptejte se affiliate manažerů, ale hlavně s něčím začněte.

V neposlední řadě bych určitě doporučil vzděláva set v oblasti finanční gramotnosti, protože tohle je základ každého podnikatele a zaměstnavatele, což affilák je. Pokud budete bezhlavě utrácet víc peněz, protože více vyděláváte, z dlouhodobějšího hlediska nepřežijete. Vydělané peníze raději investujte a nezapomeňte si vždy svoji investici řádně ověřit. Pokud nevíte jak, budete muset více pochopit dané téma. 

Chcete investovat do linkbuildera, ale nic o linkbuildingu nevíte? Pak z 95 % to budou vyhozené peníze. Znám mnoho firem, které se tváří jako TOP, ale časem pochopíte, že většinou dělají kvantitu, nikoliv však kvalitu, oproti někomu neznámému, kdo si buduje svůj brand, proto mu především záleží na kvalitě.

Juraj Kuracina
 

Managing Director v sieti Affial. Mám na starosti celkové řízení sítě. Od personálních věci až po vytváření rozpočtů a reporting. Affiliate marketing mě moc baví a rád se s vámi podělím o své zkušenosti. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: juraj.kuracina@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: