Pomáháme e-shopům růst

TOP 5 SEO trendů v roce 2022

Na které nejdůležitější SEO trendy byste se měli zaměřit v roce 2022, abyste dosáhli skvělých výsledků ve vyhledávání a získali větší organickou návštěvnost? Právě na tuto otázku vám odpoví náš dnešní článek.

SEO je velmi dynamickou oblastí propagace, kterou je nutné sledovat, pokud chcete dosáhnout kvalitní organické návštěvnosti. V častých novinkách a změnách se každý velmi snadno ztratí, a proto přinášíme článek s pěti nejdůležitějšími trendy, které v roce 2022 nakopnou vaši organickou návštěvnost.

1. Kvalitní obsah a On-Page SEO

Google i některé jiné vyhledávače kladou čím dál tím větší důraz na on-page faktory. To však nemusí být zrovna jednoduché, jelikož se nedá přesně určit kvalita obsahu z pohledu vyhledávače. V tuto chvíli by měli zbystřit zejména ti provozovatelé webů, kteří se věnují tématům zdraví, investic, bezpečnost, finance a další z kategorie YMYL, tzv. kategorie your money, your life.

On-Page SEO

Nástroj pro kontrolu obsahu webu - Sitechecker.com

Pokud se chcete zaměřit na to, aby byl obsah co nejkvalitnější, zaměřte se na principy E-A-T, což je akronym slov Expertise, Authoritativeness a Trustworthiness neboli odbornost, autorita a důvěryhodnost. Tyto faktory jsou zejména pro obsahové weby spadající do YMYL velmi důležité pro dosažení skvělých výsledků ve vyhledávání.

Snažte se tedy dodržovat faktory E-A-T, ale zároveň se snažte psát pro uživatele. Koneckonců píšete obsah pro pro ně a ne pro vyhledávače. Snažte se, ať mají vaše články co možná největší přidanou hodnotu a uživatel si z nich odnese přesně to, co potřebuje.

Při psaní obsahu byste se tedy měli zaměřit na toto:

  • Pište obsah pro uživatele. Dejte jim přesně to, co chtějí.
  • Pište se zaměřením na E-A-T tzn. odbornost, autoritu a důvěryhodnost.

Vydělávejte affiliate marketingem

Zaregistrujte se do naší affiliate sítě ještě
dnes a získáte vstupní bonus 8 €.

2. Sledujte aktualizace Google algoritmu

V minulém roce Google oznámil, že se Core Web Vitals (rychlost načítání webových stránek) stala jedním z hodnotících faktorů pro umisťování ve výsledcích vyhledávání. To mělo velký dopad především na mobilní verze webových stránek, na které se i v dnešní době často zapomíná.

Vývoj Google algoritmu

Vývoj Google algoritmu s jednotlivými aktualizacemi

Od února tohoto roku se k hodnotícím faktorům přidá i další faktor, a to předchozí uživatelská zkušenost se stránkou. Vzhledem k tomu, můžeme očekávat další významný dopad na mobilní verze webu. Tím chci říct, že Google neustále svůj algoritmus pro indexování webů vyvíjí a je nutné sledovat novinky, které se mohou stát nejen hrozbou, ale také skvělou příležitostí, jak získat lepší pozice.

Mezi další historické aktualizace algoritmu Google, na které je třeba dávat pozor, patří např.

  • Aktualizace Hummingbird 
  • Aktualizace RankBrain
  • Aktualizace BERT

3. Republishing - Aktualizace starého obsahu

Máte na webu starý a kvalitní obsah? Pokud ano, je na čase z něj vytěžit maximum. I starý publikovaný obsah totiž může přinést ještě lepší výsledky, než které přináší právě teď. To znamená vrátit se ke starému obsahu, analyzovat jej a nakonec aktualizovat.

Republishing článku o eBay

Nárůst návštěvnosti po provedení republishingu

Berte to tak, že vezmete opravdu dobré věci, které už na webu máte, a ještě více je zdokonalíte. Konečným výsledkem je možnost získat lepší pozice ve vyhledávání a tedy i vyšší organickou návštěvnost.

Co konkrétně republishing je se dozvíte v jednom z našich dalších článků, kde najdete i podrobný návod, jak jej provést a získat lepší výsledky - Republishing - jak vytěžit maximum z existujícího obsahu.

4. Technické SEO a strategie indexování

Jestliže vyhledávačům neumožníte, aby váš web procházely a indexovaly, veškerá vaše práce přijde vniveč. Je tedy důležité, aby byl váš web technicky správně nastaven. Technický stav webu můžete zkontrolovat přes nástroj Google Search Console. S tím, jak správně nastavit technickou stránku vám pomůže naše Affial univerzita #10.

Na co byste se měli zaměřit:

  • Pagespeed insights
  • Zabezpečení
  • Strukturovaná data

Pagespeed insights

Díky tomuto nástroji zjistíte, jak rychle se vaše webová stránka načítá, a to jak na desktopovém, tak i mobilním zařízení. Analýza odhalí problémy, které webu brání, aby se načítal rychleji. Pokud se zaměříte na jejich odstranění, web se bude načítat rychleji a i to přispěje k lepším výsledkům ve vyhledávání.

Pagespeed Insights

Nástroj Pagespeed Insights

Zabezpečení

Měli byste si být jistí, že váš web používá aktualizovaný certifikát SSL. Častou chybou bývá tzv. Mixed Content, který zaviní, že na daných stránkách ochrana “zámečku” zmizí. Na vině mohou být např. obrázky nebo jiný obsah, který se načítá z externích webů. Pokud tento obsah využívá protokol HTTP, nepomůže, že váš web využívá protokol HTTPS a ochrana na dané stránce zmizí, což může vést k horším pozicím ve vyhledávání.

Strukturovaná data

Jedná se o data, která umožňují vyhledávačům lépe a snáz pochopit obsah vašeho webu. Díky nim také dokáží nabídnout mnohem lepší a bohatší výsledky uživatelům ve vyhledávání. Dokáží zobrazit hodnocení, mapu, krátké informace o firmě/člověku/produktu a spoustu dalšího.

Strukturovaná data

Příklad strukturovaných dat ve výsledcích vyhledávání

Strukturovaná data stále poměrná část webů zanedbává, a proto představují skvělou příležitost, jak získat lepší pozice ve vyhledávání a tedy i vyšší organickou návštěvnost pro vaše webové stránky. Strukturovaná data není až tak složité na web přidat. Pokud využíváte CMS systém WordPress, můžete k tomu využít např. jeden ze tří pluginů, které je možné využívat i zdarma. Návod jak na to naleznete ve videu níže. Více o strukturovaných datech včetně jejich implementace naleznete i na blogu Yoast SEO.

5. Vyhledávání videí a obrázků

Čím dál tím více lidí využívá ve výsledcích vyhledávání videa a obrázky. Podle nedávných statistik se dokonce zvýšil i počet lidí, kteří jako prvotní zdroj informací využívají videa. Jejich počet se zvýšil na 66 %. Optimalizace pro vizuální vyhledávání tedy bude další velkou příležitostí ke zvýšení organické návštěvnosti.

U obrázků je důležité věnovat pozornost explicitním tagům alt a strukturovaným datům pro jejich označování. Jak na to se dozvíte v našem dalším článku - Optimalizace obrázků, proč je důležitá a 4 kroky, jak jí dosáhnout.

Závěr

V článku jsme si představili TOP 5 trendů v SEO, které byste rozhodně neměli v roce 2022 opomenout. Věříme, že vám těchto několik odstavců pomůže k dosažení vyšší organické návštěvnosti a lepším výsledkům vašich affiliate webů. Pokud máte námět na doplnění, neváhejte se nám ozvat do komentáře.


Zdroje:

Radim Oulehla
 

V Affial se starám se spokojenost inzerentů a publisherů. Mám na starost akvizici nových partnerů. Věnuji se konzultacím a pomoci začínajícím publisherům i těm, kteří chtějí získat lepší výsledky. Kromě online marketingu se věnuji FinTechu a e-commerce. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: hello@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: