Pomáháme e-shopům růst

Sociálna sieť TikTok – spolupráca na podporu kampane

Spolupráca na tiktoku

Aplikácia TikTok má pôvod v Číne a vznikla v roku 2016. Tvoria a zverejňujú sa na nej krátke kreatívne videá alebo aj LIVE vysielanie na rôzne témy. Vzhľadom na množstvo jej stiahnutí, ktoré už celkovo a celosvetovo prekročilo 3,5 miliardy, môžeme túto sociálnu sieť považovať za jednu z najúspešnejších. Na TikToku môžete nájsť mnoho úspešných firiem a osobností, pretože predstavuje nielen zdroj zábavy, ale aj skvelý reklamný priestor.

Na podporu výkonnosti kampaní sme v našej sieti vyskúšali spoluprácu s influencermi pôsobiacimi na Instagrame a taktiež s YouTuberom. Teraz sa k tomu pridala aj spolupráca na TikToku. Prečo ju odporúčame vyskúšať?

TikTokeri ako publisheri

Publisheri už dávno nemusia byť len majitelia obsahových webov, produktových katalógov, kupónových webov alebo cashbacky. Propagácia kampaní môže prebiehať aj na sociálnych sieťach – Instagram, Facebook, YouTube, kde sa dajú umiestniť affiliate odkazy či už v rámci popisu videa, IG Stories alebo Linktr.ee.

Ďalšou možnosťou, ktorú môžu publisheri využívať na propagáciu kampaní, je sociálna sieť TikTok. Aj v tomto prípade je možné využívať affiliate odkazy, ktoré rovnako možno umiestniť do BIO prostredníctvom Linktr.ee. 

Na TiktToku sa kreativite medze nekladú a možno tvoriť videá v podstate na akúkoľvek tému a z akejkoľvek oblasti. Môžeme tam získať nápady a užitočné informácie napríklad v rámci podnikania, vzdelávania, výučby jazykov, dizajnovania interiéru, varenia, fitness, beauty alebo fashion sféry, pozitívneho myslenia, rôzne lifehacky a tak ďalej. TikTokeri tak vedia pripraviť zaujímavý a kreatívny obsah, cez ktorý môžu odporúčať konkrétne produkty alebo e-shopy. Taktiež môžu affiliate marketing spojiť s nejakým aktuálnym trendom, ktorý na TikToku prebieha.

Natáčanie videa na TikTok

Kroky zo strany inzerenta a ukážka propagácie

Rovnako ako pri spoluprácach s tvorcami pôsobiacimi na Instagrame alebo YouTube, aj v prípade TikToku sa pri spolupráci jedná o výber vhodného tvorcu, stanovenie počtu výstupov/komunikačnej linky, poskytnutie produktu a vytvorenie zľavového kódu – v podstate nie je podmienkou, aby e-shop vytvoril aj zľavový kód, no tento doplnok vie motivovať zákazníkov k nákupu.

Spoluprácu na TikToku sme vyskúšali v rámci podpory výkonnosti kampane Remoska – na spoluprácu sme vybrali šikovného kuchára @tehotnejkuchar, ktorý na TikToku prináša nápady a inšpirácie na chutné jedlá, takže je ideálny tvorca na propagovanie značky Remoska a ďalších potrieb do kuchyne.

Tvorcovi boli poskytnuté produkty a taktiež vytvorený zľavový kód, ktorý mal výšku 10 %. A ako propagácia kampane a produktov Remoska prebiehala v praxi? Pozrite si ukážky výstupov alebo celé výstupy – odkazy pripájame nižšie.

TikTok Remoska tehotnejkuchar

Zdroj: @tehotnejkuchar

Propagácia Remosky na TikToku

Zdroj: @tehotnejkuchar

Propagácia kampane Remoska na TikToku

Zdroj: @tehotnejkuchar

Odkazy na výstupy, kde boli uvedené produkty Remoska alebo zľavový kód:

Affiliate odkaz smerujúci na e-shop a taktiež zľavový kód má tvorca umiestnený v Linktr.ee.

Prečo vyskúšať spoluprácu na TikToku?

Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo by mal e-shop (minimálne) pouvažovať o spolupráci na TikToku. Za nás sú to predovšetkým tieto:

  • aplikácia TikTok bola najsťahovanejšou aplikáciou v roku 2021 a taktiež najsťahovanejšou aplikáciou v prvom kvartáli roku 2022, čo naznačuje vysoký počet používateľov a tým pádom aj nových potenciálnych zákazníkov
  • kreatívna propagácia produktov alebo samotnej značky
  • na zobrazenie obsahu nemusíte nikoho followovať
  • autenticita
  • ak máte produkty, ktoré cielite aj na mladšiu generáciu, TikTok je ideálnou voľbou
  • popularita TikToku stále rastie a možno tam nájsť veľmi zaujímavých tvorcov, ktorí môžu zasiahnuť vaše cieľové publikum

Mali by ste záujem niečo podobné zrealizovať?

Stačí napísať na iveta.mencakova@affial.com a všetko potrebné dohodneme a doladíme. Všetko je, samozrejme, možné prispôsobiť tak, aby bola spolupráca pre každú stranu ideálna. Tešíme sa na váš záujem.

Iveta Mencáková
 

Ako Affiliate manažérka siete Affial.com sa starám o spokojnosť inzerentov a publisherov. Oblasti, ktoré ma ešte v rámci online marketingu (popri affiliate) bavia, sledujem ich a vzdelávam sa v nich, sú Copywriting, Influencer marketing a Social Media marketing. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: iveta.mencakova@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 1 komentářů
Tamara - 11.7.2022

Ja som veľmi spokojná z touto stankou

Reply

Váš komentář: