Pomáháme e-shopům růst

Adrián Bujalko: Ak by som teraz začínal, sústredil by som sa na sociálne siete

ADRIAN BUJALKO o sociálních sítích

Keďže inšpirácie nie je nikdy dosť, budeme vám každý mesiac prinášať rozhovory so zaujímavými ľudmi, ktorí sa venujú online marketingu. Dnes tu máme prvý rozhovor s jedným TOP "affilákom". 


Adrián Bujalko má 25 rokov a v sieti Affial patrí k najlepším slovenským publisherom. O online marketing sa zaujíma približne 4 roky a venuje sa hlavne obsahovým webom, ktoré monetizuje prostredníctvom affiliate.

Adrián Bujalko

Adrián Bujalko.

Ako si sa dostal k Affiliate marketingu a koľko sa tomu už venuješ?

Affiliate som objavil niekedy v roku 2016. Bolo to úplne náhodou, keď mi vyskočila reklama na prácu z domu.

Už si ani nepamätám o čo presne išlo, ale zaujalo ma to a začal som si o tom študovať. Vytvoril som si web, tuším na Webnode a neskôr som objavil WordPress. Ten ma oslovil najviac a tým to vlastne celé začalo.


Venuješ sa affilu na plný úväzok? Odkiaľ zvyčajne pracuješ?

Áno, affilu sa venujem na plný úväzok a prevažne pracujem z domu. Niekedy zbehnem do kaviarne ale väčšinou je to z domu. 

V blízkej dobe by som to chcel zmeniť, pretože aj keď sa to môže zdať ako “práca snov”, nie je to úplne tak. Prinútiť sa pracovať 10 metrov od postele a kúsok od chladničky a televízie, nie je až také jednoduché 🙂


Ak by si mal popísať svoj pracovný deň, ako by to vyzeralo?

Vždy sa snažím vstať v normálnom čase, okolo 8-9 hodiny, obliecť sa a ísť “do práce”. Skúšal som vstávať aj skôr ako väčšina ľudí, ale vyhovuje mi to o takomto čase. Dám si raňajky, pozriem nejaké videá na youtube a idem pracovať. 

Denne pracujem tak maximálne 5 hodín čistého času. Ak ale rátam aj klasickú prokrastináciu, tak je to často aj 8-9 hodín.


Aké aplikácie a nástroje používaš pri práci?

Používam Macbook Pro, ktorý mi fakt mega vyhovuje. Nejaké špeciálne aplikácie nepoužívam.

Základné poznámky, Google dokumenty, Tabuľky a môj obľúbený Ahrefs. Na hudbu, ktorá mi často hrá pri práci používam Spotify. To je asi tak všetko.

pracovisko

Moje pracovisko. Nič viac mi netreba 🙂

Ak by si teraz začínal, ako by si postupoval? 

Ak by som teraz začínal, asi by som sa sústredil na sociálne siete alebo platené reklamy.

Ja sa venujem prevažne organickej návštevnosti a príde mi každým rokom oveľa ťažšie a ťažšie začať nejaký seriózny projekt. O tom, že google veľmi často krát hádže publisherom polená pod nohy, ani nehovorím.


Ako by si hodnotil sieť Affial.com, v čom by sme sa mohli zlepšiť? 

Affial je jedna z 3 sietí, ktoré aktívne využívam.

Ak mám byť úprimný, ani neviem čo by som zlepšil. Kampane pribúdajú, support je super, preplácanie faktúr je tiež rýchle. To je presne to, čo od kvalitnej affiliate siete očakávam.

Nemám rád využívanie veľkého množstva sietí, takže sa to snažím redukovať na čo najmenší počet.


Čo by si odkázal ľudom, ktorí sa rozhodli začať s affiliate marketingom?

Ak sa už rozhodnete začať, najdôležitejšie je vydržať. To je tajomstvo úspechu.

Juraj Kuracina
 

Managing Director v sieti Affial. Mám na starosti celkové řízení sítě. Od personálních věci až po vytváření rozpočtů a reporting. Affiliate marketing mě moc baví a rád se s vámi podělím o své zkušenosti. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: juraj.kuracina@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: