Pomáháme e-shopům růst

Rozhovor se zakladatelkou online psí školy: Jak se projevil koronavirus na prodeji kurzů?

V dnešním rozhovoru Vám představíme zakladatelku online psí školy Kláru Groulíkovou. Dozvíte se něco o začátcích projektu, jak vypadal prodej kurzů v průběhu koronavirové krize a na závěr tip pro affiláky.
online-psí-škola

Zakladatelka online psí školy

 
 

 

1. Tvůj projekt Online psí škola je na Českou republiku poměrně netradiční. Jak a kdy to celé vzniklo, našla si inspiraci například v zahraničí?

Inspirací na začátku v roce 2015 nám byla Stáňa Mrázková a její online kurz Podnikání z pláže nás naučil všechno, co jsme pro start takového projektu potřebovali. Pak už to bylo na nás, prorazit na trhu, vybudovat značku, vychytat marketing a dalších spoustu věcí.

 

2. Kolik času měsíčně Online psí škole věnuješ? Jsi na všechno sama nebo ti někdo pomáhá?

Vůbec by nebylo v mých silách v tuto chvíli, kdy je projekt opravdu velký, dělat vše sama. Navíc jsem ještě na mateřské, takže většinu času trávím s mou holčičkou. Dnes je nás už 5 hlavních členů a dalších 5 externistů.

Každý dělá to, co umí a co mu jde hladce, společně tvoříme skvělý tým, na který se můžu spolehnout. Celému projektu věnujeme měsíčně spoustu času.

 

3. Na facebookové stránce máte přes 56 tisíc fanoušků. Jak dlouho trvalo, než jste toho dosáhli? Jde spíše o placenou návštěvnost nebo organickou?

Ano, máme hodně fanoušků a jsme za to moc rádi. Stránku Online psí škola-Šťastný pes jsme zakládali také v roce 2015. Návštěvnost je více organická než placená.

 

4. Nemůžu se nezeptat. Vliv koronaviru na prodeje. Došlo ke snížení nebo se prodej kurzů zvýšil?

Vliv koronaviru se pozitivně promítl ve většině online podnikání. Ani u nás tomu nebylo jinak. Duben byl naším rekordním měsícem co se týče tržeb a počtu prodaných online kurzů na výcvik psa z domova.

 

5. Proč myslíš, že se tak stalo?

To je jednoduchý, roli hrály dva faktory. Lidé byli zavření doma, takže trávili na počítači a telefonu mnohem více času – vídali naše reklamy velmi často, četli více emaily od nás a našich affiliate partnerů.

A druhý příznivý faktor byl, že byli nuceni vyhledat jinou formu výcviku psa, když nemohli dojíždět na cvičák nebo na individuální hodiny k někomu osobně.

 

6.  Jak vypadá nejčastější zákazník?

Z 80% jsou to ženy ve věku cca 25-45 let. Obvykle je to někdo, kdo potřebuje vychovat psa nebo kurz daruje někomu blízkému, kdo si třeba zrovna pořídil štěně nebo má doma nezvladatelného psa.

 

kurz online psí škola

Online psí škola

 

Prodej díky affiliate partnerům je zhruba 6% z celkového prodeje.

 

8. Projevuje se v tomto segmentu sezónnost?

Určitě ne nějak výrazně. Dá se říct že prodejnost během roku je přibližně stejná.

 

9. Jaký kurz je nejprodávanější?

Určitě online kurz Základní poslušnost. Ten máme ve dvou provedeních, pro dospělé psy a pro štěňata, o něco více je pak prodávaný ten pro štěňata. Další hodně žádaný produkt je Přivolávačská výzva, ta je ale omezená počtem míst a spouštíme ji zhruba jednou za měsíc.

 

10. Plány pro letošní a příští rok? Bude expanze i na další trhy?

V současné době jsme v Česku, na Slovensku a nově i v Polsku. A ano, rádi bychom pomáhali dalším lidem s pozitivní výchovou jejich pejsků i v dalších zemích, kam se ale vydáme dál ještě uvidíme.

Neustále rozšiřujeme naši nabídku, teď je v přípravě online kurz pro problémové pejsky, kteří potřebují trochu jiný přístup. A možná i pokračování kurzu Psích triků – Psí triky pro pokročilé.

 

11. Máš tipy pro nové affiláky, kteří vás chtějí propagovat? Například, co dobře funguje nebo na co se zaměřit.

Každý affiliate partner má své způsoby propagace. Ale u nás by se to mohlo postavit na tom, že máme již vybudovanou známou značku – největší psí školu v Česku a na Slovensku a spousty pozitivních recenzí na kurzy.

To velmi dobře prodává. Recenze sami o sobě dobře prodávají, pokud jsou na první pohled reálné. Na webu máme reálné příspěvky z fb skupiny, kde členové píšou své příběhy.

Recenze mohou být jedním z vašich prodejních nástrojů. Nebo věty typu “Kurzy Online psí školy prošly tisíce dnes už vychovaných pejsků”, “Je to největší psí škola v Česku i Slovensku” “Garantují vám 100% spokojenost. Pokud nebudete spokojeni vrátí vám peníze.” Působí také velmi důveryhodně a bezkonkurenčně. 🙂

 


 

Téměř všechny online produkty v období koronavirové krize zažily nárůst prodejů. Věříme, že se jedná o segment, který bude i nadále růst. Trh u nás je zatím na začátku a to je šance pro všechny affiláky, kteří když teď zamakají, tak si ukrojí velkou část koláče!

Zároveň jsme rádi, že již v lednu jsme spustili Affial Digita@l, který měl za cíl přinést kvalitní kampaně z digitálního segmentu. Vzhledem k nabídce kampaní a k výši jejich provize, bych řekl, že se nám to podařilo. Co myslíte?

 

Shrnutí na závěr

Proč propagovat onliny kurzy online psí školy?

  • vysoká provize 22,5%
  • průměrná provize 13 euro (cca 350 Kč)
  • kurzy jsou oblíbené a nemají v České republice a Slovensku konkurenci – dobře se prodávají
  • dárkové poukázky
  • nejsou zde sezónní výkyvy

Nabídka všech digitálních kampaní – stačí zaškrtnout políčko „Digital.“

 

Máte na Kláru další otázky? Můžete nám je napsat do komentářů.

Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: