Pomáháme e-shopům růst

Proč se zaměřit na emailing jako affiliate publisher?

Affiliate marketing a email marketing

Chcete maximalizovat svůj zisk v online marketingu? Pak vás jistě bude zajímat, jak můžete využít synergie mezi affiliate marketingem a emailingem. V tomto článku se podrobně zaměříme na tento dynamický duet, jenž může výrazně zvýšit vaše příjmy a zákaznickou základnu. Ať už jste zkušený marketér nebo teprve začátečník, naše rady a strategie vám pomohou porozumět tomuto komplexnímu tématu a úspěšně ho využít ve svém podnikání. 

Ponořme se společně do světa affiliate marketingu a emailingu a objevme, jak tyto dvě metody mohou společně pracovat pro váš úspěch.

Úvod do světa emailingu

Email marketing patří mezi komunikační kanály mezi vámi a vašimi čtenáři nebo zákazníky. Je to způsob, díky kterému můžete rychle získat to, co potřebujete. Může to být představení nového produktu, článku, videa nebo zrovna probíhající akce? Možná vše naráz?

Emailing je nejlepší, pokud se provádí na pravidelné bázi. Na obsahově kvalitní emaily se totiž zákazníci mohou těšit a vy tak budujete úspěšných vztah.

Z něj čerpáte do budoucna a to hned několikrát.

Máte zákazníka, který se vrací a nakupuje. Zároveň je vysoká šance, že vás doporučí i dalším lidem v jeho okolí.

Výhody email marketingu

 • budování vztahu a vytváření komunity
 • levné náklady na správu
 • možnost zvýšit prodeje a návštěvnost
 • podpořit čtenost článků a dosahu na sociálních sítích

Jak vydělat jako affiliate publisher s emailingem?

Jak jste již pochopili, emailing je nástroj a cesta, jak zvýšit komunikaci mezi cílovou skupinou. Mezi affiliate publishery není z nějakého důvodu moc využívaný. Specializují se spíše na obsahové výstupy, svůj web a návštěvnost ze SEO.

A je to škoda, protože budovat obsah je časově i finančně náročné.

Propagace článků by měla představovat mezi 50% až 70% stráveného času na přípravě článku, recenze nebo jiného výstupu.

Pojďme si ukázat, jak přímo a nepřímo zvýšit své prodeje, jako affiliate publishery.

Přímý způsob

 • z emailu můžete affiliate odkazy směřovat přímo na konkrétní produkty nebo služby
 • posílejte přehled akčních kupónů / promo kódů s affiliate odkazem nebo kupónem na míru (v Affialu jsme schopni vám vygenerovat kupón a spárovat ho s vaším účtem - zákazník se nemusí prokliknout přes affiliate odkaz, ale stačí pouze zadat kód do objednávky)

Nepřímý způsob

 • newsletter - informujte své uživatele o nové recenzi nebo článku, který obsahuje affiliate odkazy nebo kupóny na míru
 • sociální sítě - udělejte svůj emailing zajímavý a informujte uživatele o nejnovějších příspěvcích na vašich sociálních profilech. Vyšší dosah na sociálních sítích přirozeně zvyšuje návštěvnost, která by se měla projevit zvýšením prodejů.
Využití emailingu v affiliate marketingu

Jak postupovat v případě zájmu o využití emailingu v affiliate marketingu.

Emailové nástroje

Předtím,než začnete s rozesíláním a sběrem emailů je nutné si vybrat nástroj, který to vše umožní.

Musí tak umět sbírat kontakty, segmentovat je a co nejvíce procesů mít automatizované.

To je standard už u většiny českých i zahraničních nástrojů pro emailing.

Za nás můžeme doporučit například:

Mailchimp je nejvíce rozšířený zahraniční nástroj, který je robustní a tomu odpovídá i přehlednost administrace.

Pro nováčky v marketingu není vhodný a doporučuji tak spíše některou z dalších variant, jako je Smartemailing nebo Ecomail.

Za zkoušku stojí i průzkum AI nástrojů, které vznikají každý den.

Sběr emailů

Předtím, než pošlete první emaily ale nastává otázka, jak získat emailové adresy do databáze. U všech emailů musíte mít potvrzení, že můžete zasílat obchodní sdělení.

Nedoporučujeme získávat emailové adresy z veřejných zdrojů bez souhlasu majitele.

Naše tipy, jak rozšířit svou databázi kontaktů:

 • Pop-up - během toho, co je návštěvník na webu mu vyskočí pop-up s možností se přihlásit do newsletteru
 • Bonus - přidejte možnost odběru na hlavní stranu nebo do článku.
 • Bonusový obsah - napište atraktivní článek, který po 1/3 uzavřete a čtenáři si ho mohou zobrazit po zadání emailové adresy.
popup ketomix.cz

Ukázka PopUp okna na e-shopu Ketomix.cz, kterému spravujeme affiliate kampaň.

Nabídněte hodnotu za poskytnutí emailu

Málokdo v dnešní době chce poskytnout emailovou adresu zdarma. Vy jako publisher se tak musíte snažit a nabídnout za email nějaký bonus, který přesvědčí návštěvníka vám email poskytnout k obchodním účelům.

Jaké bonusy fungují na lidi nejvíce:

 1. Fixní nebo procentuální sleva - nabídněte slevový kupóny do obchodů, které se automaticky pošlou při zadání emailové adresy.
 2. Ebook - udělejte krátké a přínosné PDF, které mohou návštěvníci získat zdarma za email.
 3. Edukační obsah - provozujete stránky o hubnutí? Slibte návštěvníkům newsletter, ve kterém najdete konkrétní tipy, jak zhubnout, odkazy do obchodů se zdravou výživou a videa s ukázkou cviků.
Newsletter Svetfitness.cz

Takto vypadá například jeden z povedených emailů projektu Svetfitness.cz. Po přihlášení do emailingu mi přišel email, ve kterém najdu:

 • Bonus - soutěž o suplementy každý měsíc
 • Video - odkaz na nejnovější video na YouTube o sportovní výživě.
 • Slevový kupón na nákup v e-shopu.

Segmentace

Moderní nástroje pro mailing umožňují segmentaci. Díky této funkci jste schopni rozdělit své čtenáře do skupin, podle toho, o co mají zájem.

V případě webu o zdraví mohou vypadat skupiny následovně:

 • zájem o hubnutí
 • zájem o nabrání svalové hmoty
 • obecné

Pro zájemce o hubnutí můžete využít kampaně v segmentu ketonové diety (Ketomix, Chiashake), kde 50 € provize za prodej nejsou výjimečné. 

U skupiny, která se zajímá o vybudování svalů naopak uspějete s e-shopy, které nabízí suplementy.

Předtím, než začnete posílat první emaily, zamyslete se nad tím, co daná cílová skupina nejvíce potřebuje. Na základě toho pak vybíráte tématické články a e-shopy, které doporučíte.

Na závěr : 5 tipů, pro budování emailové databáze

 • Vytvořte atraktivní signup formulář: Umístěte přihlašovací formulář na viditelné a atraktivní místo na svém webu. Můžete nabídnout také něco na oplátku za přihlášení, například slevu nebo bezplatný e-book.
 • Vyberte kvalitu před kvantitou: Přestože může být lákavé shromažďovat co nejvíce e-mailových adres, je důležitější zaměřit se na kvalitu kontaktů. Lidé, kteří jsou skutečně zainteresováni vašimi produkty či službami, jsou daleko cennější.
 • Využijte sociální sítě: Využívejte svých sociálních médií k získání e-mailových adres. Vytvořte atraktivní příspěvky, které budou motivovat lidi k přihlášení do vašeho newsletteru.
 • Nabídněte exkluzivní obsah: Lidé se rádi přihlašují, pokud získají něco, co jinde nemohou. To může zahrnovat exkluzivní slevy, přednostní přístup k novým produktům nebo exkluzivní obsah.
 • Vybudujte důvěru: Důvěra je klíčová pro budování silné e-mailové databáze. Zajišťuje, že jste transparentní ohledně toho, jak budete e-maily používat, a dodržujte zásady ochrany osobních údajů.
Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: