Pomáháme e-shopům růst

Affiliate marketing pre Influencerov

Instagram feed

Ste influencer, ktorý je otvorený novým možnostiam spolupráce a s tým spojeným možnostiam, ako si zarobiť? 

Affiliate marketing je jedným zo skvelých a populárnych spôsobov zarábania v online prostredí a je, samozrejme, vhodný aj pre influencerov. V podstate a v skratke – jedná sa o získavanie provízií z nákupu. Je to jednoduché, prehľadné a férové. Stačia na to tieto 3 jednoduché kroky:

1. Registrácia do našej affiliate siete

Prvým krokom potrebným na to, aby ste sa mohli zapojiť do propagácie skrz affiliate marketing, je registrácia do našej siete – nemajte strach, tá vám nezaberie viac ako 2 minúty času.

Pri registrácii a ani počas celej spolupráce sa vás netýkajú absolútne žiadne poplatky.

To, aby ste sa u nás zaregistrovali, je nevyhnutné z toho dôvodu, aby sme vám následne k vášmu účtu vedeli priradiť vytvorený zľavový kupón určený na propagáciu a taktiež priradiť nadobudnuté provízie z predajov

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: https://www.affial.com/registrace-partneru/

2. Vyberte si e-shop/kampaň, ktorú máte záujem propagovať

Nezáleží na tom, či ste napríklad beauty, food alebo fashion influencer. Z našej ponuky kampaní si určite vyberiete takú, ktorá sa bude hodiť do konceptu vašej tvorby a budete tak môcť propagovať to, čomu sa skutočne venujete, čo obľubujete alebo čo používate.

V našej sieti majú aktuálne kampane tieto e-shopy: https://www.affial.com/seznam-kampani/

Našli ste v zozname e-shop resp. značku, ktorá patrí medzi vaše obľúbené? Alebo takú, ktorá vás z nejakého dôvodu zaujala a mali by ste záujem propagovať ju? Skvelé! Tým pádom sa môžeme pustiť do ďalších krokov.

3. Zľavový kupón na propagáciu

Celé to funguje veľmi jednoducho a efektívne – ako sme už v úvode načrtli, e-shop, ktorý budete mať záujem propagovať, vám vytvorí zľavový kupón. 

Ten vám priradíme v administrácii a ak váš follower, resp. zákazník použije pri nákupe, automaticky sa vám pripíše stanovená provízia. Prehľad pripísaných provízií si potom môžete prehľadne pozrieť v administrácií a tie schválené si môžete dať jednoducho vyplatiť prostredníctvom faktúry. 

Môže sa jednať napríklad o zľavový kupón na dopravu zadarmo alebo zľavu na produkty – vždy záleží na dohode s inzerentom.

Zľavový kupón vaši sledovatelia určite ocenia. 🙂 Môžete ho umiestniť do IG postu, do BIO, do IG Stories, do článku na blogu, na TikTok alebo do popisu videa na YouTube. Jednoducho povedané – čím viac ho budete propagovať, tým je väčšia šanca na získavanie provízií z nákupu. 

Na propagáciu e-shopu a získavanie provízií je možné využiť nielen zľavový kód, ale aj affiliate odkaz – ten môžete umiestniť napríklad do IG Stories a ak sa prostredníctvom neho zákazník preklikne do e-shopu a nakúpi, rovnako sa vám pripíše provízia z nákupu.

Zhrnutie, ako to celé funguje

Poďme si to stručne zhrnúť:

  • zadarmo sa zaregistrujete do našej siete
  • vyberiete si e-shop, ktorý máte záujem na základe zľavového kupónu/affiliate odkazu propagovať
  • na základe dohody s e-shopom vám bude vytvorený zľavový kupón, ktorý vám priradíme k účtu
  • vytvorený zľavový kód budete propagovať a ak ho zákazník použije pri nákupe, pripíše sa vám stanovená provízia
  • požiadate si o vyplatenie schválených provízií a zašlete nám faktúru na preplatenie

Myslíme si, že môžete len získať. 

Ako to môže vyzerať?

E-shop môže mať záujem aj o barterovú spoluprácu, spoluprácu s finančnou odmenou, prípadne o záujem propagovať nejaké produkty zo svojej ponuky. Všetko záleží na aktuálnych plánoch a obojstrannej dohode.

V konečnom dôsledku to môže vyzerať napríklad takto:

Pri spoluprácach s influencermi sa taktiež riadime Affial kódexom.

V prípade záujmu o affiliate spoluprácu s e-shopom alebo otázok ma kontaktujte na iveta.mencakova@affial.com.
Iveta Mencáková
 

Ako Affiliate manažérka siete Affial.com sa starám o spokojnosť inzerentov a publisherov. Oblasti, ktoré ma ešte v rámci online marketingu (popri affiliate) bavia, sledujem ich a vzdelávam sa v nich, sú Copywriting, Influencer marketing a Social Media marketing. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: iveta.mencakova@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: