Pomáháme e-shopům růst

Vladimír Roško z NaMaximum: Plánujeme menšiu revolúciu v predaji proteínov


 

Zdravím Tě, Vladimíre. Můžeš čtenářům popsat, čím se zabývá e-shop NaMaximum a kdy to vlastně celé vzniklo? Ve zkratce zkus také popsat svoji úlohu ve firmě.

Zdravím, v eshope NaMaximum predávame doplnky výživy a zdravé potraviny z našej vlastnej produkcie. Náš hlavný cieľ je predávať produkty v TOP kvalite priamo zákazníkovi, čím sa šetria náklady na komplikované distribútorské štruktúry, ktoré v konečnom dôsledku predražujú produkt. U nás sa produkty predávajú za reálne a férové ceny. 

Moja pozícia vo firme zabezpečuje kompletné grafické práce, vývoj nových produktov, research nových trendov v medicíne a v športe.

 

Působíte na CZ i SK trhu. Kde se Vám aktuálně daří víc? Plánujete případně rozšířit svůj e-shop i do dalších států?

Jednoznačne sa nám lepšie darí na SK trhu, máme tu silnú komunitu ľudí, ktorí podporujú našu myšlienku. Na CZ trhu máme menší podiel než na trhu SK. CZ zákazníci sú dnes už viac nastavení na ready-to-drink a ready-to-eat produkty, na produkty od značiek so silným marketingom, so silnými osobnosťami (sponzorovanými) a pod.

Každopádne naša CZ komunita je rovnako silná a lojálna ako SK, len je o čosi menšia :). V roku 2020 plánujeme expanziu do Maďarska a Rumunska a zároveň plánujeme spustiť celoeurópsky eshop v anglickom jazyku

 

Kdo je váš nejčastější zákazník?

Najčastejší zákazník je u nás muž vo veku od 18-35 rokov so záľubami vo fitness, ktorého láka experimentovanie pri vlastnej skladbe doplnkov výživy. V poslednej dobe sa nám rozrastá aj ženská základňa, ktorá u nás zvykne nakupovať bezkalorické produkty, BIO produkty a beauty produkty

 

Jaké produkty patří mezi nejprodávanější?

Najpredávanejším produktom u nás je srvátkový proteín WPC 80, ktorý máme v skvelej kvalite za super cenu. Medzi ďalšie skvele predávané produkty patrí arašidové maslo, multivitamín/ multiminerál, omega 3 mastné kyseliny a podobne.

 

Pokud náš partner uvažuje o propagaci Vašeho e-shopu, má se obávat tzv. vratků? V nabídce máte také oblečení, u kterých je toto % vysoké.

Podiel oblečenia v našej ponuke a takisto v nákupoch je minoritný, viac než 95% našich predaných produktov tvoria práve doplnky výživy, takže ako partner by som sa vratiek vo zvýšenej miere neobával. Ku každej reklamácii či vratke pristupujeme osobitne, s láskou a pochopením.

 

Mnoho e-shopů se “bojí” zařadit affiliate marketing mezi své prodejní kanály. Můžeš nám sdělit, jaké % obratu u Vás tvoří affiliate?

Napríklad za mesiac December v roku 2019 tvoril affiliate marketing zhruba 5,5% nášho obratu na SK trhu.

 

S aktivitou na našich sociálnych sieťach nám pomáha najmä naša skvelá komunita zákazníkov, z ktorej máme občas vhodný content.

Samotnú správu sociálnych sietí si robíme vo vlastnej réžii, agentúru využívame na rady v oblasti onpage SEO a CPC kampaní.

 

Podle diskuzí si Vás zákazníci chválí za nízké ceny a kvalitní produkty. Jak jste spojili tyto 2 věci dohromady společně s vysokou provizí pro partnery, která činí 11,5% a v porovnání konkurenčních e-shopů, je tak jedna z nejvyšších v tomto segmentu?

Naše “tajomstvo” tkvie hlavne v priamom predaji z výroby – k zákaznikovi. Takisto dôležité je to, že zatiaľ netlačíme veľké prostriedky do násilného marketingu, či do predražených spoluprác so známymi influencermi – spoliehame sa na kvalitný organický marketing medzi našimi zákazníkmi.

V neposlednom rade je za dobrou cenovou politikou veľmi striedme investovanie do obalových materiálov našich produktov.

Kvalitatívne sú naše obaly viac než  postačujúce, neinvestujeme však veľké peniaze (v porovnaní s konkurenciou) do pozlátok, razieb, reliéfov a iných designových špecialít, ktoré by nakoniec naše produkty zbytočne predražili. Veríme, že to cenné a dôležité sa má nachádzať vo vnútri – nie na obale.

 

Jaké jsou Vaše nejsilnější měsíce v roce?

Jednoznačne november (predvianočné nákupy) a Január (povianočné depresie a novoročné predsavzatia 🙂 ).

 

Co by si doporučil partnerům, kteří Vás chtějí propagovat?

Aby sledovali na našich sociálnych sieťach aj priamo na stránke, čo je u nás nové.

Takisto odporúčam odoberať naše newslettre, nakoľko takmer každý týždeň máme v ponuke novinky.

Ale hlavne odporúčam prezentovať našu myšlienku (ktorá je poodhalená v predchádzajúcich odpovediach) – Predávame TOP kvalitu, za férové ceny, z výroby priamo k zákazníkovi, bez násilného marketingu a bez predražených obalov – myšlienka samotná predáva produkty častokrát lepšie než samotný produkt.

Ešte by som vyzdvihol fakt, že nepoužívame žiadne škodlivé umelé sladidlá, farbivá, plnidlá a podobné nežiadúce látky.

 

Jaké jsou plány v roce 2020? Máte něco, na co by se zákazníci, nebo naši partneři měli těšit?

Chystáme kopec noviniek, ktorými chceme osloviť nové cieľové zákaznícke segmenty, avšak konkretizovať to nebudem, nakoľko Vás chcem motivovať k odberu newslettera, kde sa všetko včas dozviete :).

Jeden plán však naznačím – plánujeme menšiu revolúciu v predaji proteínov.


Máte projekty zaměřené na zdravý životní styl a stále nepropagujete kampaň NaMaximum? Možná Vás přesvědčí průměrná provize 5 euro a konverzní poměr 9%!

Vladimíre, ještě jednou ti chci poděkovat za to, že sis na nás našel čas. Ať je rok 2020 lepší, než ten předešlý!

 

Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: