Pomáháme e-shopům růst

Na aké kľúčové slová sa zobrazujú vaše články?

Chcete skontrolovať, či sa vaše články zobrazujú na správne kľúčové slová? Mnohí začiatočníci to zisťujú manuálnym spôsobom. Jednoducho zadajú kľúčové slovo do Google vyhľadávania a sledujú, či sa ich článok zobrazí vo výsledkoch.

Tento spôsob ale nedokáže neposkytnúť presnú predstavu, preto vám dnes ukážeme 3 šikovné nástroje, s ktorými si ľahko overíte umiestenie vašich článkov na dané kľúčové slová a nielen to.

1. SEMRush

SEMRush je jedným z najlepších nástrojov na vyhľadávanie kľúčových slov na trhu. Obsahuje komplexné funkcie, ktoré vám pomôžu zistiť všetko čo potrebujete. Jeho súčasťou je silný nástroj na organické vyhľadávanie, ktorý vám dokáže zobraziť umiestnenie kľúčových slov pre akúkoľvek doménu.

Nemusíte ani zadávať URL adresy konkrétnych článkov. SEMRush vám automaticky zobrazí výsledky pre všetky stránky vašej domény. Získate tak kompletný zoznam kľúčových slov, na ktoré sa vaša stránka umiestňuje vo vyhľadávaní.

Tieto výsledky môžete ďalej filtrovať a analyzovať podľa pozície, návštevnosti a pod.

So SEMRush ľahko preveríte aj svoju konkurenciu. Pre akúkoľvek zadanú doménu vám tento nástroj zobrazí nielen kľúčové slová, na ktoré sa umiestňuje, ale napríklad aj informácie o platenej návštevnosti a používaných platených kľúčových slovách.

SEMRush

2. Google Search Console

Google Search Console je služba od Googlu, ktorá pomáha majiteľom webov zlepšiť zobrazenie ich stránok vo vyhľadávaní. Poskytne vám informácie ako umiestnenie vašich stránok vo vyhľadávaní, počet zobrazení, kliknutí a mnoho ďalších metrík.

Môžete sem tiež nahrať mapu vašich stránok vo formáte XML, aby ste pomohli Googlu lepšie pochopiť a analyzovať váš web.


Google Search Console

3. Ahrefs

Ahrefs je ďalší populárny nástroj medzi profesionálnymi marketérmi. Jeho výhodou je prehľadné užívateľské prostredie, ľahko pochopiteľné aj pre začiatočníkov.

Stačí zadať názov vašej domény do vyhľadávania a Ahrefs vám vygeneruje komplexný report spolu s prehľadnými grafmi a tabuľkami. Ku každému kľúčovému slovu uvidíte aj objem jeho vyhľadávania a pozíciu.


Ahrefs

Ako zlepšiť umiestnenie vašich stránok na konkrétne kľúčové slová?

Keď už viete, na aké kľúčové slová a pozície sa vaša stránka umiestňuje, môžete zažať pracovať na zlepšení. V prvom rade si treba uvedomiť, že nie všetky kľúčové slová sú si rovné.

Napríklad je lepšie mať pozíciu #5 pre kľúčové slovo s vysokým objemom vyhľadávania ako pozíciu #1 pre málo vyhľadávané kľúčové slovo. Pracujte teda na kľúčových slovách, pre ktoré to má zmysel.

Vďaka takejto analýze tiež môžete objaviť nové kľúčové slová, o ktorých ste ani nevedeli, že sa na ne vaša stránka umiestňuje. Vďaka strategickým zmenám vo vašom obsahu tak môžete ďalej pracovať na zlepšení pozície týchto slov a postupne zvyšovať návštevnosť vášho webu.

Aby ste zlepšili svoje pozície, skúste obohatiť a doplniť vaše články o nový obsah súvisiaci s vaším cieľovým kľúčovým slovom a aktualizujte zastarané a neaktuálne informácie.

Využite aj interné odkazovanie na vašich stránkach. Konkrétny článok alebo stránku môžete podporiť tak, že hlavné kľúčové slovo použijete ako anchor text (textový odkaz), ktorým budete odkazovať na daný obsah z iných článkov na vašom webe.

Originál článku: https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-check-if-your-wordpress-blog-posts-are-ranking-for-the-right-keywords/


Lívia Šuľová
 

Affiliate manažérka siete Affial.com. Affiliate marketingu sa venujem už niekoľko rokov a vždy si rada prečítam témy o online marketingu, podnikaní a inšpiratívnych projektoch. Verím, že vám kopec užitočných informácií prinesieme aj na našom blogu. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: livia.bogarova@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: