Pomáháme e-shopům růst

Rozhovor: Vladimír Pilný - Affiliate marketing u mě dělá 70 % příjmů

vladimir pilný - biorecenze

K dalšímu rozhovoru jsme si pozvali zkušeného affiláka a linkbuildera Vladimíra Pilného, který má za sebou několik skvělých projektů jako třeba Monitoruju.net, který se věnuje doménám a webhostingům, Alkobazar.cz nebo SmazaneDomeny.cz, Biorecenze.cz a další. V rozhovoru jsme se Vladimíra zeptali, co je podle měj při rozjezdu affiliate projektu nejdůležitější, jestli se dá affiliate marketingem uživit, ale i to jak kampaně propaguje a co mu nejvíce funguje.

Dobrý den Vladimíre, můžete se nám hned na úvod krátce představit? 

Zdravím, jmenuji se Vladimír Pilný a věnuji se poslední dobou linkbuildingu, doménám, affiliate marketingu a samozřejmě rodině a sportu.

Existuje ještě Váš první affiliate projekt?

Bohužel už ne. První affiliate projekt jsme měli se společníkem někdy v roce 2013 a byl na nábytek. Dělali jsme affil na nábytek ještě před tím, než to bylo cool. 🙂 Teď už není ani na web archivu.

Monitoruju

Ukázka webu Monitoruju.net

Myslíte si, že se dá affiliate projekt úspěšně rozjet s minimální investicí?

Rozhodně ano a sám to taky zkouším na dvou mých nových affiliate webech, které od základu buduji jako #zeroinvest projekty. Jedinou investicí je poplatek za doménu/hosting a čas, který tomu ve volných chvílích věnuji. Což neberu jako investici, protože mě to baví.

Co je podle Vás při rozjezdu affiliate projektu nejdůležitější?

Budu mluvit asi za vícero affiláků, ale podle mě je nejdůležitější vybrat si dobré zaměření webu. Výběr buďto podle toho, zda je Vám téma blízké a nebo je méně konkurenční. Samozřejmě velkou roli hrají i výše provizí, ale to se řeší až po výběru zaměření projektu. 

Já si vybral alkohol a postavil na něm první bazar alkoholu - Alkobazar.cz.  Alkobazar zapadá do konceptu webů, jejichž síť je opravdu veliká a dovoluji si tvrdit, že vlastním největší síť alko webů v ČR. Na nich jsem si vyzkoušel několik technik, vydělal peníze, získal kontakty a teď rozjíždím nový obor BIO/EKO, kde tyto zkušenosti uplatňuji.

Alkobazar

Ukázka webu Alkobazar.cz

Dá se podle Vás affiliate marketingem v dnešní době dobře uživit?

Určitě ano, jinak by to lidi nedělali ne? U mě dělá affiliate marketing třeba 70% příjmů, takže ano, dá se s tím úplně v pohodě uživit. A i když si nemyslím, že jsem nějak velký affilák, tak na affiliate marketingu vydělávám poměrně hodně peněz, že bych nemusel dělat nic jiného. To by mě asi nebavilo a “utopil” bych asi všechen čas v alkoholu. 😀

Proč jste si vybral z mnoha affiliate sítí právě Affial?

Affial jsem si vybral kvůli zaměření mého nového projektu, který se týká BIO/EKO věcí a Affial dle mého nemá konkurenci v tomto odvětví. Navíc, což usuzuji z dosavadní spolupráce, je s lidmi s Affialu bezproblémová komunikace. Zajistili mi produkty na recenze, měl jsem zajímavý video call s Jurajem a Peterem a probíhá to zatím podle mých přání. Za mě super a možná moje chyba, že jsem do toho nešel mnohem dřív.

Smazanedomeny

Ukázka webu SmazaneDomeny.cz

Jaké kampaně propagujete?

Jestli u Affialu, tak Blendea je jedna z prvních kampaní, které mě zaujala u Affialu. Na další se vrhnu hned, jak přijdou produkty. Tuším, že další bude THEO HERBS.

Co Vám v affiliate marketingu nejvíce funguje?

Poslední dobou právě weby, které recenzují konkrétní produkty, podle zaměření webu. Takže BIO/EKO a alkohol především. Ano alkohol. Jinak pokud otázka měla směřovat přímo na techniky, tak klasicky recenzní weby, které jsou doplněny katalogy a pak pár “tajných” věcí, které bych nerad ventiloval ven.

Získejte e-book zcela zdarma

Zanechte nám na sebe kontakt a získáte e-book 7 kroků, jak začít affiliate marketingem vydělávat online

Chci odebírat e-mailový newsletter od Affial.com. Odhlášení z odběru novinek můžete provést kdykoliv. Uplatňují se zásady ochrany osobních údajů.

Jak získáváte návštěvnost pro svůj web?

Jedu starou dobrou školu linkbuildingu, takže drtivá většina návštěvnosti je z vyhledávačů, něco je referral a menší procento je ze sociálních sítích.


Děkuji Vladimírovi za skvělý rozhovor a přeji mu spoustu úspěchů v profesním i osobním životě. Pokud vás zajímají obory BIO/EKO se zapojit do našich kampaní:

Odkaz na web: Biorecenze.cz

Radim Oulehla
 

V Affial se starám se spokojenost inzerentů a publisherů. Mám na starost akvizici nových partnerů. Věnuji se konzultacím a pomoci začínajícím publisherům i těm, kteří chtějí získat lepší výsledky. Kromě online marketingu se věnuji FinTechu a e-commerce. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: hello@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: