Pomáháme e-shopům růst

David Buchta z Primulus: Affiliate marketing tvoří až 10% z celkového obratu

V dnešním rozhovoru vyzpovídáme jednoho ze zakladatelů skupiny Primulus Group, Davida Buchtu

Kampaně Primulus jsou oblíbené, protože nabízí vysoké provize a konverzní poměr

Průměrná provize činí 165 Kč (statistika pro všechny produkty z jejich nabídky). Podívejte se na jejich kampaně a zapojte se do propagace.

Pro rozhovor pokračujte níže.

David buchta

David Buchta - jeden ze zakladatelů Primulus Group.

Začínali jste s jedním doplňkem stravy, nyní jich máte na kontě 5. Jak a jakým produktem to začalo?

Vše začalo doplňkem stravy PRIMULUS, který vznikl z vlastní potřeby. Jako zakladatelé jsme aktivní muži po třicítce a hledali jsme vhodný produkt na podporu hladiny testosteronu. Protože jsme nenašli žádný kvalitní produkt, rozhodli jsme se přijít s vlastním doplňkem stravy.

Jak probíhá zařazení nových produktů?

U každého nového produktu se snažíme najít vhodnou kategorii a cílovou skupinu (klouby, spánek, paměť, testosteron atd.). Poté studujeme situaci na trhu a především se díváme na kvalitu konkurentů.

Především jejich složení, účinky a také jejich marketingové aktivity. Když vidíme potenciál, začneme pracovat na účinném složení a marketingové strategii

Testujete změny, účinky  a dopady doplňků i na vlastním těle, případně rodiny?

Osobně mám k doplňkům stravy pozitivní vztah již delší dobu a pokud se jedná o kvalitní produkt, jejich účinky jsou vždy zajímavé.

Při vývoji nových produktů se spíše zaměřujeme na kvalitní studie, než jenom na náš samotný pocit. 

Přeci jen je třeba přijít s produktem, který bude účinný pro širokou veřejnost v rámci cílové skupiny. Zde je výhoda zahraničních studií, které zkoumají účinky jednotlivých složek na větším počtu subjektů. 

Primulus jednatelé

Účinky vlastních produktů testují i samotní jednatelé firmy.

Můžete nám každý váš doplněk lépe představit?

PRIMULUS - přírodní doplněk stravy podporující tvorbu testosteronu. Zde je cílová skupina muži ve věku 50+, kde nejčastěji vidíme v rámci účinků zvýšení energie, vitality a libida.

FEMINUS - přírodní doplněk stravy pro ženy (nejen) v období menopauzy. Cílovou skupinou jsou ženy ve věku 40+ kdy jim FEMINUS pomáhá  zmírňovat nepříjemné přiznaky menopauzy, jako je časté pocení, návaly horka a únava. Dále produkt podporuje energii, vitalitu a také libido.

KLOUBUS - účinná kloubní výživa, která je určena pro všechny cílové skupiny, zejména pro sportovce, aktivní lidi ve středním věku a také pro seniory. Mezi hlavní výhody produktu patří vysoký obsah účinných látek a z toho důvodu je také dávkování v rozpustném prášku do vody. KLOUBUS obsahuje účinný mix vitamínů, minerálů a také chondroprotektiva.

KORAX - kosmetický výrobek s patentovanými látkami na podporu růstu vlasů a zastavení procesu šedivění.

VEGANUS - nejdůležitější vitamíny a minerály pro vegany.

Kloubus

Doplněk stravy na klouby s přichutí grepu.

Jste aktivní na sociálních sítích, především na Instagramu. Je to pro vás důležitý zdroj návštěvnosti nebo ho využíváte  z jiného důvodu?

Právě naopak, na sociálních sítích nejsme moc aktivní. Vzhledem k tomu, že naše cílová skupina je spíše starší, zaměřujeme se na jiné akviziční kanály

Viděl jsem vás v nabídce i jednotlivých lékáren. Jak obtíže bylo s nimi navázat spolupráci?

V tomto ohledu jsme měli štěstí. První dvě online lékárny nás oslovili sami, protože kompetentní osoba v nákupním procesu na náš produkt narazila a měla zájem o zalistování. 

Další lékárny jsme již kontaktovali sami, nicméně vzhledem k tomu, že už jsme byli k vidění u největších hráčů, byla naše pozice jednodušší.

V současné době jsme ve všech velkých online lékárnách, do těch kamenných zatím vstup neplánujeme. Hlavním důvodem snaha na udržení maloobchodní ceny.

Pravidelně domlouváme produkty k recenzím pro naše publishery. Jak si chválíte jejich výstupy?

Samozřejmě jsme za každou recenzi a představení produktu rádi. Určitě je to i nejlepší forma obsahu, protože lidé často recenze vyhledávají. 

Máme rádi originální obsah, kdy si publisher nejen připraví vlastní textaci, ale také si pořídí vlastní fotografie produktu.

Ovlivňuje vaše prodeje sezónnost?

Naše nejsilnější období je vždy začátek roku. Většinou v období od ledna do května. Poté ještě máme silné období hned po letních prázdninách. 

Naopak ke konci roku nám výkonnost klesá a nejslabší je období listopadu a prosince.

Jaké % objednávek vám tvoří affiliate marketing?

V současné době se pohybujeme v rámci affiliate objednávek okolo 5-10% z celkového obratu.

Plánujete nějaké novinky na rok 2022?

Pokud vše vyjde, během příštího roku bychom chtěli uvést čtyři nové produkty na trh z oblasti doplňků stravy a kosmetiky. Zase se bude jednat o unikátní produkty, které budou postaveny na jednoproduktovém webu. 

A na závěr. Můžete se pochlubit obratem v minulém roce a dát radu affiliate publisherům, kteří zvažují zapojení vašich kampaní?

Tento rok budeme končit s obratem lehce nad 40 mil. kč. Co se týče spolupráce s publishery, určitě doporučujeme začít tvorbu obsahu ihned po uvedení produktu na trh.

Zde je většinou největší potenciál na vyšší pozice v rámci vyhledávačů a zejména témata v rámci “testování, recenze, zkušenosti” jsou u zákazníků velmi oblíbené.


Děkujeme za rozhovor!

Pro affiliate publishery, kteří se chtějí zapojit do propagace, veškeré kampaně společnosti Primulus Group najdete v našem katalogu kampaní.

Nebo po přihlášení do administrace Affialu v kategorii "Kampaně."


Chcete zrecenzovat některý produkt (Primulus, Kloubus, Feminus, Korax nebo Veganus)? Napište nám a rádi Vám vybavíme produkt na testování a vlastní fotografie.

Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: