Pomáháme e-shopům růst

Jak na perfektní příspěvek, který prodává: Průvodce pro Influencery na sociálních sítích

Perfektní příspěvek pro sociální sítě

V dnešní době sociálních médií je influencer marketing stále významnějším nástrojem pro značky a jejich propagaci. Jako influencer máte jedinečnou možnost nejen oslovit široké publikum, ale také ovlivnit jeho nákupní rozhodnutí.

Klíčem k úspěchu je vytváření příspěvků, které nejen zaujmou, ale také přesvědčí vaše sledující k akci. Zde je váš průvodce, jak na to.

Příspěvek, který prodává

1. Znalost cílového publika

Abyste mohli vytvářet příspěvky, které konvertují, musíte přesně vědět, kdo jsou vaši sledující. Položte si otázky: Co je baví? Jaké mají potřeby? Jaké jsou jejich bolesti, starosti? Jaký problém jim mohu pomoci řešit?

2. Vyprávění příběhů

Lidé si pamatují příběhy, ne produkty. Vytvořte takový poutavý příběh kolem propagovaného produktu, který rezonuje s osobními zkušenostmi vašeho publika.

3. Vizuální přitažlivost, líbivost

Vynikající vizuální prezentace je v dnešní době opravdu nezbytná. Použijte kvalitní fotografie a videa, které produkt nejen ukazují, ale také vyprávějí jeho příběh. Dejte si práci s nafocením, nebo natáčením produktu. Udělejte si pro to doma své místo, kde tvoříte, naaranžujte prostředí kolem, dejte průchod své fantazii. Celé by to pro vás měla být zábava.

4. Přímý, ale nenásilný prodej

Vaše příspěvky by měly být informativní a přesvědčivé, aniž by působily příliš agresivně. Najděte rovnováhu mezi poskytováním hodnoty a výzvou k akci.

Co nejlépe funguje?

Příprava příspěvků na sociální sítě, které prodávají, nemusí být vůbec složitá. Je to tvůrčí proces, při kterém když dodržíte určitá pravidla, výsledky se dostaví. Opravdu nejlépe vždy funguje:

Autentičnost

Buďte ve svých doporučeních upřímní. Vaše pravdivost je vaší největší výhodou. Vaši sledující vás znají. Sledují vás roky. Znají vás z fotografií, videí, z textů, sdílíte své příběhy, často téměř celý svůj život. Pokud se pak snažíte nějaký produkt propagovat na sílu, je to poznat. Nikdo vám to neuvěří. Výsledek je pak žádný prodej, nespokojenost klienta, nechuť vašich sledujících.

Toto je opravdu jeden z klíčových bodů. Souznít s produktem, vědět proč ho chcete propagovat, proč se vám tato značka líbí a nejlépe - samy ho používejte. Pokud vám samotným produkt nedává smysl, jak ho pak můžete nabízet ostatním? Vašim fanouškům.

 Krásná ukázka přirozené komunikace produktů Blendea. Souznění s produktem,
Terka ho sama používá, přirozenost. Převzato z profilu: @drobeckuv_talir

Dlouhodobost, konzistentnost

"Rychlovky" opravdu nefungují. A ani nemohou. Publikovat pouze jednorázové příspěvky, téměř bez příběhu nedává vůbec smysl, ani pro vás, ani pro inzerenta. Můžete mít vysoké počty sledujících, velký dosah, ale je to na nic.

Dlouhodobý přístup, budování značky, povědomí vašich fanoušků o tom, že k produktu máte vztah, že je součástí vašeho života, to jak často jim ho zmiňujete, nenásilně, přirozeně, to dělá opravdu divy. Toto prodává. Dlouhodobě. Toto tvoří vztah influencera s inzerentem. Takové spolupráce žádný inzerent neodmítá. V tomto je ta vaše pravá síla.

Exkluzivita, speciální sleva

Nabídněte speciální slevy nebo promo akce, které jsou dostupné pouze vašim sledujícím. Slevový kód pro vaše sledující vám u nás v Affialu vždy zařídíme a domluvíme. Nebojte se ho správně komunikovat. Je to přece něco, co nabízíte vašim sledujícím vy, za vás, je to sleva pro vaše sledující. Vy produktu věříte, prezentujete ho dále a navíc nabízíte možnost slevy. Ukažte ho a hrdě komunikujte.

Slevový kód navíc slouží k identifikaci, že zákazník, který s ním zboží nakoupil je od vás a vám pak za takového zákazníka náleží provize.

Interakce, zapojení sledujících

Zapojte své sledující do konverzace o produktu. Zeptejte se na jejich názory a zkušenosti. Ptejte se také, co je zajímá, jaké produkty, nebo služby by je zajímaly. Pomozte jim řešit jejich problémy. Komunikujte.

Influenceři, kosmetika

Samotný produkt vám musí dávat smyls. Samy ho používejte.

Jak produkt propagovat?

Jak konkrétně produkt propagovat, na co se zaměřit a co je opravdu důležité?

  • Prezentace produktu: Ukažte názorně, jak produkt funguje a hlavně jaké problémy řeší.
  • Testimoniály a recenze: Sdílejte zpětnou vazbu a pozitivní zkušenosti ostatních uživatelů.
  • Začlenění produktu do vašeho životního stylu: Ukažte, jak produkt zapadá do vašeho každodenního života. Toto je velmi důležité. Přirozené využití produktu ve vašem životě, souznění s ním. Vaši sledující to vycítí a o to více je bude daný produkt zajímat.

Proč věnovat tvorbě příspěvků svůj čas

Investice času a péče do kvalitního obsahu se vám vrátí v podobě vyššího engagementu, zvýšeného počtu konverzí a zároveň posílí vaši vlastní "značku". Důvěru ve vás, jako v osobu, kterou chtějí lidé sledovat, které věří, která je zajímavá, autentická, sama sebou. To vše vede k lepšímu dosahu a následně vyšším příjmům. Váš oníček se pak může stát zároveň i vaší prací.

Dobře vytvořený příspěvek zvýší vaši důvěryhodnost, může posílit vztah s vaším publikem a otevřít dveře k novým příležitostem.

Boty jako produkt

Věnujte čas a péči přípravě scény a produktu před tím, než vše nafotíte. Buďte kreativní.

Jaké nástroje vám pomůžou

V dnešní době existuje spousta nástrojů, které vám mohou při tvorbě příspěvků pomoci.

  • Canva: Pro návrh atraktivních a poutavých vizuálů.
  • Hootsuite/Buffer: Ideální pro plánování a optimalizaci času publikace vašich příspěvků.
  • BuzzSumo: Pomůže při analýze obsahu a aktuálních trendů.

Tvorba příspěvků, které prodávají, vyžaduje strategii, kreativitu a průběžné učení se. S tipy a nástroji, které jsme vám představili, můžete začít tvořit obsah, který nejen zaujme, ale také přesvědčí vaše sledující k nákupu.

Rádi vám v případě potřeby pomůžeme, nebo nasměřujeme tak, aby vaše výsledky byly co nejlepší. Jsme tu pro vás, proto se neváhejte na nás kdykoliv obrátit.

Vydělávejte s námi

Pokud jsou vám blízké postupy, které jsme vám představili, pokud máte takový vztah k určitým produktům, pokud vás zajímá dlouhodobá spolupráce se značkou, rádi vám ji zařídíme s některým z našich inzerentů.

Radek Štícha
 

Affiliate manager. Starám se o affiliate publishery a influencery, řeším produkty k recenzím. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: radek.sticha@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: