Pomáháme e-shopům růst

Jak optimalizovat XML feedy s nástrojem Mergado

Mergado - náhledový obrázek

Bojujete s tím, jak správně nastavit XML feedy pro vaše affiliate publishery? Pokud ano, tak přesně pro vás jsme připravili tento článek. Představíme si, jak se XML feedy v affiliate marketingu využívají, kdo je využívá, ale také najdeme jednoduché řešení, které usnadní vašim publisherům práci a vám pomůže k vyšším ziskům.

Jak weby XML feedy využívají

Weby pracují s XML feedem tak, že automaticky importují na svůj web veškeré zboží z vašeho e-shopu a v průběhu času ho aktualizují. To samé provedou s dalšími e-shopy, čímž vznikne obrovská databáze produktů, kde mohou zákazníci jednoduše vyhledávat potřebné produkty, srovnávat je a zároveň se i prokliknout do e-shopu s nejvýhodnější cenou a tam nakoupit.

Které weby využívají XML feedy

Nejčastějším typem webů, které pracují s XML feedy, jsou tzv. katalogy, vyhledávače a srovnávače zboží. Příkladem takových webů jsou třeba: Heureka, Zboží, Favi. Z těch, kteří využívají affiliate marketing například Srovnáme, Hledejceny, Bevedo, Biano a další. Všechny tyto weby potřebují kvalitně zpracovaný XML feed, se kterým mohou pracovat. 

Srovnáme

Náhled katalogového webu Srovname.cz

Málokterý e-shop však umí takový XML feed zajistit, a proto bychom vám rádi představili nástroj Mergado. Mergado využívá mnoha různých metod, díky kterým můžete spravovat a vylepšovat XML feed, aniž byste museli být programátorem. S tímto nástrojem snadno provedete změny v datových feedech pro zbožové srovnávače, katalogy a vyhledávače zboží. Pomůže vám to k lepším výsledkům z affiliate programu a tedy i zvýšení zisku vašeho e-shopu.

Mergado vytvoreni noveho exportu z Heureka feedu

Nástroj Mergado - Vytvoření nového exportu z Heureka feedu

Co dokáže Mergado s XML feedem

Mergado je vlastně prostředníkem mezi e-shopem a webem, který využívá XML feed. Tento nástroj automaticky v určitých intervalech stahuje XML či CSV soubor s informacemi o zboží na vašem e-shopu. Následně ho zpracuje a připraví tak, aby si jej mohly vyhledávače, srovnávače a katalogy jednoduše stáhnout a dále s ním pracovat. Pro váš e-shop si můžete vytvořit audit feedu zcela zdarma na této adrese.

Jak funguje online audit XML a CSV feedu

Jak funguje online audit XML a CSV feedu přes Mergado

Mergado má ohromné množství využití, které tady rozhodně nedokážeme detailně popsat. Nicméně mezi hojně využívané funkce Mergada patří tyto:

  • Hromadná úprava názvů kategorií

  • Nastavení parametrů zboží

  • Vložení nepovinných elementů

Všechny tři body affiliate publisheři využívají. Velmi důležitým bodem jsou nepovinné elementy, které je běžně celkem složité do XML feedu dostat. Mergado na to však má jednoduchý nástroj, se kterým to zvládne každý. 

Nepovinným elementem jsou například štítky, které dokáží pokrýt složitější vyhledávací dotazy než název a popis kategorie. Přivedou tím mnohem větší návštěvnost z vyhledávačů, na kterých mnoho affiliate webů staví.

Nastavení pravidel v Mergadu

Nastavení pravidel XML feedu v Mergadu

Co dál Mergado dokáže:

  • Párování produktů. Produkty z vašeho XML feedu se musí ve zbožových srovnávačích správně párovat. Pokud se produkty nespárují, přijdete o možnost kvalitně inzerovat v porovnávačích a výrazného zviditelnění sortimentu vašeho e-shopu.
  • Nastavení ceny dopravy. Jedná se o jeden z hlavních faktorů, který hraje roli v zákazníkově rozhodování o koupi.
  • Kontrola produktů prostřednictvím různých pravidel. Mergado dokáže odhalit chybějící, duplicitní, nesprávné nebo jinak narušené elementy, které ovlivní nejen inzerci, ale také samotný e-shop.
  • Optimalizace nákladů na prokliky. V Mergadu dokážete snadno nastavit ceny za proklik, třeba i podle ceny daného produktu.
  • Automatický bidding. Jedná se o nastavení strategie e-shopu pomocí biddingu, který přinese lepší výsledky a zkrátí čas na ruční úpravu feedu.

Na závěr bychom rádi shrnuli, co jste se dnes dozvěděli. Zaměřili jsme se na to, jak affiliate weby využívají XML feedy i to, proč je důležité jim kvalitní XML feed poskytnout. Díky dobře připravenému feedu budou moct publisheři lépe propagovat vaše produkty a vy tak získáte více konverzí v affiliate programu, a tím pádem i vyšší zisky. Také jsme vám pro úpravu feedu doporučili nástroj Mergado. Zcela zdarma nabízí provedení auditu vašeho feedu a obsahuje spoustu nástrojů, se kterým je příprava XML feedu hračka.

Radim Oulehla
 

V Affial se starám se spokojenost inzerentů a publisherů. Mám na starost akvizici nových partnerů. Věnuji se konzultacím a pomoci začínajícím publisherům i těm, kteří chtějí získat lepší výsledky. Kromě online marketingu se věnuji FinTechu a e-commerce. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: hello@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: