Pomáháme e-shopům růst

5 najlepších Drag & Drop builderov pre WordPress v roku 2019

Hľadáte jednoduchý spôsob ako ľahko a rýchlo upraviť svoju WordPress stránku? Práve na to sú skvelé tzv. Drag & Drop builders (nástroje na tvorbu stránok), ktoré vám umožňujú vytvárať a upravovať vzhľad vašich stránok bez akýchkoľvek znalostí programovania a kódovania.

Stránku si jednoducho vyskladáte z dostupných elementov. V tomto článku vám prinášame tipy na 5 najlepších WordPress builderov pre rok 2019.

Prečo používať Drag & Drop builder?

WordPress ponúka množstvo krásnych tém a rozložení, no ak si chcete svoj web vyskladať naozaj podľa vašich predstáv, bez znalostí HTML a CSS si tieto témy neupravíte.

Práve preto sa stali veľmi populárnymi nástroje na jednoduché vizuálne skladanie stránok (page builders), ktoré umožňujú vytvoriť a upraviť web bez znalostí programovania. Ocenia ich nielen začiatočníci, ale aj pokročilí, ktorí chcú rýchlo a ľahko vytvárať nové stránky.

WordPress ponúka niekoľko takýchto pluginov, ktoré vám umožnia upraviť každý komponent na vašej stránke. Ľahko si vytvoríte rôzne sekcie, rozdelíte stránky na stĺpce, pridáte fotografie, slider a rôzne ďalšie elementy.

Tu je teda 5 tipov na odporúčané WordPress pluginy pre Drag & Drop tvorbu stránok.

Beaver builder

Beaver builder je prémiový WordPress builder plugin. Je extrémne rýchly a vďaka dobre  zdokumentovanej prehliadke pre nových užívateľov sa s ním ľahko zoznámi aj začiatočník.   

Obsahuje živé Drag & Drop rozhranie, takže všetky zmeny vidíte ihneď. Jednoducho si z bočného panelu pretiahnete na stránku vami zvolené elementy a ďalej ich upravujete.

Vyberať môžete z ponuky základných aj pokročilých elementov, ktorá pokrýva všetko od blokov textu, cez obrázky, buttony, slidery a ďalšie.

Beaver builder je rýchlo pochopiteľný a vhodný pre začiatočníkov, je to jeden z najľahších builderov na používanie. Obsahuje tiež široký výber pripravených šablón, ktoré môžete použiť a upraviť podľa želania.


Beaver Page Builder

Elementor

Elementor je ďalší výkonný nástroj na vytváranie WordPress stránok. Jeho prednosťou je najmä rýchlosť a responzívnosť. Všetky zmeny sa okamžite prejavia na vašej stránke.

Okrem toho, že tento plugin ponúka široký výber elementov pre vaše stránky, umožňuje vám tiež pridať elementy vytvorené inými WordPress pluginmi. V ponuke nájdete aj množstvo pripravených šablón, z ktorých si môžete vyberať.

Každý jeden element v šablóne si následne jednoducho upravíte pár klikmi. Môžete ho nahradiť vlastným obsahom, upraviť farby, štýl, veľkosť a pod.


Doporučujeme přečíst - Elementor recenze : Vyplatí se?

Elementor Page Builder

Divi

Divi je Drag & Drop WordPress téma a plugin. Ponúka na výber viac ako 20 šablón pre rôzne druhy webových stránok. Ide o veľmi jednoduchý, intuitívny a rýchly nástroj.

S Divi si môžete vytvárať a ukladať vlastné šablóny alebo si ich exportovať z jednej inštalácie Divi do druhej. Samozrejmosťou je široký výber elementov, ktoré viete na svoje stránky pridávať.

 Jedinou nevýhodou Divi je, že používa množstvo skratiek (shortcodes) a preto môže byť v budúcnosti problém s výmenou témy na vašej stránke či s použitím iného page buildera.


Divi Page Builder

Themify builder

Ak na svojom webe používate WordPress tému od Themify, potom je Themify builder už jej súčasťou. Ak používate inú tému, môžete si k nej inštalovať Themify Builder plugin.

Tento jednoduchý nástroj ponúka niekoľko hotových modulov, ktoré stačí aplikovať na vaše stránky. Môže si to však vyžadovať inštaláciu ďalších WordPress pluginov.

Stránky dokážete ďalej upravovať buď v admin rozhraní alebo naživo na stránke, kde ihneď vidíte všetky vykonané zmeny. Práca s týmto nástrojom si vyžaduje trochu času na učenie, čo by mohlo niektorých začiatočníkov odradiť.

Inak sa ale jedná o veľmi intuitívny page builder, s ktorým dokážete vyskladať takmer akúkoľvek stránku akú len chcete.


Themify Page Builder

Site Origin page builder

S viac ako miliónom aktívnych inštalácií, patrí Site Origin k jedným z najpopulárnejších WordPress builderov na trhu. Jedným z dôvodov jeho popularity je určite jeho cena – tento plugin je zadarmo, pričom predstavuje plne funkčný doplnok na tvorbu stránok.

Site Origin sa ľahko používa a je kompatibilný s akoukoľvek štandardnou WordPress témou. Šikovnou súčasťou tohto buildera je nástroj História, ktorý umožňuje prepínať vykonané zmeny vzad alebo vpred. Takto môžete ľahko zmeniť alebo vrátiť vykonané úpravy.

Site Origin Page Builder

Lívia Šuľová
 

Affiliate manažérka siete Affial.com. Affiliate marketingu sa venujem už niekoľko rokov a vždy si rada prečítam témy o online marketingu, podnikaní a inšpiratívnych projektoch. Verím, že vám kopec užitočných informácií prinesieme aj na našom blogu. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: livia.bogarova@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: