Pomáháme e-shopům růst

6 příkladů úspěšných affiliate projektů ze zahraničí


V dnešním přehledu se podíváme na 6 úspěšných affiliate projektů, které mohou být zdrojem inspirace.

Cílem je namotivovat začínající a střední afilláky. Ukázat, že s affiliate webem se můžete stát autoritou v oboru, vybudovat plnohodnotný projekt a vydělat slušné peníze.

Nebude to ale zadarmo. Vybudovat prosperující affiliate projekt je běh na dlouhou trať. Chce to odhodlání vydržet, zkoušet a hlavně se učit nové věci. Jinak v konkurenci neobstojíte.

Třeba u některého z níže uvedených webů najdete inspiraci, která vám pomůže zlepšit váš projekt a stát se jedničkou v oboru. Pojďme na to.

Nerdwallet affiliate

Finance. Nejvíce konkurenční prostředí a to nejen v affiliate marketingu. Zároveň ale jedno z nejlépe placených, kde se provize pohybují v řádu vyšších stovek a tisíců.

NerdWallet je web, který přináší recenze finančních produktů. Začínali na kreditních kartách a půjčkách, nyní je jejich záběr ještě širší. Na webu dostanete potřebné informace třeba také o hypotéce, pojištění, investicích a studentských půjčkách.

Mají špičkový obsah, výjimečné uživatelské rozhraní a opravdu dobrý marketingový tým.

Obsah je král

Přesně tímto heslem se řídí copywriteři z NerdWallet. Články mají vysokou informační hodnotu, jsou přehledné a dobře cílí na kompetitivní klíčová slova. U nich se v mnoha případech zobrazuje přímo na 1. místě ve vyhledávači Google.

Vše je samozřejmě chytře interně prolinkované.


Kategorie: Finance I 100% monetizace skrz affiliate

wirecutter affiliate

The Wire Cutter je jedním z nejoblíbenějších webů s recenzemi na internetu ve všech kategoriích. V tuto chvíli snad není segment, ve kterém by Wire Cutter nebyl zapojený.

Spustil jej Brian Lam, bývalý redaktor Gizmodo. Brian a tým prošli všechny recenzované produkty náročnými a inovativními testy, natolik, že se web někdy nazývá „Mythbusters for gadgets“.

Web byl založený v roce 2011 a jeho cíl se nezměnil - najít ten nejlepší produkt v každé kategorii.

Monetizace probíhá především přes nejznámější affiliate program na světě - Amazon associates program. Na některé produkty, především gadgety používají affil od BestBuy.

Společnost New York Times odkoupila projekt v roce 2016 za zhruba 30 miliónů dolarů včetně dalších bonusů.


Kategorie: recenze (všechny segmenty) I 100% monetizace skrz affiliate

thisiswhyimbroke affiliate

Na webu "This Is Why  I’m Broke" hned poznáte, že jde o starý web se špatnou grafikou. Ani tato skutečnost ale nebrání faktu, že se jedná o jeden z nejnavštěvovanějších webů, co se týče výběru dárků.

Články se snaží tvořit zábavnou formou včetně vtipných obrázků a popisků.

Monetizace jako u většiny zahraničních affiliate webů probíhá skrz Amazon associates program a Etsy. Druhý zmíněný obchod není v ČR známý, ale v zahraničí frčí.

Čím se můžete inspirovat?

Zábava a vtipy mohou být skvělým přirozeným marketingem. Web neinvestuje mnoho prostředků do reklamy, protože sami čtenáři tento content rádi sdílí na sociálních sítích.

Nemusíte monetizovat všechno. Pokud se podíváte na některé příspěvky na webu, zjistíte, že neobsahují jediný affiliate link.

Proč? Čtenáře tyto příspěvky mohou pobavit a přinést pozitivní uživatelskou zkušenost. Až budou potřebovat dárek pro někoho z rodiny, vzpomenou si na tento web a opět ho navštíví.


Kategorie: Dárky I 100% monetizace skrz affiliate

headphones addict affiliate

Důkaz, že úzké zaměření může přinést kýžené ovoce. Headphones Addict je web, který se zaměřuje pouze na sluchátka a jejich funkce.

Velkou část webu tvoří pouze informační články, které mají nasměrovat uživatele na správnou cestu. Tím je zakoupení sluchátek přesně podle jeho představ.

Zbytečně netlačí čtenáře do dražší varianty za účelem většího zisku. Místo toho přináší informace, podle kterých se zákazník nakonec rozhodne. Vše vypadá přirozeně a nenásilně. Uživateli s výběrem pomáhají také chytré kategorie.

Monetizace probíhá opět přes Amazon associates program. Peníze vydělávají především recenze a srovnání více produktů.


Kategorie: Elektronika I 100% monetizace skrz affiliate

lucies affiliate projekt

Web, který vznikl na základě svých zkušeností a problémů. Zakladatelka stránek Meg Collins měla bídné těhotenství s dcerou Lucinkou, na kterou nebyla připravena.

Proto se rozhodla vytvořit web a týdenní e-mailový zpravodaj „Crib Notes." Díky tomu se nové maminky mohly vyhnout problémům, kterým čelila ona.

Jen o několik let později Meg spravuje 430 000 odběratelů e-mailů a její web navštíví kolem 240 000 tisíc návštěvníků měsíčně.

Co si z tohoto webu vzít za příklad?

Řeší problémy jiných lidí a nabízí řešení. Obavy z těhotenství a péče o děti tu bude vždy. Pokud chcete vybudovat úspěšný affiliate projekt, zkuste se zaměřit na potřeby lidí a nabídnout jim řešení.

Jednoduchá navigace. Interní prolinkování celého webu a SILO struktura zaručuje úspěch u vyhledávačů i i čtenářů. Všechny informace na sebe navazují a jsou snadno dohledatelné. 

Asi vás nepřekvapí, že monetizace probíhá přes Amazon affiliate program. Avšak Meg Collins vytvořila časem i vlastní kurzy, které se podílejí na jejím příjmu, který diverzifikovala mezi více zdrojů. Určitě chytré rozhodnutí, vzhledem k tomu, že Amazon neustále snižuje provize.


Kategorie: Děti I monetizace skrz affiliate a prodej vlastních kurzů

dogfoodadvisor affiliate

Posledním webem, kterých bych chtěl ukázat je Dog Food Advisor. Jednoduchý, spíše až starý design řešit nebudeme. Protože i přes tento fakt, patří mezi nejvíce vyhledávané weby v oboru. 

Takže i když DogFoodAdvisor.com nikdy nezíská žádné ocenění za design, navštěvuje ho přes 500 000 unikátních návštěvníků měsíčně. Zaindexováno má přes 146 000 různých klíčových slov.

Googlu tolik ani nezáleží na designu, jako na tom, poskytnout co nejvíce relevantní výsledky. 

Určitě mi dáte za pravdu, majitele psů se nebojí utratit za své čtyřnohé miláčky vysoké částky. Je to přece nejlepší přítel člověka! Mnoho lidí teda hledá informace, jak svého psa nejlépe krmit, protože se to často liší. 

Jiné krmivo koupíte pro štěně, jiné pro dospělého psa a jiné (extra drahé) pro psa s alergií. Jak jsem psal výše, opět se jedná o stránku, která řeší něčí problém a to se podílí na jejím úspěchu.

Z čeho si vzít příklad?

Obsah je král. Někomu může přijít stránka zastaralá, ale obsah se po celé roky nemění a stále nabízí odpovědi na otázky svých čtenářů.

Komunita. Snažte se kolem svého projektu vybudovat komunitu lidí, která se k vám bude vracet a sdílet vaše články.

UX není vše. Souvisí to s bodem č. 1. Někdy stačí kvalitní content a na design se zapomene.

Monetizace

Ačkoliv jsem opět čekal monetizaci skrz affiliate program Amazonu, tak opak je pravdou. Dog food advisor využívá affil společnosti Chewy, která se zaměřuje na prodej krmiv a příslušenství.


Kategorie: Krmivo I 100% monetizace skrz affiliate program ChewyShrnutí

Na závěr i menší shrnutí.

U všech zmíněných webů můžete najít jednu podobnost. Tím je kvalitní obsah, který nabízí uživatelům dodatečné informace, které se potřebují dozvědět a nikdy jiný je v takové kvalitě neposkytne.

Důležité jsou taky tzv. info articles (informační články). To jsou články, které nejsou monetizované - slouží pouze uživatelům jako přidaná hodnota.

Jediná nevýhoda z mého pohledu? Až moc velkých webů spoléhá na Amazon associates program, který pravidelně mění podmínky a většinou k horšímu, viz. nedávné snížení provizí i o 50%.


Začni budovat svůj affiliate projekt a zaměř se na segment, který tě baví. Podívej se na naše kampaně a odstartuj to už dnes!


Čerpal jsem z článku od blogera AuthorityHacker.com, kde se zaměřil na 21 úspěšných affiliate projektů. Web je v angličtině, část článku jsem přeložil a dopsal svoje poznatky.

Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: