Pomáháme e-shopům růst

8 ověřených tipů, jak získat followery na TikToku

8 TIPŮ JAK ZÍSKAT VÍCE FOLLOWERŮ NA TIKTOKU

Aplikaci TikTok využívá jen v České Republice již přes 2 miliony lidí. Nyní už nejde pouze o děti, ale i dospělou cílovou skupinu. Díky tomu se TikTok stal legitimním marketingovým nástrojem, který můžete využít pro propagaci produktů, služeb nebo své osoby a stát se tak influencerem.

Jako malou berličku do začátku od nás obdržíte ověřené tipy, jak uspět na TikToku a průběžně budovat sledující na svém profilu.

Proč je důležité budovat své followery?

Představte si své followery jako sociální skóre, který určuje "vaše postavení ve společnosti," když to přeženeme. 

Vysoký počet followeru na TikToku (i jiných sociálních sítích) v lidech vyvolá to, že jste důveryhodnější. Mají tak větší motivaci koukat na vaše videa, začít vás sledovat a klikat na odkazy.

Kromě toho to má pozitivní vliv na algoritmus, kdy se vaše nahrané doporučí vaším followerům. Od nich získáte první zhlédnutí, srdíčka (like) a komentáře. Pokud tyto metriky budou dobré, rychle se video doporučí i dalším uživatelům na TikToku.

Jak tedy začít s budováním sledujích?

Konzistence

Sociální sítě mají rádi konzistentní tvůrce, protože nabízí pravidelný obsah svým followerům. Pro TikTok se doporučuje přispívat ideálně 1 až 2x denně. Minimálně pak 4x za týden.

Pravidelným publikováním si vás TikTok algoritmus oblíbí a bude vaše videa více doporučovat v tzv. For You Feedu.

Pomáhá vám to udržovat vztah s publikem, které u oblíbených tvůrců častěji komunikují.

For You feed je hlavní strana TikToku, kde vám vyskakují videa na základě vašich preferencí. Algoritmus feed přizpůsobí na základě obsahu, u kterého trávíte nejvíce času. Čím více TikTok používáte, tím relevantnější výsledky vám bude ukazovat.

Ve zkratce. Když budete často koukat na videa o zvířatech, většina feedu budou tvořit právě tyto videa.

Optimalizace profilu

TikTok nabízí řadu možností, jak si svůj profil optimalizovat, aby byl zajímavý pro potencionální návštěvníky.

Když už se někdo proklikne na váš profil tak chcete, aby udělal nějakou akci. Ukážeme si to na konkrétním příkladu.

TikTok profil

Takto může vypadat správně optimalizovaný profil.

  • Název profilu - pojmenujte svůj profil (vaše jméno, URL webu, co vás vystihuje)
  • BIO profilu - máte 80 znaků na získání návštěvníka, aby vás začal sledovat a prošel si vaše videa. Napište co děláte, pohrajte si s texty, zařaďte tématické emoji.
  • Odkaz - na TikTok máte možnost vložit pouze jeden odkaz. Pokud potřebujete odkázat na více stránek (více webů, produktů, jiné sociální sítě), použijte nástroj Linktree nebo Beacons.
  • Připnutná videa - máte možnost připnout 3 videa. Většina TikTokerů připíná ty nejsledovanější pro získání pozornosti.

Specifikace cílové skupiny

Než začnete s tvorbou obsahu na váš profil, je vhodné si určit, pro koho obsah budete tvořit. Zamyslete se nad tím, co by konkrétní skupinu mohlo zajímat a jakým způsobem to ve videích prezentovat.

Inspirovat se můžete u větších profilů, kteří již mají vyšší počet followerů, videí a celkově zkušeností na TikToku.

Dejte si pozor, aby z inspirace nevzešlo kompletní okopírování obsahu. Na TikTok se každou minutou nahrává tisíce videí. A právě vaše osobnost může být tím, čím můžete vyhrát nad ostatními!

cílová skupiny na tiktoku

Na TikToku již najdete všechny cílové skupiny, co si jen dokážete představit.

Sledujte trendy

Trendy představují jednu z největších příležitostí, jak se s novým účtem stát virálním. Jestli využíváte již TikTok ve svém volném čase, určitě víte, o co se jedná.

Jde o videa, která mají podobný scénář, využívají stejnou hudbu nebo šablonu. Pro sledování trendů je důležité aplikaci pravidelně využívat. Případně sledovat účty, které o aktuálních trendech informují prostřednictvím svých videí, případně newsletteru.

Správné hashtagy

Hashtagy dělají váš obsah objevitelné prostřednictvím algoritmu TikToku. Vyhledejte trendující a relevantní hashtagy ve vašem oboru a použijte je ve svých popiscích.

Pokud se váš video stane populárním díky určitému hashtagu, má velkou šanci stát se virálním. Zkuste používat stejné hashtagy ve svém obsahu a vaši sledující začnou tyto hashtagy spojovat s vaší značkou a pomohou vám vybudovat věrné publikum.

Některé z nejpopulárnějších hashtagů používaných tvůrci obsahu na TikToku jsou #tiktok #fyp, #foryou, #trending a #viral.

cvičení hashtag na TikToku

Našeptávač vám pomůže s návrhem hashtagů.

S hashtagy to nepřehánějte a používejte primárně hashtagy tématické k videu. Pokud chcete cílit na české uživatele je nutné používat české hashtagy s hledaností.

Titulky

Máte natočené video a chystáte se ho okamžitě nahrát? Chvíli vydržte. Tento tip vám totiž pomůže zvýšit váš průměrný watchtime (průměrná doba sledování vašeho videa).

Skrze několik pokusů bylo dokázáno, že titulky u videa zvyšují watchtime. Když už jste si dali práci se samotným videem, investujte pár minut do přípravy titulků. Některé nástroje jako CapCut, případné jiné AI nástroje mohou titulky vytvořit za vás.

tiktok titulky

Titulky mohou obsahovat i emoji, které přitáhnout pozornost uživatele.

Aktivní komunikace

Osobní přístup a práce s publikem je na TikToku velmi důležitá. Na každý komentář koukejte jako na možnost, jak zvýšit dosah svého videa a tím i počet followerů. Snažte se pravidelně a rychle odpovídat na všechny komentáře.

Stáhněte si tento bod na sebe, jak jste rádi, když se vám někdo věnuje a aktivně s vámi komunikuje. Často se k této osobě (e-shopu, značce) vracíte. A tak to funguje i na Tik Toku.

Livestreamy

Použití livestreamu na TikToku má mnoho výhod, které mohou významně přispět k růstu vašeho účtu a interakci s vašimi sledujícími.

Funkce je dostupná až pro profily s minimálním počtem 1000 followerů. Být live je náročné, ale dokážete být tak ještě blíže svým fanouškům. Navíc je možné sbírat odměny, které lze vyměnit za reálné peníze.

Tiktok livestream

Používejte CTA

CTA je zkratka pro "call to action." Kdo četl náš článek, kde uvádíme velkou část zkratek používaných v online marketingu, tak ví, že se jedná o výzvu k akci.

Lidi neudělají to co potřebujete, dokud jim to neřeknete.

Fráze, která platí pro TikTok dvojnásobně. Pojďme si ukázat CTA, které při tvorbě na sociálních sítích a speciálně na TIkToku můžete využít ve svůj prospěch.

  • Pokud nechceš, aby ti uteklo další video, dej follow a like.
  • Ulož si tohle video, protože se k němu v budoucnu budeš chtít vrátit.
  • Pošli toho video své přítelkyni, přítelovi, rodině, apod.

Na závěr

Začátky mohou být na TikToku náročné. I tak ale neexistuje v současné době platforma, kde můžete mít takový dosah hned od prvního videa.

Důležité je držet se prvního bodu a ZŮSTAT KONZISTENTNÍ.

Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: