Pomáháme e-shopům růst

21 nejlepších českých a slovenských podcastů pro online podnikatele

Podnikatelské a byznys podcasty se těší čím dál větší oblibě. Je to skvělý způsob, jak využít čas při přemisťování se, chůzi, sportu, úklidu, vaření a množství dalších každodenních povinností a dozvědět se něco poučné. I nudná cesta autem v ranní špičce může být chvílí na vzdělání.

Nápad na nový produkt, vylepšení procesů, strategie, které fungují i nefungují, nebo inspirace, která vás nakopne na řešení pracovní krize a někdy přijde tehdy, když to nejmíň čekáte. 

Když jsou vaše ruce zaměstnané, ale hlava touží po informacích, které by vás posunuli v životě a v podnikání o krok vpřed, pusťte si podcast.

Inspirativní osobnosti ze světa byznysu vás možná motivují udělat i mílový krok. Ti nejúspěšnější totiž ví, že sdílením svého know-how neodhalují recept na svůj úspěch, ale budují ze své osoby důvěryhodnou značku. Jeden nápad totiž může mít X různých realizací.

Je to o příbězích a zkušenostech, tak se pojďte inspirovat taky. Vybrali jsme 21 nejlepších českých a slovenských podnikatelských podcastů. 

kde poslouchat podcasty

Kde můžete poslouchat podnikatelské podcasty?

Aby se vám příjemně poslouchalo přes telefon, tablet nebo počítač bez ohledu na to, kterému operačnímu systému fandíte nejvíc, vzniklo ve světě podcastů několik platforem a aplikací, kde podcasteři uveřejňují nové epizody. 

Podcasty si můžete pustit na známých platformách a v aplikacích: 

Nejlepší české podnikatelské podcasty

mladý podnikatel podcast 1. Mladý podnikatel

Začneme nejznámějším a největším českým podnikatelským podcastem. Ať už s podnikáním začínáte, nebo hledáte praktické řešení, které vaše projekty posunou vpřed, Mladý podnikatel bude pro vás výživným zdrojem informací. Jirka Rostecký jde v rozhovorech se zkušenými podnikateli totiž do hloubky, reaguje na aktuální otázky a do podcastu si zve špičky českého a slovenského byznysu. Probírají témata jako finanční řízení, management, investice, ale i osobní rozvoj a podnikání na mateřské dovolené. Získáte úplně nový pohled i na problémy, které se vám dosud zdály neřešitelné.

TOP 3 epizody, které nás zaujali

Podcast Mladý podnikatel poslouchejte přes: 

forbes česko podcast

2. Forbes Česko

Magazín Forbes vám určitě nemusíme představovat. Lidé, kteří se umístili v některých žebříčcích „nej“, nebo se jim podařilo získat práci snů, se nyní dělí o své bohaté zkušenosti prostřednictvím podcastů. Podcasty vycházejí ve více formátech, které umožňují jednoduše filtrovat to, co vás zajímá (30 pod 30, Byznys, Brand Voice, Woman). Redaktoři podcastů si vybírají podnikatelské esa z různých sfér, které nemluví jen o podnikatelském pozlátku, ale i o pádech, které s podnikáním souvisí. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali

Podcast Forbes Česko poslouchejte přes: 

buduj značku podcast petr schwank 3. Buduj značku

Jak dostat firmu do povědomí zákazníků? Petr Schwank, autor podcastů Buduj značku, vás to naučí. Spolu s jeho respondenty vás povede cestou obchodníka nebo managera. Cestou plnou problémů a řešení, úspěchu a pádů, vztahů, kreativity a nekonečného vzdělávání se. Rozhovory s podnikateli doplňují epizody plné Petrových tipů na lepší produktivitu, time management, motivaci v podnikání a marketingových best practices. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast Buduj značku poslouchejte přes: 

na vlne podnikání podcast 4. Na vlně podnikání

Podcasty Na vlně podnikání jsou nabité inspirací, ale i užitečným know-how od podnikatelů z různého prostředí. V kratších i delších epizodách se dozvíte zajímavosti o online podnikání, PR, investování a mentoringu. Poslechněte si podnětné příběhy TOP manažerů i freelancerů, obchodníků a marketérů, získáte od nich tipy a postupy, které využijte na cestě k úspěchu.

TOP 3 epizody, které nás zaujali: 

Podcast Na vlně podnikání poslouchejte přes: 

czech crunch podcast 5. CzechCrunch

Český magazín CzechCrunch si do podcastů zve majitele dobře nastartovaných startupů i gigantických miliardových projektů. Sdílejí zkušenosti z budování velkých firem, růstu a získávání investicí a nástrahách, které známé jména byznysu během jejich cesty potkali. Nedávno se podcast rozšířil o nový formát CzechCrunch Weekly, který mapuje aktuální zajímavosti ze světa podnikání, investic a technologií na týdenní bázi. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast CzechCrunch poslouchejte přes: 

JICtalk podcast 6. JICtalk

Změnit svět k lepšímu, to je snem mnoha začínajících podnikatelů. JIC talk vás inspiruje a nasměruje k ušlechtilým cílům i osobnímu úspěchu. Konzultantka společnosti JIC Hana Šudáková si do podcastu zve podnikatele, marketéry, lékaře, EKO aktivisty nebo vývojáře umělé inteligence. Poslechněte si autory inovativních myšlenek, přeměněných na projekty, které ovlivňují tisíce lidí. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast JICtalk poslouchejte přes: 

na volné noze podcast 7. Na volné noze

Projekt Na volné noze už pomohl stovkám freelancerů proměnit svůj koníček na slušně vydělávající byznys. Robert Vlach, který komunitu profesionálů na volné noze založil, se v podcastě baví s úspěšnými freelancery, odhaluje strategii budování jejich osobní značky, procesy a tipy, jak produktivně pracovat a dostane vás do zákulisí jejich každodenní práce. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast Na volné noze poslouchejte přes: 

startér podcast 8. Startér

Pokud právě s podnikáním začínáte, tento český podcast bude pro vás to pravé ořechové. Epizody jsou zaměřené pro začínající firmy. Tvůrce stolních her, výrobce svetrů z merino vlny, nebo organizátor přehlídek po Praze na elektrických kolech vám řekne, jaké to je, rozběhnout firmu v dnešní rychle se měnícím světě, který navíc postihla celosvětová pandemie. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast Startér poslouchejte přes: 

Heureka podcast Tomáše Bravermana

9. Heureka podcast Tomáše Bravermana

Nový podcast od CEO Heureky, portálu na porovnání cen, který využívá snad každý, kdo nakupuje na internetu. Dozvíte se, proč je důležité nezaspat na vavřínech a neustále budovat značku. V neformálních rozhovorech si Tomáš Braverman povídá s řediteli největších hráčů na poli e-commerce, kteří sdílejí s posluchači cenné know-how. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Heureka podcast Tomáše Bravermana poslouchejte přes: 

Cinkátko podcast Miton

10. Cinkátko

Podcast od firmy Miton, společnosti investorů a podnikatelů, který stojí za známými online projekty, jako je Heureka, Bonami nebo Rohlik.cz. Probírají aktuální témata byznysu, nejnovější technologie, finance, i podnikání v době krize. Rozhovory jsou plné praktických tipů a zkušeností nejen od velkých CEOs. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast Cinkátko poslouchejte přes: 

LOUNGE Podnikatel.cz podcast

11. LOUNGE Podnikatel.cz

Praktický podcast největšího zdroje informací pro podnikatele Podnikatel.cz, který řeší hlavně aktuální problémy podnikatelů a situaci na trhu. Najdete zde rady, které vám pomohou na začátku podnikání (jak založit byznys, získat finance na podnikání, praktické právní rady), marketingové tipy, ale i takové, které vám pomohou vyřešit krizi zaběhnutého podniku (koronavirus a zaměstnanci).

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast Lounge poslouchejte přes: 

Proti proudu podcast Dan Tržil

12. Proti proudu

Podcast jednoho z nejznámějších českých podcasterů Dana Tržila tvoří lidé se zajímavými příběhy, kteří věří, jak hovoří sám Dan, že jediným limitem jejich životů jsou oni sami. Podcast je v porovnání se zbytkem seznamu více oddechový, protože Dan jde v první řadě po příběhu hosta epizody a postupně rozvíjejí více témat než jen povídání o byznyse. Dozvíte se proto i o rozvoji talentu, biohackingu, udržitelném podnikaní, jak si zlepšit paměť a síle pozitivního myšlení.

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast Proti proudu poslouchejte přes: 

Z podpalubí Freelo podcast

13. Z podpalubí

Oblíbená česká aplikace na řízení projektů Freelo vás zve do podpalubí. V tomto podcastu najdete pořádnou dávku motivace od zakladatelů zajímavých projektů (i od šéfa samotného Freelo), designérů, kóderů, právniček, sportovců…. Ale, přesvědčte se raději sami. Získáte kopec nápadů a strategii, jak řídit firmu, využívat nástroje a sítě k budování značky, náboru šikovných lidí a k tomu rady, jak na této cestě nevyhořet. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast Z podpalubí poslouchejte přes: 

Pecka Design Podcast

14. Pecka Design Podcast

Tým Pecka Design vytváří velké online projekty se vším, co k tomu patří. Přes podcasty se dělí o nejdůležitější principy, na kterých stojí úspěšný marketing. Zaměřuje se na témata jako branding, SEO, dizajn, affiliate marketing. Bez omáček, jen užitečné finty od šikovných lidí, které si pozívají do jednotlivých epizod. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Pecka Design Podcast poslouchejte přes: 

Nejlepší slovenské podnikatelské podcasty

Podnicast podcast Peter Chodelka

15. Podnicast

Z podcastu od internetového podnikatele a spoluzakladatele Affial Petra Chodelky získáte nový pohled na byznys. Inspirativní a zábavné rozhovory plné užitečných tipů, které vám pomohou ušetřit čas a peníze. Ve svém studiu zpovídá osobnosti ze slovenské byznys scény a sám se dělí o praktické tipy na lepší produktivitu nebo zlepšení procesů. Novým formátem jsou krátké zprávy Biznisovky. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podnicast s Petrem Chodelkou poslouchejte přes: 

Startitup.sk podcast

16. Startitup.sk Podcast

Startupový online Startitup se za pár let svojí existence dostal mezi nejčtenější portály pro začínající podnikatele, kteří hledají inspiraci, přehled v nových technologiích a zajímavých projektech, které vznikají na Slovensku, v České republice a ve světě. Podcast navazuje na obsah magazínu. V studiu moderátoři zpovídají nejen podnikatele, ale i herce, moderátory,  influencery, sportovce, se kterými rozebírají aktuální témata.

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Startitup Podcast poslouchejte přes: 

Tony Dúbravec Podcast

17. Tony Dúbravec Podcast

Tony Dúbravec je kreativec, bloger, social media marketér a podcaster, který ve svých rozhovorech zpovídá nejen zajímavé osobnosti ze světa marketingu, startupisty, podnikatele, ale i rapera, sportovce nebo klavíristu. V starších vydáních podcastů najdete i formát talkshow 10ka nebo BlogTalk, nejnověji v nepravidelných intervalech sumarizuje dění ze světa sociálních sítí a digitálu v Digitálních novinkách. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Tony Dúbravec Podcast poslouchejte přes: 

Levosphere podcast marketing v praxi

18. Levosphere.sk

Osazenstvo Levosphere tvoří ženy, které ví, jak vybudovat značku s velkým citem pro krásu a šmrnc. Jejich hravý, ale velmi profesionální přístup si už ověřilo mnoho úspěšných firem. Levosphere podcast vám odhalí marketing v takovém světle, v jakém ho ještě neznáte. Přes příběhy i samotné strategie, které sdílejí marketingoví hosté s různou specializací a podnikatelé, zastupující široké spektrum segmentů. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast Levosphere.sk poslouchejte přes: 

Websupport – podcasty o online podnikaní

19. Websupport – podcasty o online podnikaní

Jak vést kampaně na sociálních sítích, provozovat e-shop, řídit inovace v podnikání na internetu? Podcast od Websupportu řeší otázky, které zajímají většinu online podnikatelů. Poradí vám, jak se vzdělávat a zacházet s informacemi, ale i jak postupovat, pokud vám někdo hází klacky pod nohy, například krádeží vaší identity.

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast Websupport poslouchejte přes: 

E-commerce Bridge podcast

20. E-commerce Bridge

Jak už název napovídá, podcast se věnuje tématům, které zajímají hlavně lidi pohybující se v e-commerce. Svět online podnikání se rychle mění a podcast vám pomůže zůstat v obraze, až už jste majitel e-shopu nebo pracujete pro e-shop na straně agentury nebo jako freelancer. Štefan Polgári z affiliate sítě Dognet zjišťuje, jak pracují majitelé e-shopů, jak řeší technické otázky, zdroje návštěvnosti, strategii růstu, jaké používají nástroje na efektivnější fungování a další témata, které řeší e-shopáři na denní bázi. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast E-commerce Bridge poslouchejte přes: 

Na rovinu o podnikaní podcast

21. Na rovinu o podnikaní

Podcastu Na rovinu o podnikaní se věnuje podnikání v celém jeho spektru – od začátku a založení firmy, přes témata financování, marketingové nástroje a strategie na rozvíjení podnikání, nebo work-life balans, abyste se z toho nezbláznili. Hosty jsou přední osobnosti a špičky ve svých segmentech, kteří budovali svůj byznys od nuly a přešli si něčím podobným, čím možná právě teď procházíte vy. 

TOP 3 epizody, které nás zaujali:

Podcast Na rovinu o podnikaní poslouchejte přes: 

Slovenských i českých podcastů o podnikání stále přibývá. Posloucháte podnikatelské podcasty, které v našem seznamu chybí? Napište nám a přidáme ho! 

Miška Struhárová
 

Copywriterka a content markeťáčka na voľnej nohe, ktorá už starala o kvalitný obsah pre nejeden affiliate projekt. Keď zatvorí notebook, väčšinou si obuje bežecké tenisky. Na čerstvom vzduchu predsa vznikajú najlepšie nápady.

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: