Pomáháme e-shopům růst

Seznam NICHE v affiliate marketingu - které patří k nejvýdělečnějším?

Niche v affiliate marketingu s největším výdělkem

Affiliate marketing využívá stále více lidí jako přivýdělek ke svému zaměstnání nebo studiu. Výhodou jsou nízké nebo až dokonce nulové náklady. Začít navíc může kdokoliv. Stačí k tomu mobil nebo počítač a připojení k internetu.

S nástupem sociálních sítí se navíc doba, kdy začnete vydělávat, výrazně zkrátila. Stačí jeden virální TikTok nebo Reel a peníze máte k dispozici. 

V tomto článku si ukážeme, jaké jsou niky v affiliate marketingu, a které ukrývají potencionálně nejvyšší výdělek ze všech.

Co to je affiliate marketing?

Affiliate marketing je druh marketingu, kde máte možnost získat hezkou provizi za doporučení. Doporučit můžete váš oblíbený e-shop, službu nebo produkt. Jedinou podmínkou je, že musí mít spuštěnou affiliate kampaň.

To, kolik dostanete zaplaceno, se odvíjí od podmínek daného e-shopu nebo služby. Nejčastější odměnou je % provize z hodnoty nákupu bez DPH. Druhou možností je pak fixní odměna.

V naší síti již máme přes 200 kampaní z mnoha oborů. Vyberte si a začněte se propagací.

Co to je "niche?"

Affiliate niche se vztahuje k specifickému segmentu trhu, na kterém se affiliate marketér nebo publisher zaměřuje.

Tento název nebo odvětví je často užší a více specializované než širší trh a odpovídá na konkrétní potřeby, zájmy nebo problémy cílové skupiny.

V rámci affiliate marketingu, výběr niche zahrnuje identifikaci a zaměření se na určitou oblast, která je relevantní pro produkty nebo služby, které chcete prostřednictvím svého webu, blogu nebo sociálních médií propagovat.

Niche v affiliate marketingu

Výběr niche je někdy náročnější, než se zdá.

Jaké jsou niche v affiliate marketingu?

Než se pustíte do přípravy webu nebo začnete propagovat určitou niku. položte si otázku.

Co mě baví a čemu se chci věnovat do budoucna?

Myslete na to, že pokud začnete pracovat na webu a za půl roku vás přestane dané téma bavit, je těžké to předělat (výhodou u sociálních sítí  v porovnání s webem je, že tam to až tolik neplatí).

Zdraví

Zdraví a péče o vlastní tělo patří mezi evergreen segmenty. Lidé stále mají zájem o to zhubnout, nabrat svalovou hmotu nebo provést jarní detoxikaci.

A to platí téměř pro všechny věkové skupiny a po celý rok. Nejsou tu tak výrazné sezˇonní výkyvy, jako je tomu například při prodeji bazénů.

Evergreen obsah odkazuje na obsah, který je trvale aktuální a stále relevantní. Tento typ obsahu neztrácí na hodnotě s časem, protože není vázán na konkrétní časový rámec, aktuální události nebo sezónní trendy.

Naše síť se na takové e-shopy zaměřuje a díky tomu spravujeme již téměř 90 kampaní v tomto segmentu (k datu 03.08.2023).

V případě zkušeností s marketingem se můžete zaměřit na zdraví jako takové. Nováčkům se doporučuje se zaměřit ještě na tzv. sub-niche

Mezi které patří například:

 • doplňky stravy
 • zdravé recepty
 • konkrétní druh diety (keto, carnivore, vegan, bez laktózy, apod.)
 • zaměření na konkrétní část těla (klouby, játra, mozek)
 • biohacking

Mezi nejúspěšnější kampaně s vysokou provizí patří ketonová dieta Ketomix.

Mnoho prodejů každý den zaznamenává i značka s produkty na vlasy Hairburst a doplňky stravy NaturalProtein.

naturalprotein

Móda

Další mainstreamová nika, která se týká nás všech. Je to obrovský obor, který ukrývá mnoho dalších sub kategorií, do kterých se můžete pustit a začít vydělávat. Vyberte si tak, co vás baví a čemu se chce věnovat.

A do módy nespadá pouze oblečení, může se jednat i o šperky, hodinky a další doplňky.

Mezi velké trhy patří:

 • sneakers (tenisky)
 • street wear
 • designers
 • plus size oblečení
 • obleky

Zaměřit se můžete i na konkrétní značky, jako jsou Nike nebo Adidas.

A co se týče nevýhod pro affiliate publishery? Velké % vráceného zboží kvůli špatné velikosti (tím se stornuje i získaná provize). Jako publisher s tím musíte bohužel počítat.

Z našich módních kampani by vám neměla ujít značka Kfit, která prodává moderní a trendové legíny.

A pak také e-shop IRISIMO s pestrou nabídkou hodinek.

Klotinkfit-homepage

Nábytek a vybavení domu

Propagace affiliate kampaní v oblasti nábytku a dekorací může být atraktivní volbou z několika důvodů.

Oblast nábytku a dekorací zahrnuje širokou škálu produktů, od nábytku pro obývací pokoje až po kuchyňské doplňky.

Tato rozmanitost umožňuje marketérům cílit na různé segmenty trhu.

Lidé navíc neustále hledají způsoby, jak vylepšit svůj byt nebo dům. Stále tak máte, co propagovat!

Přehled sub-niche, na které se můžete zaměřit:

 • dětský nábytek
 • vybavení domácí kanceláře
 • svíčky
 • kuchyňské potřeby
 • obrazy

A provize?

Ty jsou v tomto segmentu nadprůměrné.

V naší nábytkové kampani Alax je průměrná provize 83 € (podle aktuálního kurzu 2006,- Kč) za každý prodej, který zprostředkujete přes váš affiliate odkaz.

Affiliate kampaň Designpropaganda

Kampaň Designpropaganda má průměrnou provizi 510 Kč.

Finance

Pokud se někde vyplácí nejvyšší provize, jsou to právě kampaně z oblasti financí. Především pak půjčky, které ale zároveň patří mezi ty nejvíce konkurenční. 

Jaké jsou sub-kategorie ve finančním světě?

 • Investování (akcie, kryptoměny, drahé kovy, alkohol, umění)
 • Půjčky
 • Pojištění (sebe, majetku)
 • Bankovní účty a platební karty
 • Burzy

Když se zamyslíte, tak většina z nás některou z výše uvedených služeb v průběhu života potřebuje. Někdo všechny. Niku financí tak lze označit za evergreen content, který musíte pouze přizpůsobit aktuálním finančním produktům daných společností.

Na výběr je tak mnoho kampaní, z naší sítě můžeme doporučit například investiční platfomu Fumbi, která se zaměřuje na kryptoměny.

Pokud přivedete nového uživatele, který se zaregistrujete, získáte provizi cca 180 Kč (7,5 €).

Pro slovenský trh je v naší síti skvělá kampaň Portu.sk. Je to opět investiční platforma, jen tentokrát zaměřená spíše na akciové tituly (spravované chytrým algoritmem). Zákazník pošle peníze, vloží do portfólia a vše již běží automaticky.

Fumbi kampaň

Pro děti

Propagace kampaní zaměřených na děti v rámci affiliate marketingu může být lukrativním podnikáním. Zde je několik důvodů, proč se někteří marketéři mohou zaměřit na tuto konkrétní niku.

Oblast produktů pro děti zahrnuje vše od hraček, oblečení, vzdělávacích materiálů, potřeb pro novorozence, až po elektroniku a nábytek.

Tato rozmanitost umožňuje cílení na různé věkové skupiny a zájmy.

Rodiče, prarodiče a další příbuzní neustále hledají produkty a služby pro děti. Ať už jde o dárky k narozeninám, vzdělávací nástroje nebo každodenní potřeby, poptávka je stálá. Po celý rok.

Sub-kategorie:

 • hračky (dřevěné hračky, elektrické hračky, plyšáci, lego, merkur)
 • dětské oblečení
 • dětský nábytek
 • autosedačky
 • kočárky
 • kosmetika pro děti

Pro největší výběr hraček doporučujeme kampaň Dudlu (levnější produkty) a Softello (kvalitní a certifikované hračky).

Vzhledem k zdraví ohrožujícím látkám v kosmetice se pozornost ubírá i na dětskou kosmetiku, kterou najdete například v e-shopu Madeformoms.

HP dudlu.cz

Domácí mazlíčci

Víte, do koho lidé, nejčastěji investují nemalé peníze? Do dětí nebo zvířecích mazlíčků. Právě oni jsou sázka na jistotu, protože pes bude potřebovat granule vždy. A samozřejmě i nějakou hračku, když ji náhodou rozbije.

Navíc, trh s domácími mazlíčky je jedním z nejrychleji rostoucích sektorů na světě. Vzhledem k rostoucímu počtu domácností s mazlíčky existuje stále více příležitostí k prodeji produktů a služeb.

Nabídka produktů pro mazlíčky je velmi rozmanitá, od krmiva, hraček, oblečení a doplňků po veterinární péči a ubytování. To vám umožní vybrat si segment, který nejlépe vyhovuje vašemu publiku.

Sub-kategorie:

 • konkrétní plemeno (psa, kočky)
 • výživa pro domácí mazlíčky
 • hračky

Značka Panakei má u nás kampaň přes 2 roky. Zabývá se prodejem krmiva a doplňků pro psy. Jsou to přímo výrobci a tak si z každého prodeje odnesete nadprůměrnou provizi ve výši 11,3% z ceny nákupu!

Pokud chcete mít psa pod kontrolou, pomůže GPS lokátor a elektronický obojek od e-shopu Jshop (podmínky kampaně).

panakei

Digitální produkty

Propagace kampaní zaměřených na digitální produkty v rámci affiliate marketingu se stává stále populárnějším směrem, a to z několika důvodů.

Digitální produkty mohou zahrnovat vše, od softwaru, online nástrojů, jídelníčků, e-knih, online kurzů, členství ve službách, až po hudbu. To vám dává velkou flexibilitu při výběru oblasti, která odpovídá vašim zájmům a cílovému publiku.

Vzhledem k tomu, že se jedná o digitální produkty, nejsou zde žádné náklady na skladování, přepravu nebo fyzickou manipulaci. To může často znamenat vyšší provize a nižší náklady pro zákazníky.

Sub-kategorie:

 • online kurzy (na jakékoliv téma)
 • jazykové kurzy (angličtina, němčina)
 • jídelníčky online
 • online nástroje

Kdo se zajímá o téma mazlíčků, doporučujeme zapojení do kampaně Online psí škola. Čeká na vás v průměru provize ve výši 315 Kč.

Pro majitelé webů, kteří se zaměřují na zdraví a hubnutí (nebo influencery) je naopak vhodná kampaň Chytrý jídelníček.

chytryjidelnicek.cz

Proč je vhodné se zaměřit na konkrétní niku?

Výběr správné niky ukrývá několik výhod, které vás v počátcích nemusí napadnou. Je ale nutné myslet na to, že si budete značku a podnikání na několik let. 

Vaším cílem by mělo být si vybrat zaměření, které vás bude bavit. Jen tak u něj vydržíte a máte největší šanci, že se vám bude dařit.

Zaměření na cílovou skupinu

Konkrétní název umožňuje vytvořit obsah, který je přímo zaměřen na specifickou cílovou skupinu.

 Pokud jsou produkty nebo služby, které propagujete, v souladu s potřebami a zájmy této cílové skupiny, je pravděpodobnější, že budete úspěšní v generování prodejů.

Menší Konkurence

Specializace na určitou niku může znamenat menší konkurenci.

Méně konkurence často vede k nižším nákladům na reklamu a vyšším šancím na dosažení viditelnosti ve vyhledávačích.

Vyšší důvěryhodnost a autorita

Stát se odborníkem v určité oblasti může zvýšit důvěru návštěvníků vůči vašemu webu.

Když nabízíte obsah a produkty, které jsou přesně v souladu s potřebami vaší cílové skupiny, budujete důvěru a stáváte se autoritou v dané oblasti.

SEO výhody

Zaměření na konkrétní niku často umožňuje efektivnější využití klíčových slov a optimalizaci pro vyhledávače (SEO). To může vést k vyšším pozicím ve výsledcích vyhledávání, což přináší více návštěvníků.

Lepší přizpůsobení nabídky

Rozumění konkrétní nichi a cílové skupině vám umožňuje lépe přizpůsobit nabízené produkty a služby.

Můžete tak vybírat affiliate produkty, které jsou nejrelevantnější pro vaše publikum, což může vést k vyšším konverzním poměrům.

Možnost růstu

I když se může zdát, že výběr nějaké náročnější níže zúží vaše možnosti, může vám to naopak poskytnout jasný plán růstu.

Jakmile si v dané níži vybudujete dobrý vztah, můžete postupně rozšiřovat svůj dosah a přidávat související produkty nebo podniky.

Sledování trendů a novinek

Specializace na určitou níži vám také usnadňuje sledování aktuálních trendů a novinek v daném odvětví. To může vám pomoci být neustále aktuální a nabízet svým návštěvníkům nejnovější produkty a informace.

Ve výsledku výběr konkrétní níže pomáhá affiliate publisherům vytvořit silnější vazbu se svou cílovou skupinou, maximalizovat příjmy z prodejů, stát se autoritou v daném odvětví, a efektivněji konkurovat na trhu.

Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: