Pomáháme e-shopům růst

 • Home
 • Návody

6 nejlepších nástrojů na generování obrázků pomocí umělé inteligence

Nejlepší ai nástroje pro generování obrázků

Přinášíme přehled AI nástrojů určené primárně pro generování obrázků. Některé nástroje toho již umí daleko víc a nabízí i tvorbu videa. Seznam obsahuje jak placené, tak neplacené nástroje. Pomůžou vám vytvořit grafiku pro váš web, produkty, články nebo získat inspiraci.

Dostupné nástroje si otestujeme skrze prompt, který nám navrhl ChatGPT:

Imagine an apple that epitomizes luxury and desirability, one that looks so delicious everyone would want to taste it. This apple should appear supremely realistic, with a vibrant, glossy red skin that reflects light beautifully. It should have a perfectly smooth texture and be set against a soft, blurred background that enhances its visual appeal without distracting from it. The apple should be depicted with a few water droplets on its surface, suggesting freshness and juiciness. The lighting should highlight its curves and colors, making it look irresistible and almost magical in its perfection.

Kdo generování obrázků může využívat?

AI nástroje pro generování obrázků jsou ideální pro umělce, grafické designéry, marketéry a webdesignéry, kteří chtějí experimentovat s AI generovanými obrázky pro kreativní projekty nebo marketingové kampaně.

Affiliate publisheři mohou vygenerované obrázky využít v článcích a svým čtenářům tak nabídnout unikátní obrázky, které jinde nenajdou. Fotografie z fotobank, především těch neplacených, jsou použité na internetu již nesčetněkrát.

 • Designéři - Mohou používat AI generátory obrázků pro rychlé vytváření návrhů a konceptů, což šetří čas a usnadňuje experimentování s různými vizuálními styly.
 • Marketingoví specialisté - Využívají tyto nástroje pro tvorbu atraktivních vizuálů pro reklamní kampaně, sociální média a další marketingové materiály.
 • Vývojáři her - Mohou generovat assety, jako jsou postavy, prostředí a další grafické prvky, které jsou potřebné pro vývoj her.
 • Filmoví a video tvůrci - Využívají AI pro generování a úpravu vizuálních efektů, což může zefektivnit postprodukční proces.
 • Umělci a ilustrátoři - Mnozí umělci používají AI generátory obrázků jako nástroj pro inspiraci nebo jako základ pro svá díla.
 • Architekti a designéři interiérů - Používají AI pro návrhy a vizualizace prostorů, což klientům pomáhá lépe si představit konečný výsledek.
 • - Učitelé a vzdělávací tvůrci - Ti mohou využívat AI pro tvorbu ilustrací a vizuálů, které pomáhají v edukačních materiálech.
 • Bloggeři a tvůrci obsahu - AI nástroje jim umožňují rychle vytvářet vizuální obsah pro jejich články a příspěvky.
Midjourney ai nástroj

Midjourney je pokročilý AI nástroj pro generování obrázků, který umožňuje uživatelům tvořit obrázky prostřednictvím textových popisů. Jedná se o platformu, která funguje výhradně v aplikaci Discord, kde uživatelé píšou své příkazy do chatu. Midjourney pak vygeneruje několik variant obrázku, které lze dále upravovat, měnit a zdokonalovat pomocí dalších parametrů.

Jako hlavní nevýhody považuji to, že nástroj je aktuálně funkční pouze na zmíněné aplikaci Discord. To může být pro méně technické typy překážka ve využívání nástroje. Brzy by se měli uživatelé dočkat i verze v prohlížeči, která je již v přípravě.

Kolik stojí Midjourney?

 • Basic Plan - $10
 • Standard Plan - $30
 • Pro Plan - $60
 • Mega Plan - $120

Kompletní ceník najdete zde.

*Vyšší plány nabízí více výkonu pro tvorbu obrázků a třeba tzv. stealth mode. Ten ukryje vaše vygenerované obrázky z feedu. Nikdo vaše návrhy tak nemůže zkopírovat.

midjourney jablko

Jablko vygenerované v Midjourney.


Dall E 3 od OpenAI

DALL-E 3 od OpenAI je sofistikovaný AI nástroj pro generování obrázků z textových popisků, jako je tomu u nástroje Midjourney. Je ideální pro digitální umělce, marketingové agentury a podnikatele, kteří potřebují kreativní vizuály pro různé účely.

Verze 3 je nyní dostupná pouze pro uživatele, kteří mají zaplacené ChatGPT Plus, Team nebo Enterprise. Dostupná je také verze 2, která je přístupná zdarma široké veřejnosti.

Používání je však omezeno počtem kreditů, které dostanete každý měsíc. Po vyčerpání kreditů již nástroj nelze nadále využívat.

Kolik stojí DALL·E 3?

 • Plan Plus - $20
 • Plan Team - $25 za uživatele
jablko generované v DALLE 3

Jablko vygenerované v DALL E 3.

leonardo ai

Další z online nástrojů pro generování obrázků je Leonardo.ai, který kromě samotného generování má i další funkce. Jedním příkazem si můžete vygenerovat až 8 obrázků, se kterými lze následně pracovat. Novinkou je funkce "Generate Motion Video." To vašemu obrázku dodá život a vznikne tím krátké video.

Platforma nabízí širokou škálu předtrénovaných modelů a také možnost trénování vlastních modelů, což umožňuje velkou míru kreativity a originality ve výsledných vizuálech.

Konkurenční výhodou v porovnání s 2 předchozími nástroji je možnost nastavit základní přednastavené parametry na pár kliknutí. Pro začátečníky je to tak skvělá volba, protože se nemusí trápit vymýšlením promptů (příkazů).

Ze všech nástrojů v seznamu nabízí nejvíce funkcí.

Kolik stojí Leonardo.ai?

 • Free (150 kreditů) - $0
 • Apprentice - $12
 • Artisan - $30
 • Maestro - $60

Kompletní ceník je dostupný po přihlášení.

*Vyšší plány nabízí více kreditů a další zajímavé funkce, jako trénování vlastního modelu nebo skryté generování obsahu (stealth mode).

Jablko vygenerované skrze nástroj Leonardo

Jablko vygenerované skrze nástroj Leonardo.

adobe firefly

Adobe Firefly je generativní AI nástroj vyvinutý společností Adobe, který je navržen tak, aby zlepšil kreativní pracovní postupy tím, že umožní uživatelům generovat a přizpůsobovat širokou škálu kreativního obsahu. 

Nástroj je integrován do aplikací Adobe, což usnadňuje přístup a používání ve spojení s ostatními nástroji Adobe Creative Cloud. Firefly umožňuje od textu k obrázku vytvářet jedinečné vizuální prvky, aplikovat textové efekty, přebarvovat vektory a generovat nový obsah ve vizuálně nedokončených oblastech obrázků.

Nástroj je velmi user-friendly. Umožňuje na kliknutí myši nastavit poměr stran obrázku, typ obsahu (umělecký nebo fotografie), styl, strukturu, efekt, barvu, osvětlení nebo úhel kamery.

Kolik stojí Adobe Firefly?

 • Free (25 kreditů) - $0
 • Premium Plan (100 kreditů) - $5,99
 • Adobe Express (250 kreditů) - $13,99

Kompletní ceník naleznete po přihlášení po kliknutí na "Upgrade."

*V plánu Adobe Express máte dostupné prémiové šablony pro přípravu příspěvků na sociální sítě, ovládací prvky animací pro text nebo obsah z Adobe Stock.

Firefly Adobe jablko

Jablko vygenerované v nástroji Adobe Firefly.

Dreamstudio

Edit your caption text here

DreamStudio je AI nástroj pro generování obrázků, který umožňuje uživatelům vytvářet vizuály z textových příkazů. Nástroj je vyvinutý společností Stability AI a používá model Stable Diffusion pro generování obrázků. Uživatelé mohou specifikovat požadavky na obrázky pomocí jednoduchých popisů a využívat různé styly, jako jsou fotografování, anime, nebo dokonce origami. 

Lze nastavit i tzv. negativní prompty. Skrze to přesně specifikujete, co v obrázku nechcete mít.

V nastavení můžete nastavit rozměry, počet návrhů a další, složitější funkce, který běžný uživatel nevyužívá. Zde je nejlepší ponechat výchozí nastavení.

Kolik stojí Dreamstudio?

 • Free (25 kreditů, cca 115 obrázků) - $0
 • Kredity - $10 za 1000 kreditů)
Dreamstudio jablko

Jablko vygenerované pomocí nástroje DreamStudio.

ideogram

Edit your caption text here

Seznam zakončíme oblíbeným nástrojem pro generování obrázku - Ideogram.ai. Tento nástroj jako jeden z prvních umožnil generovat obrázky i s vlastním textem, jak je vidět v úvodním screenshotu. To lze využít při tvorbě grafiky na sociální sítě, návrhu loga a bannerů.

Vyzkoušet ho můžete zdarma, jako nový uživatel získáte 25 promptů na den.

Kolik Ideogram stojí?

 • Free - $0
 • Basic - $8
 • Plus - $20

Kompletní ceník a srovnání plánů najdete zde.

*U placených plánů máte více promptů a k rychlejší generování obrázků (přednost před FREE uživateli). Vygenerování výsledku trvá v neplacené verzi 25 vteřin.

jablko v ideogram

Jablko vygenerované v nástroji Ideogram.ai.

Důležitá je kvalita promptu

To, jaký výsledek vám nástroj dokáže vygenerovat ovlivníte svým promptem, tedy příkazem.


Návod, jak napsat správný prompt:

 • Specifikace a detaily: Uveďte co nejvíce konkrétních detailů o objektech, postavách, prostředí, barvách a atmosféře obrázku. Přesnost ve vašem popisu pomůže AI lépe pochopit, co přesně chcete vytvořit.
 • Stylové direktivy: Pokud máte představu o specifickém uměleckém stylu, jako je impresionismus, surrealismus, fotorealismus, atd., uveďte to ve vašem promptu.
 • Emoční tón: Zahrnout emocionální tón nebo náladu, kterou chcete ve vašem obrázku vyjádřit, může výrazně pomoci AI pochopit kontext a účel obrázku. Například klidná, napínavá, veselá nálada. Vztek, strach, apod.
 • Perspektiva a kompozice: Popište, jak by měl být obrázek komponován, například z ptačí perspektivy, z pohledu první osoby, nebo jako širokoúhlý záběr. Můžete také specifikovat, jestli má být obrázek vycentrován nebo jestli mají být některé prvky zvýrazněny.
 • Negativní prompty: Specifikujte, co by ve vašem obrázku rozhodně nemělo být. To může AI pomoci vyhnout se nedorozuměním a nesprávné interpretaci vašich požadavků (dostupné pouze u některých 
 • Interakce a akce: Pokud chcete, aby na obrázku byly postavy nebo objekty, které spolu nějak interagují nebo vykonávají nějakou činnost, uveďte to. Detaily o akci mohou přidat dynamiku a zajímavost obrázku.

Na závěr

Na trhu je mnoho dalších nástrojů, které by mohli být v seznamu a je jen těžké určit ty nejlepší. Do budoucna plánujeme článek rozšířit podle nových funkcí, se kterými budou nástroje přicházet.

Koho baví AI svět a má zájem se dozvědět o dalších nástrojích, doporučuji článek s 15 nejlepšími AI nástroji.

Populární je také návod, jak generovat obsah pomocí GPTs Blog Wizard For Professionals.

Máte zájem o další články o umělé inteligenci?

affial registrace

Někdy to s tím textem není vůbec jednoduché...

Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: