Pomáháme e-shopům růst

5 důvodů, proč povolit CSS affiliate publishery ve své kampani

CSS partneři

Google Shopping byl představen v roce 2002, do Čech se však dostal až v únoru v roce 2013. Od té doby mají e-shopy další zdroj návštěvnosti a objednávek z Google vyhledávání. Víte ale, že můžete využít v rámci affiliate marketingu i tzv. CSS partnery a zvýšit tak ještě svůj dosah a prodeje?

Ohledně dopadu CSS na e-shop panují nepřesné informace, které si v článku rozebereme. Těšit se můžete i na ukázku jednoho z CSS partnerů v naší síti.

Co to je CSS?

CSS je zkratka anglického názvu Comparison Shopping Service. Nejčastěji je to ve spojení právě s affiliate marketingem. 

Představte si web nebo katalog, který obsahuje tisíce až miliony produktů. Pokud návštěvník na tomto webu klikne na produkt, bude přesměrovaný na cílovou stránku v e-shopu, kde si může zjistit další informace a udělat objednávku.

V případě, že zákazník dokončí objednávku, zaplatíte provizi. Když se tak nestane, publisherovi nenáleží provize za konverzi a vy tak nic neplatíte.

CSS partner Srovname.cz

Ukázka CSS partnera Srovname.cz.

Co to je Google Shopping?

Na úvod si ještě ukážeme, jak Google Shopping vypadá a kde ho najdete. CSS partneři vás totiž budou propagovat právě v Google Nákupech.

Stačí v Google vyhledávači napsat klíčové slovo. Pro příklad použijeme klíčové slovo "tablety na hubnutí."

Ukázka Google Shopping

Červeně vyznačené produkty jsou od CSS partner.


Proč povolit zapojení CSS partnerů do kampaně?

1. Zlepší výkon affiliate kampaně

CSS partneři jsou externím markeťákem, kteří spravují Google Shopping reklamu bez dodatečných nákladů.

Zaplatíte stejnou provizi, jako v případě provize z jiného zdroje affiliate kampaně (obsahový web, magazín, apod.) a výrazně tím můžete zvýšit výkon kampaně.

Každý své reklamy spravuje jinak a je tomu tak i v tomto případě. CSS partner má jinak nastavenou reklamu, která může cílit na jiný typ zákazníků.

2. Nezvyšuje vám cenu prokliků

Jedním z nejčastějších důvodů, proč inzerent zavrhne zapojení CSS partnerů do své kampaně, je právě obava z navýšení vlastních nákladů.

Ohledně konkurenčnosti vznikl článek pod agenturou Redbrain, která spolupracuje s největšími značky na trhu (Nike, Nintendo, Lego a další). Tam je dokonale vysvětlené, že inzerentovi se nezvyšují náklady, protože je jedno, kolik CSS partnerů aktuálně daný produkt propaguje.

Google to má vyřešení a nehrozí, že by se vaše nabídka porovnala s tou v CSS a automaticky se vám tak zvyšovala cena prokliku.

Vyjádření publishera

"Nezdraží se nám již existující Google Shopping kampaň?", o názor se s námi podělil jeden z největších srovnávacích portálů a CSS partnerů u nás.

Srovname.cz logo

Srovname.cz

Ne, Google nevnímá reklamy CSS Partnerů jako konkurenty, jelikož míří z jedné domény. Partneři tak nezvyšují CPC. Naopak přidají více prostoru pro vaše produkty v Google Nákupech.

CPC se nezvyšuje, protože se neporovnává se zapojenými CSS partnery, ale až dalším e-shopem. Cenu za proklik si tedy e-shop zapojením partnerů nezvýší.Zvyšuje pouze šanci, že se v Google Shoppingu jeho produkty objeví vícekrát.

3. Zapojí se více publisherů

Pokud povolíte CSS v kampani, tak se může zapojit jakýkoliv náš publisher. Doporučujeme toho využít, protože čím větší počet publisherů vás bude propagovat, tím zvyšujete šanci k uskutečnění konverze.

4. Nezaplatíte nic navíc

Některé CSS katalogy si účtují za zapojení vašeho feedu poplatky (fixní nebo za prokliky).

Povolením CSS partnerů v naší síti ale nehradíte žádné poplatky. Jak už bylo zmíněné na začátku článku, hradí se pouze provize z dokončené objednávky.

Nemusíte se tak obávat zvýšených nákladů, protože u nás se platí provize, až když máte peníze od zákazníka na svém účtu.

5. Možnost cílení

S Google Shopping je možné cílit na přesná klíčová slova, jako jste zvyklý například u PPC reklamy u Googlu, Seznamu, nebo na sociální síti Facebook.

E-shopy i affiliate publisheři tak mohou zobrazit své produkty přesně těm lidem, u kterých je vysoká šance nákupu.

CTR je tak často vyšší, než v případ klasického PPC, kde není možné zobrazit tolik parametrů (především pak produktové atributy).

Cílit lze například podle následujících parametrů:

  • Klíčová slova
  • Demografické údaje
  • Produktové atributy
  • Remarketing

Tímto způsobem lze inzerce zobrazovat pouze vybraným skupinám uživatelů.

Poznámka: Do produktových atributů patří název produktu, popis, kategorie, značka, stav, dostupnost, cena, velikost, barva apod.

Shrnutí výhod CSS

CSS pomáhá:

  • zvyšovat povědomí o e-shopu a značce
  • efektivně získávat objednávky za předem stanovených podmínek (zaplatíte pouze za zprostředkovanou objednávku)
  • získat návštěvnost a prodeje místo vaší konkurence
  • zasáhnout širší skupinu potencionálních zákazníků

V případě zájmu o dodatečném povolení CSS partnerů v kampani se obraťte na naše affiliate manažery.

Pokud zatím nemáte affiliate kampaň a přemýšlíte o tom, pojďme společně najít cestu, jak to co nejlépe nastavit. Nezávazně. Stačí kliknout na níže uvedené tlačítko.

Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: