Pomáháme e-shopům růst

Influenceři a affiliate marketing

V naší síti máme možnost spolupráce i pro influencery. Je to velmi jednoduché, přiřazování provizí funguje na základě unikátních kupónů, které od nás influenceři dostanou.

Influencer od nás dostane affiliate kupón, který bude unikátní pro daného člověka.

Influenceři se prezentují hlavně na sociálních sítích (Instagram, Youtube apod.), kde často nemají možnost vkládat affiliate odkazy na produkty, nebo jim to nepřipadá vhodné. Mohou ale využívat affiliate kupóny. Jak to funguje?Influencer od nás dostane affiliate kupón, který bude unikátní pro daného člověka. Kupón bude zároveň obsahovat slevu, kterou si může zákazník v eshopu uplatnit. Když tedy zákazník nakoupí s použitím daného kupónu, provize se automaticky přiřadí danému affiliate partnerovi (influencerovi).Příklad: Influencerka Martina dostane od nás kupón „MATA10“. Tento kupón bude obsahovat slevu 10 % na celý nákup. Když někdo při nákupu použije tento konkrétní slevový kupón, naše influencerka dostane provizi (za všechny nákupy, při kterých bude zadán její kupón).Není tedy nutné, aby se návštěvník proklikl přes affiliate odkaz, podstatné je zadání kupónu při nákupu. Aby byl zákazník motivován k nákupu, použití kupónu mu zároveň přinese určitý benefit (například % slevu, dopravu zdarma apod.).Další výhodou kupónů pro influencery je to, že zákazník neví o tom, že jde o affiliate marketing a že influencer dostane z jejich nákupu určitou provizi. Influencer se tedy nemusí bát toho, že by jeho fanoušci nabyli pocit, že jim něco prodává nebo jim něco nabízí jen proto, že ho sponzoruje určitá značka.Máte zájem o affiliate kupóny pro influencery? Napište nám na hello@affial.com

Peter Chodelka
 

Affiliate marketingu sa venujem od roku 2012 a mám s ním skúsenosti zo všetkých strán, ako partner, inzerent a aj ako manažer siete. Preto sa vždy snažím o to, aby bola spolupráca výhodná pre všetky strany. Pre sieť Affial zháňam predovšetkým nových inzerentov, oslovujem nových partnerov a nastavujem procesy, ktoré pomáhajú sieti rásť.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: