Pomáháme e-shopům růst

David Herold z Ketomix: Na provizích vyplácíme statisíce měsíčně


 

Kdy a jak vznikl Ketomix?

První myšlenka vznikla v létě roku 2016. Tehdy jsme se s bývalým kolegou věnovali affiliate propagaci a to primárně v oboru hubnutí. 100 % návštěv jsme na partnerské weby vedli přes placenou online reklamu a každý den jsme znovu vytvářeli, spravovali a optimalizovali „cizí“ reklamní kampaně.

Věděli jsme, že to neděláme pro svou značku, ale pouze pro zisk v tom daném dnu. Chtěli jsme vlastní produkt, na kterém budeme dlouhodobě pracovat a kromě zisku budovat i samotnou hodnotu brandu. To, že umíme prodávat produkty určené k hubnutí, jsme věděli, přáli jsme si ale víc.

Vytvořit vlastní potraviny, nad kterými budeme mít 100% kontrolu. Potraviny vhodné jak pro dietu, tak třeba i jako doplněk stravy. A chtěli jsme, aby zákazníci, kromě nové postavy, dostali i něco víc – tedy špičkovou kvalitu jídel. Bez přidaných glutamátů a éček, bez chemických přísad a lepku. A aby si u nás vybrali třeba i celiaci nebo vegetariáni a vegani.

 

Jak lidé přijali tento typ stravování (diety).

Věděli jsme, že keto dieta funguje. Šli jsme tedy do produktu, o kterém jsme byli přesvědčeni, že lidem bude pomáhat. Samozřejmě jako každá dieta má i tato své odpůrce. Podle mne je to ale jen nedostatkem informací.

Názor, že tento typ diet není zdravý, protože je chemický, je zcela mylný. Pravda totiž je, že “chemické” jsou v naší dietě pouze vitamíny – ty totiž nelze do prášku přidat v přirozené formě. Ale jsou úplně stejné, jako když si v lékárně koupíte vitamíny na podporu imunity nebo zdraví. Všechny ostatní látky v našich jídlech jsou čistě přírodní. 

 

Kdo je váš nejčastější zákazník?

Jsou to ženy všech věkových kategorií, které tvoří zhruba 80 % naší cílové skupiny. Často ty, které přibraly po porodu, mají sedavé zaměstnání nebo se jim kvůli věku zpomaluje metabolismus.

Jsou zavaleny denními starostmi a na sebe mají málo času. Cvičení a hlad je pro většinu z nich velký strašák. Na dietní vaření pro sebe nenacházejí čas. Jenže zjistí, že toho se s KetoMixem bát nemusí. Rychle připravené jídlo si dávají 5x denně a pokud nechtějí, ani cvičení není podmínkou hubnutí.

Při ketonové dietě totiž tělo spaluje tuky při jakékoli činnosti.

 

Jaké produkty jsou vaše nejprodávanější.

Všechny naše produkty jsou na podobné bázi, to znamená určitý podíl proteinů, minimum sacharidů a pak další látky, které jsou pro tělo nezbytné, například vitamíny nebo vláknina.

Náš byznys je založený na prodeji primárně zvýhodněných balíčků, ve kterých jsou nakombinované slané a sladké potraviny různých chutí a konzistencí. Lidem se daleko příjemněji hubne, když si mohou dát například ráno kaši, potom koktejl, omeletu, puding a večer polévku, než kdyby měli celé dny pít jen koktejly.

Na druhou stranu, pokud se ptáš, který produkt je nejprodávanější, tak je to právě koktejl :-). Máme častou zpětnou vazbu, že KetoMix koktejl je nejlepší na trhu a toho si ohromně vážíme.

 

Kromě balíků na hubnutí (proteinová dieta) jste v posledním období přidali velké množství proteinových jídel (čokolády, pomazánky …). Co vás k tomu vedlo a jak se prodávají?

I přes to, že v rámci naší diety není potřeba cvičit, hladovět nebo řešit výživové hodnoty, uvědomujeme si, že to chce silnou vůli a odhodlání zahodit běžné potraviny a přejít na čistě ketonovou stravu.

Proto neustále hledáme a přidáváme do naší nabídky další produkty, které můžou dietu zpříjemnit.

Pro spoustu lidí je myšlenka na večer, kdy si dají skleničku nízkosacharidového vína a kousek nízkosacharidové čokolády, velmi dobrou motivací.

 

David Herold Ketomix

David Herold, Ketomix.

 

Ve kterých měsících prodáváte nejvíce?

Největší motivace lidí zhubnout je vždy na začátku roku, kdy si lidé dávají novoroční předsevzetí.

Sezóna pak ale pokračuje až do května, kdy lidé začínají řešit postavu vzhledem k blížícímu se létu. Další dobré měsíce jsou září až listopad.

Spousta lidí si také dietu objednává na Vánoce pod stromeček. Ať už pro sebe nebo pro svoje blízké.

 

Tento rok jsme se při plné sezóně pohybovali na denním průměru přes 200 objednávek denně. 

 

Jaké procento objednávek vám přináší affiliate marketing?

Oproti minulému roku nastal v affiliate marketingu nárůst a nyní je to zhruba 10 % našich objednávek. Affiliate partnerům v tuto chvíli vyplácíme na provizích statisíce korun měsíčně. 

 

Jak hodnotíte propagaci formou affiliate marketingu?

S affiliate partnery spolupracujeme velmi rádi.

V online marketingu se pohybuji už přes 10 let, a tak můžu partnerům poradit a nasměrovat je, pokud si nevědí rady. Oceňujeme, že přibývá lidí, kteří chtějí propagovat dietu, po které se opravdu hubne.

Na trhu je spousta produktů, jež slibují velký efekt ve formě různých pilulek. Jen málo jich ale opravdu funguje.

Našim „affilákům“ dokážeme nabídnout provizi až 20 %. Vzhledem k tomu, že je naše průměrná objednávka 2500 Kč, je průměrná hodnota provize velmi zajímavá. 

 

Díval jsem vaše sociální sítě a máte je velmi pěkné, profesionální. Jak moc jsou pro vás důležité?

Sociálně sítě nám slouží primárně ke komunikaci s našimi zákazníky a budováním komunity. Víme, že spokojený zákazník se k nám bude vracet, a tak se o ně staráme ve všech směrech. Nejenom při dietě – rádi pomůžeme i při procesu rozhodování nebo po jejím ukončení. 

 

Spolupracujete i s více českými celebritami. Jak jste s nimi navázali spolupráci?

Celebrity za námi chodí samy. Vzhledem k tomu, že je naše dieta opravdu funkční, dostane se mezi spoustu lidí i přes doporučení ostatních.

Nemusíme tedy celebritám nadbíhat a přemlouvat je, aby nás propagovaly – díky prokazatelným výsledkům to dělají rádi.

 

Co chystáte na rok 2020?

Na trhu jsme nyní necelé tři roky a za tu dobu jsme potřebovali nastavit základní věci jako je vývoj produktu, fungování skladu, zákaznické podpory, brandu a podobně. I přes to jsme dokázali vyřídit už skoro 80 000 objednávek.

Tento rok jsme najali manažery pro jednotlivé divize firmy a to nám pomohlo růst ještě rychleji. Na příští rok plánujeme upevnit pozici na českém trhu, výrazně navýšit objem na Slovensku a rozjet minimálně dvě další země. A to nemluvím o spoustě nových produktů a jídel, které budeme spouštět.

Energie a nadšení máme spousty! 🙂 

 

Děkujeme pěkně za rozhovor a na závěr přidáváme pár čísel:

Ketomix Analytics

Screen z Analytics během nejvyšší sezóny.

 

  • průměrná provize v roce 2019 byla 25,2€ (643,3 Kč)
  • nejvyšší provize byla 132,9€ (3 392,7 Kč)

 

Juraj Kuracina
 

Managing Director v sieti Affial. Mám na starosti celkové řízení sítě. Od personálních věci až po vytváření rozpočtů a reporting. Affiliate marketing mě moc baví a rád se s vámi podělím o své zkušenosti. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: juraj.kuracina@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: