Pomáháme e-shopům růst

Téma koronavírus - aktuálna situácia v našej sieti

koronavirus a aktuální situace v naší affiliate síti

Koronavírus COVID-19. Dve slová, ktoré sa dnes na nás valia z každej strany. 

Nebojte sa, nebudem vám tu písať ďalšie negatívne informácie, či nepriaznivé čísla a grafy - na všetko toto je podľa môjho názoru ešte priskoro.

Panika, ktorá vznikla zatvorením prevádzok a nedostupnosť viacerých produktov, bola veľmi veľká a štatistické údaje výrazne ovplyvnila. Preto je podľa môjho názoru ešte priskoro vynášať nejaké súdy a z pohľadu vývoja celej ekonomickej situácie bude kľúčové, koľko týždňov bude trvať karanténa a koľko týždňov budeme musieť ešte zostať doma (tzn. veľa ľudí, ktorí nebudú môcť pracovať).

Nižšie nájdete graf vývoja počtu provízií v našej sieti za posledných 30 dní. Aj z tohto grafu možno vidieť, že počet konverzií aktuálna situácia určite ovplyvnila, ale našťastie menej ako sme čakali.

koronavírus vývoj situácie

Vývoj počtu konverzií za posledných 30 dní. 

Situáciu samozrejme nepodceňujeme a budeme ju aj naďalej sledovať a vyhodnocovať.

Pripravujeme aj súbor opatrení, ktorými chceme pomôcť inzerentom aj naším partnerom (publisherom).

Ktoré kampane odporúčame propagovať v tomto období

Áno, v tomto období sa nájdu aj kampane, ktoré zaznamenali určitý nárast a možno je správny čas ich začať viac propagovať. Sú to napríklad:

Altevita.sk - eshop, ktorý ponúka bio potraviny, čaje, kozmetiku, prírodné oleje ale napríklad aj múky. (SK kampaň) 

Kojenecke-obleceni.eu - mamičky musia byť teraz doma, preto viacej nakupujú cez internet. Podľa štatistík je v tomto segmente obrovský nárast dopytu. Ak máte web zameraný na deti, skúste nasadiť propagáciu tohto eshopu. (CZ kampaň)

Hravaskolka.sk - eshop s detskými edukatívnymi hračkami. Školy a škôlky sú teraz zatvorené a rodičia sa deťom snažia vymyslieť nejakú zábavu či aktivity, preto cez tieto dni viac nakupujú. (SK kampaň)

Sofie.cz - eshopy s drogériou a lekárne aktuálne nevedia čo skôr a denne odosielajú tisíce objednávok. V tomto eshope nájdete rôzne dezinfekčné prostriedky, ktoré sa teraz predávajú veľmi dobre. Skúste na web nasadiť XMLko. (CZ kampaň)

Matchaga.cz - veľa ľudí hľadá rôzne spôsoby ako si posilniť imunitu. V tomto eshope nájdete Bio Matchaga exilír, ktorí má pozitívny vplyv na imunitu. 


Digitálne kampane

Sme veľmi radi, že v našej sieti máme aj viaceré kampane na digitálne produkty, pretože tie sa v tomto období ukazujú ako veľmi vhodné na propagáciu.

Moje tipy sú:

Onlinepsiskola - táto kampaň za posledné dni funguje veľmi dobre. Aktuálna priemerná provízia je tam 14,5€ a samotný eshop teraz veľmi svoj kurz propaguje a podporuje akciami. (SK/CZ kampaň)

Angličtina bez bifľovania - ďalšia skvelá kampaň na toto obdobie. Ľudia musia byť doma a veľa z nich tento čas využíva práve na vzdelávanie. Skúste si spraviť jednoduchú landing page a poslať tam traffic cez PPC. (SK/CZ kampaň)

Angličtina bez bifľovania. (SK/CZ kampaň)

Buďme optimisti, bude to dobré

Veľa z vás si možno kladie otázku, čo bude s affiliate marketingom.

Áno, firmy budú (resp. už tak robia) určite škrtať výdavky na marketing. A tu by podľa mňa nemal affiliate marketing ťahať za kratší koniec. 

Pre mňa je to stále tá najférovejšia forma marketingu, pretože eshop platí až vtedy, keď mu reálne prinesie objednávku. Žiadne prekliky, zobrazenia, ale skutočné objednávky.

Ako som písal vyššie, chceme inzerentom (ale aj eshopom, ktoré zatiaľ nie sú v našej sieti) skutočne pomôcť a ukázať im reálne výhody affilu, ako aj našej siete.

Partnerom zase chceme ukázať, že je teraz veľmi dobrý čas skúsiť nové niky, nové kampane, nové projekty. Touto cestou by som ich chcel aj ubezpečiť, že nemusia mať strach z nepreplatenia faktúr z našej strany.

A na záver - ak máte v okolí niekoho, komu sa situácia zhoršila a hľadá nové cesty, pozvite ho do našej siete, možno sa v affiliate marketingu nájde. 🙂  

Juraj Kuracina
 

Managing Director v sieti Affial. Mám na starosti celkové řízení sítě. Od personálních věci až po vytváření rozpočtů a reporting. Affiliate marketing mě moc baví a rád se s vámi podělím o své zkušenosti. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: juraj.kuracina@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: