Pomáháme e-shopům růst

Influenceři a affiliate marketing

V naší síti máme možnost spolupráce i pro influencery. Je to velmi jednoduché, přiřazování provizí funguje na základě unikátních kupónů, které od nás influenceři dostanou.

Influencer od nás dostane affiliate kupón, který bude unikátní pro daného člověka.

Influenceři se prezentují hlavně na sociálních sítích (Instagram, Youtube apod.), kde často nemají možnost vkládat affiliate odkazy na produkty, nebo jim to nepřipadá vhodné. Mohou ale využívat affiliate kupóny. Jak to funguje?Influencer od nás dostane affiliate kupón, který bude unikátní pro daného člověka. Kupón bude zároveň obsahovat slevu, kterou si může zákazník v eshopu uplatnit. Když tedy zákazník nakoupí s použitím daného kupónu, provize se automaticky přiřadí danému affiliate partnerovi (influencerovi).Příklad: Influencerka Martina dostane od nás kupón „MATA10“. Tento kupón bude obsahovat slevu 10 % na celý nákup. Když někdo při nákupu použije tento konkrétní slevový kupón, naše influencerka dostane provizi (za všechny nákupy, při kterých bude zadán její kupón).Není tedy nutné, aby se návštěvník proklikl přes affiliate odkaz, podstatné je zadání kupónu při nákupu. Aby byl zákazník motivován k nákupu, použití kupónu mu zároveň přinese určitý benefit (například % slevu, dopravu zdarma apod.).Další výhodou kupónů pro influencery je to, že zákazník neví o tom, že jde o affiliate marketing a že influencer dostane z jejich nákupu určitou provizi. Influencer se tedy nemusí bát toho, že by jeho fanoušci nabyli pocit, že jim něco prodává nebo jim něco nabízí jen proto, že ho sponzoruje určitá značka.Máte zájem o affiliate kupóny pro influencery? Napište nám na hello@affial.com

Lívia Šuľová
 

Affiliate manažérka siete Affial.com. Affiliate marketingu sa venujem už niekoľko rokov a vždy si rada prečítam témy o online marketingu, podnikaní a inšpiratívnych projektoch. Verím, že vám kopec užitočných informácií prinesieme aj na našom blogu.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: