Pomáháme e-shopům růst

6 tipů, jak si vydělat online z pohodlí domova

Mnoho lidí hledá způsoby, jak si vydělat z pohodlí domova. Aktuálně tomu nahrává i situace kolem koronaviru, který se rozšířil po celém světě. Proto nás napadlo sepsat článek, kde ukážeme metody, jak si vydělat jen pomocí vašeho počítače a internetu. Pro některé z Vás to může být skvělý přivýdělek k práci, ale pro ty nejlepší i "práce na plný úvazek," která Vás uživí a zároveň bude bavit.

Jakmile navíc tato virová krize skončí, můžete zkusit pracovat ze zahraničí jako digitální nomád. Tento trend láká především mladší ročníky, kteří nechtějí sedět v zaměstnání od 9 do 5, ale pracovat na svých snech.

V článku najdete pouze metody, za které se nestydíme a nemáme problém je doporučit dalším lidem. Určitě zde nenajdete pochybné klikačky a další podobné "metody."

Zpracovali jsme druhý díl, jak vydělat online odkudkoliv na světě. Celkem 9 praktických tipů, které ti mohou zajistit finanční nezávislost jen pomocí telefonu nebo počítače.

1. Affiliate marketing

Jako affiliate síť musíme dát na první místo možnost affiliate marketingu, který se těší stále větší popularitě. Ještě aby ne, každý si může zkusit podnikat z domova, jen za pomocí internetu a počítače.

Affiliate marketing můžete znát také pod označením provizní systém = princip spočívá v doporučení produktu nebo služby. Pokud Vámi dovedená osoba na konkrétním e-shopu nakoupí, obdržíte odměnu za prodej (provizi).

Výše provize je předem daná, a to v rozmezí od 1% - 50%. Záleží na tom, jaké jsou v daném oboru marže a kolik může obchodník nabídnout.


2. Copywriting

Úvodní stránka Copywriting.cz.

Máte skvělou znalost českého jazyka a zároveň zvládáte rychle psát? Jestli ano, jste na dobré cestě. Pokud chcete patřit mezi kvalitní copywritery, kteří si mohou říct o 150-500 Kč za normostranu textu (250 slov), musíte také ovládat základy SEO, psychologie a marketingu.

Někdo může považovat text jako výplň webu, ale přitom se jedná o způsob propagace. Nezáleží na tom, jestli je článek pouze informativní, nebo účelově prodejní (recenze/popis produktu). Pokud chcete, aby se Váš čtenář vracel nebo nakoupil, musíte mu poskytnout kvalitní obsah.

O jaké texty je zájem?

 • články
 • recenze
 • popisky produktů v e-shopu
 • návody
 • recepty
 • srovnání produktů
 • obchodní podmínky
 • texty pro firemní weby


Kde prodat své texty?

Jedním slovem: internet. Pokud máte cit pro psaní, najdete bez problémů i svého kupce. Přesto Vám to zkusím zjednodušit a doporučím zdroje, kde by neměl být problém své služby nabídnout.


Skupina "Copywriteři a další psavci"

Facebooková skupina, která má již přes 8.000 členů a pomáhá všem aktivním copywriterům. Můžete zde najít Vaše první zakázky, získat reference a zároveň i zpětnou vazbu pro Vaše články.


Tržiště textů - Copywriting.cz

Služba Copywriting.cz nabízí pro copywritery 3 možnosti, jak si na této platformě vydělat.

1. Můžete prodávat již hotové texty na libovolné téma. Doporučuji kategorii finance, zdraví a hobby.

2. Obchodník si zadá objednávku na vypracování textu - poptávka obsahuje počet normostran, téma a pravidla. Copywriteři se mohou do této poptávky přihlásit - obchodník si poté z přihlášených copywriterů vybere.

3. Zapracujte na svém profilu, protože obchodník si Váš může najít a přímo oslovit přes "Přehled copywriterů."


Jiné

Mezi další možnosti patří podnikatelská fóra.

Webtrh. Na webtrhu si můžete prohlédnout poptávky ohledně copywriterských služeb, případně si vytvořit vlastní nabídku. Vytvoření poptávky vychází na 19 kreditů. Přepočet kreditů vychází v poměru 1 kredit = 1 Kč (při nákupu většího objemu kreditů získáte slevu).

Nachází se zde mnoho potencionálních kupců, a proto pokud chcete psát a živit se tím, doporučuji vyzkoušet.

3. Stovkomat a Fiverr - mikroslužby

Stovkomat a Fiverr patří mezi portály určené pro prodej mikroslužeb. Stovkomat funguje na českém trhu, Fiverr je celosvětový (v angličtině). Mnoho projektů a lidí, které znám, nakupovalo služby pro své webové stránky právě zde. Kdo Vám dokáže udělat obstojné logo za 150 Kč? Studenti, ženy na mateřské nebo osoby bez referencí.

Pokud si potřebujete přivydělat a zároveň umíte něco z: grafiky, copywritingu, online marketingu, vlastníte sociální sítě, umíte spravovat webo stránky, případně máte další schopnosti, "které se dají prodat," je pro Vás Stovkovat nebo Fiverr to správné místo.

Dříve se tu pohybovaly především služby od 150 do 300 Kč (nebo ekvivalent v USD), ale nyní nemáte problém najít služby za 5.000 Kč.

To jen ukazuje možnost, že vydělat si peníze na internetu není složité a záleží jen na tom, co umíte a co jste ochotni se naučit.

Stovkomat

V začátcích jste si zde mohli objednat logo pro váš byznys, texty na web nebo koupit pár zpětných odkazů. Časem se nabídka rozšířila a nyní můžete vybírat ze 7 základních kategorií:

 1. Online marketing
 2. Sociální sítě
 3. Grafika
 4. Psaní a překlad
 5. IT a programování
 6. Audio a video
 7. Ostatní

Každá kategorie má ještě mnoho podkategorií a "záběr" služeb je široký. Můžete zkusit přijít i s novou službou!

TIP: Stovkomat a Fiverr funguje na kladném hodnocení.

Snažte se, aby Vaše práce odpovídala popisu a komunikujte s kupujícím. Po zaplacení si vyžádejte hodnocení, otevře Vám to dveře k dalším zakázkám.

4. Rádi fotíte? Zkuste prodávat fotografie ve fotobankách

nejlepší fotobanky

Prodej fotografií ve fotobankách patří čím dál tím více k populárním způsobům výdělku. Pro mnoho lidí je focení pouze koníček, který provozují ve svém volném čase a ani nevědí, že je možné na takových fotkách vydělat peníze.

V mnoha případech se z toho stane i práce na plný úvazek, ale s dostatečnou svobodou. Koho by nebavilo cestovat a zároveň při tom vydělávat slušné peníze?

Pokud hezky fotíte, máte tu příležitost! Můžete dokonce oprášit Vaše staré fotky a nahrát je do nejpoužívanějších fotobank, které si hned ukážeme.

Nechci, aby čtenář měl z článku pocit, že může prodat svoje fotografie, které si vyfotil přes telefon. Aby byla fotografie úspěšná a prodávala se, musí být kvalitní. Proto by měl být správný prodejce fotografií umět fotit a znát alespoň základní úpravu fotek. Upravit kontrast, vytáhnout barvy a světlo.

Malá úprava může z fotky udělat prodejní hit, nebo propadák. K úpravě doporučuji program Lightroom.

Tagy

Ke všem fotografiím přidejte tagy - klíčová slova. Na správně zvolených klíčových slovech stojí úspěch. Díky tomu si vaši fotografii najde více potencionálních zákazníků.

Na jaké fotky se zaměřit?

Každému fotografovi funguje něco jiného a nejlepší bude, když si najdete to, co Vám bude vyhovovat nejvíce. Přesto na internetu můžete najít doporučení, na jaké fotky se zaměřit. Které to jsou?

 • lidé
 • zvířata
 • krajina - roční období
 • jídlo a káva
 • sporty
 • miminka

5. Překlady

Pokud dobře ovládáte cizí jazyky, můžete se zaměřit na poskytování profesionálních překladů. Ve většině případů budete překládat texty, ale můžete se setkat i něčím nestandardním (videa, klipy). Pamatujte, že překlady nejsou pouze o znalosti cizího jazyka, ale také gramatiky. Pro kvalitní ohodnocení potřebujete dodávat texty bez chyb.

Mezi nejžádanější jazyky pro překlad patří angličtina a němčina. O jaké jazyky je dále zájem?

 • ruština
 • španělština
 • čínština
 • francouzština

Pokud nevíte, jak si sehnat klienty, můžete se přidat do jazykové agentury, která Vám bude shánět zakázky. Mezi nejpopulárnější patří agentura Presto.cz. Aktuálně mají už přes 4.000 překladatelů, ale pokud prokážete svoje schopnosti, můžete se k nim přidat! Na trhu fungují i další agentury, které s trochou hledání najdete i vy.

Výhodou agentury je poměrně stálý příjem zakázek, ale musíte počítat s menší cenou za Vaše překlady (provize pro agenturu). Jestli máte marketingového ducha, můžete si shánět zakázky samostatně, případně to kombinovat s agenturou.

Tipy, kde najít své první klienty:

Další nepravidelnou možností mohou být také inzeráty na inzertních portálech a facebookových skupinách.

6. Sociální sítě

Kdo není na sociální sítí, jako by nežil. Všem to nevyhovuje, ale pro nás je to příležitost, jak si vydělat peníze na internetu.

V dnešní době frčí FaceBook, Instagram, YouTube, Twitter, Pinterest a třeba také síť pro mladé TikTok. Můžete vydělat na každé z nich. My se zaměříme na 3 z nich: FB, IG a YouTube.

Máme tu 2 způsoby, jak vydělat na sociálních sítích.

Správá sociálních sítí

Spravujte osobní či firemní účty za fixní měsíční částku. Mnoho firem "nemá čas" a chuť na to, aby se starali o svoje profily. Vybudovat totiž úspěšný profil není lehká záležitost. Chce to čas, kvalitní obsah a interakci s publikem.

Pokud budete chtít tuto práci, hledejte v inzerátech, případně můžete oslovit konkrétní společnosti. Třeba ty, které jsou Vám sympatické. Firmu, kterou oslovíte, by neměla být příliš velká, protože ty už většinou spravuje agentura/full-time zaměstnanec. (Tip mířený především pro FB a IG).

Druhá možnost - vybudujte si svůj účet (IG, YouTube kanál)

Druhou možností je vybudovat si svůj vlastní profil na instagramu nebo "youtubový" kanál. Pokud chcete uspět, bude to vyžadovat více práce, než první možnost. V závěru ale na Vás čeká také větší odměna! Pokud jste kreativní a chcete tvořit, můžete se zapojit po bok tzv. influencerů. Příklad:

Pokud je neznáte, věřte mi, že vaše děti ano.

Jak se stát influencerem a budovat svůj profil?

V začátku je nejlepší si vybrat téma, kterého se budete držet. Najdete si tak své publikum, které Vás pravidelně bude sledovat. Zároveň je to lepší pro značky, které s Vámi v budoucnu budou chtít navázat spolupráci. Co na internetu letí?

 • Beauty (make up, styl, móda)
 • Hry
 • Zábava
 • Reakční kanály
 • Recenze
 • Fitness & Zdravá výživa
 • Vaření
 • Denní vlogy (monitoring Vašeho života)


Na čem influenceři vydělávají?

 • Youtube views (reklama před a průběhu videa)
 • Sponzorovaná videa
 • Product placement
 • Merch (reklamní předměty k podpoře tvůrce/umělce)
 • Platba za příspěvěk/story na IG
 • Donate (příspěvky od fanoušků)
 • Sponzorství (dobře to dělá například GymBeam, který pod sebe "stáhl" známé fitness tváře, které pravidelně podporuje)

Za spolupráci v začátcích můžete obdržet " pouze" zboží od konkrétní značky výměnou za reklamu. Jakmile máte čísla, přicházejí nabídky ve formě produktů i finančních honorářů.


Závěr

Pracovat z domu je jiné, než být zaměstnanec a mít na sebou neustále dozor. Chce to chuť něco dělat a hlavně vůli dodělat práci do konce. Přesto práce jen pomocí počítače a internetu odkudkoli na světě je reálná.

Doufám, že se tu najde někdo, komu tento návod "jak vydělávat na internetu" pomůže. Pokud uvidím zájem, mohu připravit další díl - stačí dát vědět do komentářů 🙂

Libor Krejčí
 

Affiliate manager & sales. Starám se o affiliate publishery, řeším produkty k recenzím a rozbíhám nové kampaně. Podílím se na článcích a celkovém vzdělání našich partnerů skrze blog a sociální sítě. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: libor.krejci@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: