Pomáháme e-shopům růst

Jak dělat efektivní affiliate marketing pomocí videí 

Prostřednictvím videí lze nejen zvýšit počet návštěvníků, ale také počet konverzí. Všichni už dnes ví, že návštěvníci (zákazníci) si raději pustí krátké video namísto, aby si přečetli dlouhý text.

Videa se proto stala velmi účinným nástrojem při zvyšování konverzí, ovšem pokud se dodrží pravidla. Na získání a udržení pozornosti máte pouhých 7 vteřin. Obsah videa by tedy měl být natolik zajímavý, aby v ideálním případě návštěvník projevil zájem o produkt či službu a koupil jej.

Význam videí pro affiliate marketing

Videa jsou pro úspěšný affiliate marketing stále důležitější. Nepoužíváte-li videa, přicházíte o skvělý způsob získávání konverzí. Absence videí také snižuje vaši konkurenceschopnost.

 • Podle posledních statistik videa zvyšují šanci prodeje o 52 %.
 • 50 % uživatelů internetu před nákupem vyhledává videa související s výrobkem či službou
 • 4x více spotřebitelů upřednostňuje sledování videa o výrobku nebo službě, než aby si něco přečetlo

Jak vidno, čísla jsou neúprosná. Použití videí ve vašem vlastním affiliate marketingu vám přivede daleko více návštěvníků a zákazníků než tradiční metody.

Uplatnit lze různé strategie:

 • Propagační video - populární způsob, jak potenciálním zákazníkům představit a nabídnout produkt nebo službu
 • Videoportál pro předplatitele - speciální portál nabízející pravidelná videa s užitečnými informacemi
 • Videorecenze - popisuje a hodnotí produkt či službu (kvalita, použitelnost, výhody a nevýhody, atd.)
 • Videoreference - popisuje osobní zkušenost s produktem či službou, je to předání vlastní zkušenost, nejen propagace
 • Videopříběh - osobní příběh, životní zkušenosti související například s aplikací nějaké služby do vlastního života či podnikání, v čem a jak pomohla
 • Videa na YouTube - pomáhají přitáhnout zákazníky
 • FAQ videa - vysvětlující videa, která pomáhají odstranit překážky a vašimi zákazníky


Nyní tedy víte, proč jsou videa pro affiliate marketing důležitá, a určitě vás napadají otázky typu: Jak mohu vylepšit affiliate marketing právě za pomoci videí?

Možná se obáváte, že vytvoření efektivního affiliate marketingového videa je náročné a drahé. Není tomu tak. Existuje řada bezplatných nástrojů, které vám pomohou vytvořit skvělé video s ohromujícím obsahem.

Pojďme se podívat na konkrétní platformy, které zvýší efektivitu vašeho affiliate marketingu, a tím pádem i počet provedených konverzí. Videa jsou pro úspěšný affiliate marketing stále důležitější. Nepoužíváte-li videa, je téměř nemožné v dnešním světě uspět. Absence videí snižuje konkurenceschopnost.

YouTube pro affiliate marketing

O významu YouTube nemá smysl pochybovat. Jde o současnou největší video platformu na světě a po Google druhý největší vyhledávač. Pro uveřejňování affiliate videí YouTube představuje absolutně nejvýhodnější a nejúčinnější platformu. Prostřednictvím YouTube získáte možnost oslovit tisícovky a miliony nových uživatelů a potenciálních zákazníků z celého světa.

Prvním krokem je založení vlastního kanálu, který je zdarma. Prostřednictvím kanálu pak můžete zobrazovat všechna vaše natočená videa. Primárním cílem zveřejněných videí by mělo být vždy přesměrování na vaše vstupní stránky (e-shop, registrační formulář apod.).

Při prezentaci videí se držte tří hlavních tipů:

 1. Nikdy nezapomeňte propagovat své odkazy a vždy se ujistěte že je do videa umístíte pomocí karet (cards). Návštěvníci se mohou přesměrovat na stránky, kdykoliv se jim zachce. Je pouze na vás, zda je umístíte na začátek, doprostřed nebo na konec videa.
 2. Affiliate odkazy zahrňte také do popisu videa. Tím návštěvníkům umožníte, aby si váš produkt či službu prohlédli, pokud nezaregistrovali anotaci umístěnou přímo ve videu.
 3. Neváhejte svá videa sponzorovat. Získáte tak více návštěvníků, protože sponzorovaná videa se zobrazují mnohem častěji. Pamatujte, že čím více návštěvníků, tím více konverzí.

YouTube nabízí možnost podrobné analýzy sledování vašich videí. Jednoduše tak vyhodnotíte data a zjistíte, co je úspěšné a funguje, a co nikoliv.


10 pravidel pro efektivní vytváření, nahrávání, organizování a hostování videí na YouTube:

 • Název videa musí být užitečný
 • Nezapomínejte na popis videa
 • Přidávejte odkazy
 • Používejte vodoznak
 • Je-li to možné, přepisujte videa
 • Používejte poznámky
 • Přidávejte vlastní miniatury
 • Používejte seznamy videí
 • Snažte se, aby váš kanál byl vizuálně atraktivní
 • Nevybočujte z kontextu


O významu YouTube nemá smysl pochybovat. Jde o současnou největší video platformu na světě a po Google druhý největší vyhledávač.

Facebook Live pro affiliate marketing

Sociální sítě hrají stále významnější roli, a proto byste na ně neměli zapomínat ani při affiliate marketingu. Zejména Facebook pomáhá zvýšit dosah vašich odkazů a okamžitě získat zpětnou vazbu. Kromě oslovení daleko většího počtu lidí, máte šanci se lépe představit a upevnit tak pozici své značky.

Facebook Live je účinným prostředkem jak si vytvořit vztah se zákazníky založený na důvěře. To logicky přinese i větší počet konverzí.

Díky lajkům a komentářům snadno zjistíte, které příspěvky jsou úspěšné, o které služby a produkty je zájem. Naučíte se psát příspěvky tak, aby vyvolávaly pozornost a přiměly návštěvníky k aktivitě.

10 nejlepších tipů pro používání videí pro affiliate marketing s Facebook Live:

 1. Otázky a odpovědi - prostřednictvím Facebook Live můžete odpovídat na otázky svých posluchačů v reálném čase, můžete je požádat o nové otázky i o názor na vaše produkty či služby, můžete se jich “osobně” zeptat, co by si přáli. Tímto způsobem se dozvíte, co vaši návštěvníci chtějí a potřebují a tomu přizpůsobíte styl propagace svých výrobků
 2. Ukažte postup - ukažte svým posluchačům přímo na sobě, jak se výrobek používá, jak funguje, jaké má výsledky a proč by si jej tedy měli koupit.
 3. Propagujte obsah - pravidelně kontrolujte, že se k vašim posluchačům dostaly všechny důležité příspěvky, nebojte se je znovu upozornit na již řečené avšak zásadní informace a propagujte tak obsah svých stránek.
 4. Zveřejňujte recenze vašich produktů/služeb - nebojte se na Facebook Live představit svůj produkt osobně a “naživo”. Můžete jim takto ukázat nový produkt a zeptat se přímo, jak se jim líbí, a zjistit tak, zda o něj vůbec bude zájem.
 5. Vysílejte živě - nacházíte se právě na nějaké konferenci, přednášce, kurzu či jiné zajímavé akci? Informujte o svých aktivitách své posluchače a ukažte jim, jak na sobě pracujete, jak se vzděláváte, kde hledáte inspiraci, abyste jim mohli přinést něco nového. Udělejte ze svých posluchačů nadšence pro vaši práci.
 6. Propagujete události - nemusíte jen hovořit o tom, co se stalo nebo co se děje právě teď. Mluvte o budoucích akcí, zvěte je na akce, kterých se sami účastníte, nebo na nich dokonce přednášíte. Nabídněte jim lístky zdarma, je-li to možné. Vaši posluchači tak získají pocit, že jsou výjimeční.
 7. Točte rozhovory - vytipujte si lidi, kteří jsou ve vašem oboru uznávaní a respektovaní a požádejte je o rozhovor.
 8. Buďte aktuální - snažte se, abyste byli vidět. Oznamujte novinky z vašeho oboru, z vaší nabídky, z vašeho života. Lidé se na vaše stránky budou vracet, protože se vždy dozví něco nového.
 9. Život za scénou - nebojte se jít s kůží na trh a představte jim alespoň část svého osobního života, můžete ukázat, že své produkty používate sami, vaše rodina, vaši přátelé i známí.
 10. Představte své produkty dopředu - řekněte svým posluchačům, že pracujete na něčem novém, a vytvořte si tak půdu pro prodej týdny před tím, než bude opravdu k mání.

Facebook Live je účinným prostředkem jak si vytvořit vztah se zákazníky založený na důvěře.

Instagram pro affiliate marketing

Instagram je další ze současných populárních sítí. Původně šlo pouze o zveřejňování fotografii. Nový Instagram se snaží konkurovat YouTube a tak vznikla Instagram Television neboli IGTV, která uživatelům umožňuje vytvářet a sdílet videa dlouhá do jedné hodiny. Jakmile uživatel IGTV aplikace otevře, videa se začnou přehrávat. Ihned tak můžete sledovat videa, hodnotit je, komentovat a sdílet. Instagram představuje další zdroj nových návštěvníků a způsob, jak zvýšit počet konverzí.

2 hlavní výhody IGTV pro affiliate marketing:

 1. Tvorba dlouhých videí - dlouhá délka videa až 60 minut nabízí dostatek prostoru pro efektivní představení produktu či služby. Tímto způsobem lze nahrávat podrobné videonávody, videohry, rozšířené videorecenze apod.

 2. Reklamy - IGTV má cíl, nejedná se pouze o zábavu. Delší videa se přímo nabízí, aby do nich byly vkládané reklamy. Je pouze otázkou času, kdy IGTV získá takovou popularitu, aby se tak stalo. Čím dříve se do této hry zapojíte, tím více ovoce sklidíte.

Závěrečné shrnutí

Vytváření a využívání videí pro affiliate marketing je efektivní možnost, jak zvýšit počet konverzí za minimální náklady. Díky technologickému pokroku lze obsah vašich stránek snadno šířit do celého světa. Výše uvedené tipy vám umožní lépe poznat své publikum a vytvářet tak kvalitní obsah na míru.

Vytvoříte-li správně “nabité” video, můžete se těšit na tisíce i miliony návštěvníků, což ovlivní návštěvnost vašich stránek i počet konverzí. Mějte na vědomí, že kreativita vždy přežije!

Originál článku: https://www.animatron.com/blog/video-and-affiliate-marketing/

Author: Arsalan Sajid

Lívia Šuľová
 

Affiliate manažérka siete Affial.com. Affiliate marketingu sa venujem už niekoľko rokov a vždy si rada prečítam témy o online marketingu, podnikaní a inšpiratívnych projektoch. Verím, že vám kopec užitočných informácií prinesieme aj na našom blogu.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: