Pomáháme e-shopům růst

Jak vytvořit dokonalou landing page?

Jak by měla vypadat landing page, která zajistí vyšší prodeje? Právě na toto téma jsme se zaměřili v dalším článku, kde si ukážeme několik základních prvků landing page, které vám pomohou k vyšším obratům.

Co by měla obsahovat viditelná část

Návštěvníci vašeho webu se během pěti sekund snaží zjistit, zda jim dokážete pomoci nebo ne. Usnadněte jim rozhodování, a to nejdůležitější vložte do viditelné části webu, aby viděli vše podstatné hned po jeho načtení.

Co je tím podstatným:

  1. Vysvětlete hodnotu, kterou poskytujete (titulek).
  2. Vysvětlete, jak ji vytvoříte (podtitulek).
  3. Nechte uživatele, aby si produkt/službu dokázali představit (vizuál).
  4. Udělejte to uvěřitelné (sociální důkaz).
  5. Usnadněte učinění dalšího kroku (CTA).

Landing page - Rozmístění prvků viditelné oblasti

Rozmístění prvků viditelné oblasti landing page

Titulek

Existuje mnoho různých způsobů, jak napsat poutavý titulek. My jsme si vybrali 3 z nich, protože patří k těm nejlepším a nejpoužívanějším. 

1. Vysvětlete, co děláte

Jeden ze způsobů, jak vytvořit poutavý titulek je ten, že co nejjednodušeji vysvětlíte, co děláte.

Popište, co děláte

V titulku vysvětlete, co děláte.

2. Vytvořte něco, čemu se říká háček

Co si budeme nalhávat, většina produktů není jedinečná, proto se v dnešním světě používají jakési háčky, kterými se poukazuje na potřeby zákazníka a jejich snadné vyřešení s pomocí vašeho produktu či služby. Nejjednodušší způsob, jak vytvořit háček, je v titulku zmínit největší problém vašeho zákazníka a navrhnout mu řešení v podobě vašeho produktu nebo služby.

Vytvořte něco, čemu se říká háček.

Vytvořte něco, čemu se říká háček.

3. Najděte svoje “nej”

Některé startupy háčky překročí tím, že vypíchnou své přesvědčení - nabídnou “nej” řešení. I vy jistě naleznete svoje “nej”, díky kterému můžete upoutat pozornost uživatelů a proměnit je v zákazníky.

V titulku vysvětlete, co děláte.

Najděte svoje nej.

Podtitulek

Titulkem byste měli upoutat pozornost. V podtitulku byste měli být více konkrétní. Představte produkt. Vysvětlete, jak vaše služba vytváří hodnotu nebo jak dokáže vyřešit uživatelův problém.

Vysvětlete, jak vaše služba či produkt vytváří hodnotu.

Vysvětlete, jak vaše služba či produkt vytváří hodnotu.

Vizuál

Ukažte svůj produkt v celé jeho kráse. Cílem je produkt co možná nejvíce přiblížit realitě. Nemá smysl ukazovat ilustrace. Ukažte svůj produkt. Nebo ještě lépe, ukažte váš produkt v akci.

Ukažte svůj produkt/službu.

Ukažte svůj produkt/službu.

Sociální důkaz

Sociální důkaz dodává slibované hodnotě okamžitou důvěryhodnost. Nejčastěji se používá v části před zalomením, tzn. ve viditelné části, která je na očích bez toho aniž byste sjeli dolů kolečkem myši.

Vezměte si třeba CZC. Každý e-shop může napsat “Rozumíme vám i elektronice”, ale je to přes 85 tisíc ověřených a pozitivních recenzí, které vás o tom přesvědčí.

Vytvořte sociální důkaz.

Vytvořte sociální důkaz.

CTA

Call To Action tlačítka usnadňují další krok. Většina těchto tlačítek klade důraz na akci, kterou může být třeba registrace, zahájení zkušební verze, zanechání kontaktu apod. Způsobů jak navrhnout CTA tlačítka je spousta. Opět pro vás máme 3 nejlepší a nejpoužívanější způsoby.

Call to value

Tlačítka, která zdůrazňují "hodnotu" před "akcí", mají obvykle lepší výkon. Trik spočívá v naplnění hodnoty, kterou váš titulek slibuje.

Zdůrazněte "hodnotu" před "akcí"

Zdůrazněte "hodnotu" před "akcí".

Odstraňte obavy

Přidejte do CTA několik slov, která vyřeší obavy uživatele. Tím v podstatě uživateli vyřešíte jeho největší obavu ještě předtím, než si nějakou stihne vytvořit.

Odstraňte obavy.

Odstraňte obavy.

E-mail + CTA

Spojte zadání e-mailu s CTA, abyste co nejvíce usnadnili registraci. Vyplňování dlouhých formulářů může spoustu uživatelů odradit. Je zde mnohem více prostoru pro “odpadnutí” uživatele.

Když nebudete vyžadovat mnoho informací najednou, tak tím usnadníte registraci a získáte kontakt na uživatele, který můžete využít i když onboarding nedokončí. To však neznamená, že obětujete ostatní informace o zákazníkovi. Ty můžete shromažďovat během procesu onboardingu.

Co umístit pod viditelnou část

Ve viditelné části se snažíte upoutat pozornost návštěvníka webu. Pod viditelnou částí se ho snažíte proměnit na zákazníka.

Zde je posledních pět kroků:

  1. Konkretizujte hodnotu (vlastnosti a obavy).
  2. Inspirujte k akci (sociální důkaz).
  3. Sdělte odpovědi na vznikající otázky (FAQ).
  4. Zopakujte výzvu k akci (2. CTA).
  5. Zajistěte, aby si vás návštěvník zapamatoval (poznámka CEO).

Vlastnosti a obavy

To, co byste měli udělat pod viditelnou částí, je konkretizovat hodnotu, kterou slibujete ve viditelné části. Měli byste trochu více přiblížit, jak tuto hodnotu dokážete vytvořit.

Podívejte se třeba na Rohlík. Slibují „Ty nejkvalitnější a čerstvé potraviny až k vašim dveřím.” Pod viditelnou částí pak můžete vidět, že Rohlík si vybírá nejlepší farmáře, pekaře i řezníky, a tak dokáže nejkvalitnější a čerstvé potraviny zajistit pro své zákazníky.

Rohlík - Konkretizace přidané hodnoty.

Konkretizujte přidanou hodnotu.

Další věc, kterou byste měli vyřešit je největší obava potenciálního zákazníka. Vzpomínáte na kapitolu o CTA? Je to velmi podobné. Návštěvníci mohou mít spoustu obav a vy byste je měli vyřešit. U Rohlíku je obavou to, že potraviny nebudou v odpovídající kvalitě, nebo nastane problém s dopravou. Jak to Rohlík vyřeší?

Vyřešte největší obavu potenciálního zákazníka.

Vyřešte největší obavu potenciálního zákazníka.

Více sociálních důkazů

Nyní je vhodný čas na sociální důkaz a povzbuzení důvěryhodnosti. Tato část je hlavně o inspiraci. Snažte se návštěvníka přesvědčit tím, že váš produkt / službu využívá i spousta dalších lidí eventuálně firem. 

Využijte stávající zákazníky k oživení hodnoty, kterou slibujete.

Přidejte více sociálních důkazů.

FAQ’s

Jistě u návštěvníků vyvstane i spousta dalších otázek. Na ty nejdůležitější už by měli znát odpověď. Ty další byste měli zpracovat a stručně a jasně na ně odpovědět v sekci Častých otázek.

Často kladené otázky.

Často kladené otázky.

Druhé CTA

Blížíme se k cíli, ale ještě před ním byste měli vyzvat uživatele znovu k akci a ne jen pouhým tlačítkem. Připomeňte mu to nejdůležitější, proč by se měl stát vaším zákazníkem.

Druhé CTA

Připomeňte návštěvníkovi to nejdůležitější.

Zdroj: vlastní zpracování, MarketingExamples.com

Poznámka CEO

Nakonec zanechte návštěvníkovi příběh, který vám usnadní celkové shrnutí.

  1. Vžijte se do jejich situace.
  2. Vysvětlete jejich problém.
  3. Propojte je s vaší službou / produktem.
  4. Ukažte jim šťastný konec.

Affial - Slovo CEO

Přidejte poznámku CEO.

Zdroj: vlastní zpracování, MarketingExamples.com

Shrnutí

  1. Vysvětlete hodnotu, kterou poskytujete (titulek).
  2. Vysvětlete, jak ji vytvoříte (podtitulek).
  3. Nechte uživatele, aby si produkt/službu dokázali představit (vizuál).
  4. Udělejte to uvěřitelné (sociální důkaz).
  5. Usnadněte učinění dalšího kroku (CTA).
  6. Konkretizujte hodnotu (vlastnosti a obavy).
  7. Inspirujte k akci (socální důkaz).
  8. Sdělte odpovědi na vznikající otázky (FAQ).
  9. Zopakujte výzvu k akci (2. CTA).
  10. Zajistěte, aby si vás návštěvník zapamatoval (poznámka CEO).

Jednotlivé prvky dokonalé landing page.

Jednotlivé prvky dokonalé landing page.

Zdroj: vlastní zpracování, MarketingExamples.com

Pár dalších tipů:

Teď už byste měli mít představu o tom, jak upravit vaši landing page, abyste díky ní dosáhli vyššího obratu. Pokud se vám článek líbil, budu rád, když zanecháte komentář nebo případně článek doplníte svými vlastními zkušenostmi a radami.

Zvyšte obrat svého e-shopu
až o 30 %

Pomůžeme vám růst díky affiliate marketingu.

Konzultace je u nás nezávazná a zdarma.


Zdroje:

Článek, který jste právě dočetli, je volným překladem skvělého článku My step-by-step guide to landing pages that convert, který publikoval Harry na webu Marketing Examples. Tímto bychom chtěli poděkovat za geniální článek a možnost jej sdílet mezi naše inzerenty a publishery. Děkujeme.

Radim Oulehla
 

V Affial se starám se spokojenost inzerentů a publisherů. Mám na starost akvizici nových partnerů. Věnuji se konzultacím a pomoci začínajícím publisherům i těm, kteří chtějí získat lepší výsledky. Kromě online marketingu se věnuji FinTechu a e-commerce. Kontaktovat mě můžete na e-mailu: hello@affial.com

Pokud chcete níže zanechat vzkaz, klikněte sem 0 komentářů

Váš komentář: