Affiliate nás baví

7 kampaní v našej sieti, ktoré budú hitom týchto Vianoc 

Vianoce sú za dverami a všetci affiláci sú určite v pozore. Áno, obdobie od novembra po stred decembra patrí medzi najlepšie obdobie pre väčšinu eshopov.

Počet objednávok stúpa závratnou rýchlosťou a ​veľakrát dosahuje až 400% navýšenie oproti iným mesiacom. Sú typy eshopov, ktoré celý rok žijú z tohto obdobia. Počas týchto pár týždňov sú schopní zarobiť si na niekoľko mesiacov dopredu.

To je, samozrejme, dobrá správa aj pre všetkých affiliate partnerov, ktorí sa tiež snažia vyťažiť z tohto obdobia maximum.

Práve im je určený tento článok. Predstavíme vám v ňom 7 kampaní, o ktorých si myslíme, že by mohli byť hitom týchto Vianoc. Zoradili sme ich podľa toho, aký potenciál v nich vidíme.

Na záver sme si pre vás pripravili 3 tipy, ako kampane čo najlepšie propagovať.

1. Intimity

eshop intimity.cz

Na prvom mieste je kampaň Intimity.cz. Eshop zameraný na erotické pomôcky. Darčeky tohto typu sa pred Vianocami predávajú veľmi dobre a tento eshop ich ponúka naozaj veľa.

Pri propagácii odporúčame zamerať sa na tie najpredávanejšie produkty pre muža, ženu a pre páry.

Výška provízie – 11,5% | Konverzný pomer – 3% | Priemerná výška provízie – 6€ | CZ kampaň

2. Hravaskolka

eshop hravaskolka.sk

Druhé miesto v našich tipoch obsadil eshop s hračkami. Eshopov s detskými vecami je na trhu veľmi veľa, ale tento eshop je trošku iný.

Skôr ako na kvantitu sa zameriava na kvalitu a ponúka rôzne edukatívne hračky, didaktické pomôcky či produkty zamerané na zdravie a pohyb. Opäť odporúčame zamerať na najpredávanejšie produkty.

Výška provízie – 8% | Konverzný pomer – 3% | Priemerná výška provízie – 3€ | SK kampaň

3. zKokosu

eshopu zkokosu.cz

Na treťom mieste skončila kampaň zKokosu. Eshop zameraný na EKO produkty z kokosu či bambusu.

Bambusové slamky, príbory, misky… To všetko je dnes veľmi populárne a určite to odporúčame propagovať. Naším tipom je táto kokosová miska.

Provízia až 22% z každej objednávky neznie vôbec zle 🙂 Eshop bez problémov doručuje aj na Slovensko.

Výška provízie – 22% | Konverzný pomer – 3% | Priemerná výška provízie – 4,5€ | CZ,SK kampaň

4. ViWINE

eshop viwine.cz

Ďalším tipom je kampaň ViWINE. Tentokrát ide o eshop, ktorý predáva víno v plechovke.

Víno v plechovke? To čo je za blbosť! Áno, aj nám to napadlo 🙂 Až kým sme tento produkt neochutnali a neskúsili ho darovať. Darčekové balenie vín priamo z eshopu zožalo veľký úspech a urobilo veľkú radosť.

Práve darčekové balenie vín je náš tip na propagáciu. Krásne balenie s venovaním by sa pred Vianocami (možno už na Mikuláša) mohlo predávať veľmi dobre.

Výška provízie – 12% | Konverzný pomer – 2% | Priemerná výška provízie – 2€ | CZ,SK kampaň

5. Sperkin

eshop sperkin.cz

Eshopy so šperkami a hodinkami sú práve tie, ktorých obrat ide pred Vianocami raketovo hore.

V eshope Sperkin.cz sa odporúčame zamerať na zlaté, strieborné šperky a tiež hodinky, ktoré sú častokrát kupované ako darčeky pre ženy.

Priemerná výška provízie 10€ znie veľmi fajn. Eshop posiela aj na Slovensko.

Výška provízie – 13% | Konverzný pomer – 2% | Priemerná výška provízie – 10€ | CZ,SK kampaň

6. Shopinguj

eshop Shopinguj.sk

V eshope Shopinguj (cz aj sk) nájdete rôzne oblečenie, obuv, ale aj bytové doplnky, či darčeky.

Pri výške provízie až 22,5% to stojí určite za vyskúšanie. K dispozícii je aj XML feed, takže odporúčame zaradiť túto kampaň do vašich katalógov a darčekových sprievodcov.

Výška provízie – 22,5% | Konverzný pomer – 2% | Priemerná výška provízie – 5€ | CZ,SK kampaň

7. Slovlenka

eshop Slovlenka.sk

Posledným tipom na kampaň, ktorá by mohla zarábať pred Vianocami je kampaň Slovlenka.

Pekný eshop s produktami pre tých najmenších a pre mamičky. Eshop ponúka aj veľký výber hračiek a detského nábytku. K dispozícii opäť aj XML feed, takže produkty odporúčame zaradiť aj do katalógov.

Výška provízie – 11,5% | Konverzný pomer – 3% | Priemerná výška provízie – 3€ | SK kampaň

Tak, to boli naše tipy na kampane. Asi vám teraz vŕta hlavou, ako tieto kampane čo najefektívnejšie propagovať a ako na nich zarobiť čo najviac.

Aj tu máme pre vás 3 tipy, ktoré môžete použiť. Vzhľadom na pokročilé obdobie, keď máme do Vianoc niečo cez 2 mesiace, tu nebudeme písať o super SEO článkoch, ktoré na užívateľa vyskočia na prvom mieste v Google.

Zameriame sa skôr na tipy, ktoré vám pomôžu dostať kampane k užívateľom rýchlo a efektívne.

1. Aktualizujte obsah, ktorý už máte

Obsah, ktorý na webe máte, Google pravdepodobne už dobre pozná a tak je väčšia šanca, že informácie sa dostanú k užívateľom. Napríklad články o darčekoch, ktoré ste používali minulý rok, dobre poslúžia aj tento. Len ich aktualizujte a pridajte nové produkty.

2. Doplňte svoj katalóg

Väčšina kampaní ponúka partnerom XML feedy, takže nie je nič ľahšie ako váš katalóg doplniť o nové produkty. Takto viete propagovať nové produkty okamžite.

3. Využite silu sociálnych sietí

Facebook a Instagram hrajú v dnešnej dobe v marketingu veľkú úlohu, preto by ich bola škoda nevyužiť. Stačí spraviť jednoduchú stránku napríklad s detskými hračkami a na Facebooku spustiť reklamu zameranú na mamičky.

Takto viete dostať váš obsah okamžite k relevantnému publiku. Budete milo prekvapení, ako dobre dokážu tieto stránky prinášať provízie.

Veríme, že vám tento článok pomohol a nasledujúce obdobie bude pre vás z hľadiska affiliate marketingu úspešné.

Ak máte akékoľvek otázky neváhajte nám napísať priamo alebo sa spýtajte v komentároch.

Juraj Kuracina
 

Online podnikateľ a spoluzakladateľ portálu Kombo.sk. Affiliate ma veľmi baví a rád sa s vami podelím o svoje skúsenosti.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments